Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz, hogy az atópiás dermatit...

Igaz, hogy az atópiás dermatitis tartós betegségnek minősül, és ezért emelt családi pótlékra jár?

Figyelt kérdés
2009. márc. 1. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Ez nem igaz!

nekem mindkét gyerekem az és egyikükre sem jár, még az asztmás fiamnak sem birálták el...

2009. márc. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

I) Bőrgyógyászati betegségek

1. Psoriasis vulgarisból, atopiás dermatitisből, ichtyosisból vagy más dermatozisból kialakuló erythroderma, epidermolytikus hyperkeratosis.

2. Langerhans sejtes histiocytosis. Xeroderma pigmentosum.

3. Epidermolysis bullosa simplex (kiterjedt forma) és dystrophica.

4. Súlyos kiterjedt bőrgyógyászati kórképek (1 éven túl gyógyulók vagy csak remissioba hozhatók) a betegek naponta többszöri kenőcsös kezelést, kötözést igényelnek.


[link]


A kezelőorvost kell megkérdezni, mert igazolást ő ad róla ha jár. Bár nekem úgy tűnik ez alapján, csak az atópiás dermatitiszre nem jár.


Ha beírod a google-ba, hogy 5/2003. akkor megtalálod az erről szóló rendeletet.

2009. márc. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezt e rendeletet már néztem. Csak egy gyermekgyógyász hívta fel rá a figyelmemet, hogy jár. És kíváncsi voltam, hogy Ti mit tapasztaltatok, tényleg adják-e.
2009. márc. 1. 10:33
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez engem is érdekelne...

ugyanis az én kisfiam is ekcémás. De a bőrgyógyász nem mondta, hogy emiatt magasabb családi pótlék járna.

Szerintem csak a súlyosabb, tényleg tartós betegségeknél van több családi. Az ekcémát jóesetben 6 éves korukra kinövik a gyerekek.

2009. márc. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
az atopiás derm. által okozott sulyosabb kórképekre jár a támogatás nem az ekcémára.
2009. márc. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát az én kislányom már erithermás, mégsem kapjuk, és bőven elmúlt 6 éves, a kenőcsei pedig 20E ft felett vannak havonta...

Ennyit a magyar támogatási rendszerről.

Csak nem tudom, hogy az hogy veszi meg aki nem tud ennyit nélkülözni a családi kasszából,annak legyen a gyerköce egész életében ekcémás???

2009. márc. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!