Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha orvosilag indokolt, akkor...

Ha orvosilag indokolt, akkor is kell fizetni az abortuszért?

Figyelt kérdés
pl 12.héten kiderül,hogy sérült a baba,vagy mirena spirál mellett (valahogy)megfogan...
2011. ápr. 8. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom nem, de javítsatok ki, ha tévedek!
2011. ápr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Ha orvosilag valóban indokolt akkor költség mentes.
2011. ápr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom spirál mellett fizetős, egészségügyi ok, vagy a baba betegsége miatt nem.
2011. ápr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de pl a MIRENA hormonális fogamzásgátló eszköz betegtájékoztatójában az van,hogy ha teherbe esik a nő(1000ből 3)akkor mivel a méhen helyileg bocsát ki hormont,ezért károsodik az embrió és el kell vetetni.
2011. ápr. 8. 21:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudj, de hova van írva, hogy el kell vetetni???

"Amennyiben Mirena alkalmazása mellett lesz terhes, a Mirenát a legrövidebb időn belül el kell távolítani. Ha terhesség ideje alatt a Mirenát nem távolítják el, a vetélés, a fertőzés vagy a koraszülés veszélye növekszik. A Mirenában levő hormon a méh üregében kerül kibocsátásra. Ez azt jelenti, hogy a magzat helyileg nagy hormonhatásnak van kitéve, annak ellenére, hogy a vérkeringésbe jutó és a méhlepényen átáramló hormon mennyisége kicsi. Ennek a hormon-mennyiségnek a magzatra gyakorolt hatását figyelembe kell venni, bár eddig nincs bizonyíték Mirena által okozott születési rendellenességre azokban az esetekben, amelyekben a terhesség felhelyezett Mirena mellett folytatódott."


Épp az avn ideírva, hogy bár nagy hormonhatásnak van kitéve a magzat DE NEM KÁROSÍTJA, nincs bizonyíték arra, hogy a Mirena rendellenességet okozna.

2011. ápr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Teherbe estél Mirena mellett???
2011. ápr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

nem valószínű,de már 3napja késik.viszont minden féle tünetem van.

csak kíváncsi vagyok,ha valaki így járna az mire számíthat

2011. ápr. 8. 22:39
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Ha a nőgyógyász ráírja a papírodra hogy indokolt, akkor nem fizetős.

Ha spirál mellet esel teherbe, de a doki nem lát különösebb indokot, akkor fizetős de csak fél árban.

Legalábbis amikor voltam abortuszon, akkor velem egy kórteremben volt egy nő, szintén abortuszon és mivel spirál mellet lett terhes így csak fél árat kellet fizetnie.

Ha szóban mondja a doki hogy nem javasolt a terhességet megtartani, ragaszkodj hozzá hogy ezt tüntesse fel a leleteden.Ugyanis én azért voltam ab.-on, mert azt mondta a nőgyógyász hogy az előző terhességem végkimenetele miatt nagy (durván 95% ) az esélye annak, hogy a szülésbe belehalnék, és mivel szerencsére a kisfiam itt van és egészséges, nem mertem volna azt a kb 5%-ra bevállalni azt hogy vagy lesz kis tesó vagy se tesó se anya.Csak hogy ezt a doki nekem csak szóban mondta, sehol nem tüntette föl hogy mi a helyzet, így teljes árat kellet fizetnem.

2011. ápr. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!