Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 48 éves vagyok és 6 hetes...

Csepreginé Mária kérdése:

48 éves vagyok és 6 hetes terhes, még nem döntöttem el mit teszek. Van 2 felnőtt gyermekem és egy unokám. Ennyi idősen is fízetni kell az abortuszért ha mégis emellet döntünk a férjemmel? Köszönettel. Csné. Mária

Figyelt kérdés
2010. nov. 9. 17:12
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
77%

igen. fizetni mindnen esetben kell...

Remélem azért odáig nem juttok el mégha nehéz is:-)

2010. nov. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem igen. Ez kortól független.
2010. nov. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
59%
Ne vetesd el. Járj vizsgálaokra és ha egészséges, mi kifogásod van ellene?
2010. nov. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
22%
Kérdés,hogy a nagy gyerekeid vállalják-e,hogy helyettetek felnevelik a picit! Hetvenévesen nem bírsz majd egy 20 éves gyerekkel.
2010. nov. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
84%
Igen, életkortól függetlenül kell. Bár nem vagyok a helyzetedben, mégis én is azt tanácsolom, várd meg a genetikai vizsgálatok eredményét, mert ha csak amiatt nem vállalnád, hogy a korod miatt esetleg beteg lenne, elárulom, hogy a fölöttünk lakó 47 éves anyukának egészséges ikrei születtek és a barátnőm öccse fiatalabb, mint a kisfia. Szóval ha nincs más oka, akkor várd ki a vizsgálatokat. A magzatvízminta vétele ingyenes 35 felett, bár vetélési kockázattal jár.
2010. nov. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó előttinek: az én szüleim fiatalon haltak meg, nagymamám nevelt fel. 70 évesen meg miért ne bírna egy 20 évessel?! Na mindegy.
2010. nov. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
59%
megirod majd hogy döntesz? Köszönöm!
2010. nov. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindnyájatoknak. Igen az aggaszt, hogy esetleg nem lesz egészséges,vagy a gerinc sérvemmel kitudom e hordani. Abortusz ellenes vagyok, de ez a baba feladta a leckét.
2010. nov. 9. 17:34
 9/45 anonim ***** válasza:
51%

Pontozzatok le, de én látom a másik oldalt is, (félre ne értsetek, épp babát várok, szóval, érintve vagyok) szóval, közel 50 évesen gyermeket vállalni rendkívül nagy felelősség, és itt nem arra gondolok, hogy netán nem lenne egészséges a pici...hanem arra, hogy bármi történhet akár a kérdezővel, akár a párjával, és lássuk be, nagyszülőkorban egyedül egy picivel... és igen, a felnőtt testvérek biztosan szeretetben felnevelnék, de valóban jó lenne ez? Én úgy gondolom, gyermeket vállalni felelősségteljes dolog, persze, az életet védeni kell, meg az a közfelfogás, hogy az abortusz "szörnyű, gonosz" dolog, de nem biztos, hogy akkor vagyunk szörnyűek, ha MÁSKÉPP döntünk!

Kedves Kérdező! Dönts belátásod szerint, beszéljétek át, és akárhogy döntesz is, az lesz a jó döntés:)

2010. nov. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Van e joga bárkinek is egy életet elvenni? Sokan nagyon szeretnének gyermeket és mégsem lehet nekik. Én kaptam ujra egyet és ez a baba valamiért biztosan megakar születni, ha egy 48éves anyát választott.
2010. nov. 9. 17:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!