Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen leleményes játékokat...

Milyen leleményes játékokat készítetek gyermekeiteknek?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, kisgyermekes anyukák milyen kreatív játékokat készítenek olcsón, vagy szinte ingyen a gyermekeinek. Olyan ötleteket várok, mint pl a flakonba tett magok.

Hamarosan közeleg a nyár, sokan utazunk, nálunk a fiaim nehezen viselik az autózást. Én például ünnepek alkalmával bedobott prospektusok (karácsony, húsvét, gyereknap), vagy játékboltok játék prospektusait összegyűjtöm. A fiúk nagy élvezettel nézegetik, elmondják, hogy mi tetszik nekik. Így egyben ötletet is merítek az ajándékokhoz.


2010. jún. 11. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyenekre gondolsz : tészta nyaklánc, tejfölös pohárból figura, kartondoboz házikó, gyöngy vagy termésképek? Ilyeneket szoktunk a kislányommal csinálni.

Útközben barchobázunk vagy ország-várost játszunk. Vagy autó/madár/fa - keresőt.

Spórolásból bábokat, babaruhákat varrunk.

2010. jún. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocs az offért:

Hogyan varrsz bábokat?

2010. jún. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bábkészítés:

1. Kreatív boltban veszünk filcet ( jó a leárazott maradék is ), a kartonból kivágott formát rárajzolom, kivágom. Szép, apró pelenkaöltésekkel megvarrom, az orrát, szemét gyöngyből, gombból vagy mozgó ragasztható "műszemből" csináljuk. A szája maradék filc vagy gyöngy, esetleg gyöngyfilccel "felpöttyözöm". Fület, hajat egyéb maradék textilből, ill. fonalból varrunk. Orr lehet még színes gyapjúgombolyag vagy az a szőrös pompom (nem tudom mi a neve).

2. Itthoni maradék anyagból, pl. kimustrált pólóból csináljuk. Itt az anyag ingyen van, de figyelni kell,mert a pamutnak pl. nincs tartása.Azt 2 rétegben varrom és kimosott tejesdobozt varrok közé. Ezeket géppel varrom és csak a kész oldalakoat öltöm össze pelenkaöltéssel.

A gyerek kezére való méretet és felnőtt méretet is készítünk. Így akár "család" is lehet. Mivel még csak 4 éves a kislányom, a fiam meg 1,5,még csak ilyen belebújósakat csinálunk, "beszélős"-nek ( amivel lehet tátogni ) még nem mertem nekiállni.Ezek viszonylag hamar elkészülnek és a kezükkel lehet integetni, fogni, stb.


Remélem segítettem!

2010. jún. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nézd meg ezt az oldalt, hátha találsz kedvedre valót: [link]
2010. szept. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!