Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha Gyes alatt fogok szülni...

Ha Gyes alatt fogok szülni akkor miből számolják ki a Gyedet a 2. gyerek után? Mi van aha Gyes alatt megszünik a munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha gyes alatt szülsz, akkor két lehetőség van a következő gyed számítására.

Az első, hogy gyes alatt szülsz, de az igénylést megelőző évben nagyobbrészt (6 hónapot meghaladóan) gyeden voltál. Ekkor a második gyed alapja a szerződés szerinti béred lesz.


A másik lehetőség, hogy gyes alatt szülsz, és a következő gyed igénylését megelőző évben nagyobbrészt gyesen voltál. Ekkor az alap a minimálbér.

(persze ha a szerződés szerinti béred minimálbér, vagy kevesebb, akkor az alapján számolják mindkét esetben)


Ha gyes alatt megszűnik a munkaviszonyod, és nincs másik, akkor nem kapsz gyedet.

Ilyenkor igényelni kell álláskeresési támogatást, és annak fennállása alatt igényelni a gyedet, akkor újra járni fog.

2011. ápr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, elfelejtettem példát írni.


1. 2011. májustól kapsz gyest, és 2011 októberben megszületik a tesó: ekkor a gyed alapja 2011, amikor 5 hónapot voltál gyesen, így a szerződés szerinti bér lesz az alap.

2. májustól gyesen vagy, de a kicsi 2012-ben születik, ekkor is 2011 a gyed alapja, de már 8 hónap a gyes abban az évben, így alap a minimálbér.

2011. ápr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elnézést,hogy én nem válaszolok érdemben,de az előttem szóló tökéletes választ adott.


Nekem pont ehhez kapcsolva lenne kérdésem.


Én pont úgy járok,hogy 2011 májustól leszek gyesen,és 2012-ben fog születni a következő babám. (Még csak tervben van). Mikor kéne hogy szülessen ahhoz,hogy újra normálisan kapjam a bérem után a GYED-et?

2011. ápr. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát, azt nem nagyon tudod megoldani, hogy normál időben szülessen, ahhoz, hogy a szerződés szerinti béred után számoljanak az kellene, hogy elmenj táppénzre.

Azt előnyszabály úgy szól, hogy ha azért nem volt 180 bérezett nap, mert tgyásban, gyedben, táppénzben részesültél, akkor a szerződés szerinti bér az alap. Vagyis kb. októbertől táppénzre kellene menned.

2011. ápr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!!!
2011. ápr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 dudu07 válasza:
Nekem is ilyen jellegű kérdésem lenne.Ha az első babám 2013 január 14.-én tölti be a 2.életévét,ahhoz hogy a gyed alapján számolják a 2.babám után járó összeget és ne a minimálbér szerint,mikor kellene hogy szülessen?
2012. jan. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2013. július 15-ig kellene megszülessen, ekkor az utoljára kapott ellátás alapja lesz az újé is. Ha ezután születik, és a tgyást sem tudod július közepéig megkezdeni, akkor már 2013. lesz a gyed alapja, amikor 6 hónapot meghaladóan gyesen leszel (kivéve ha táppénzre még, mert akkor az első variáció lép érvénybe.)
2012. jan. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Júniusig gyed, majd szabik letöltése ezután aug.ban megszűnik a munkaviszony, szept. születik a tesó.

Ilyenkor mi van?? Ha megszűnik a munkaviszony azonnal gyes vagy munkanélküli, hogy kapjak tgyst és gyedet??Ilyenkor mi az alapja az ellátásnak ha nincs munkahely??

Előző évben végig gyeden voltam.Vagy elmenni tgys-re szülés előtt 28 nappal???Így járna a gyed?? Milyen alappal??Köszi

2013. jan. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elnézést, hogy így bepofátlankodtam a kérdésedbe de engem is érint ez most:)!
2013. jan. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia, pontosan mikorra vagy kiírva, és pontosan melyik nap szűnik meg a munkaviszonyod?
2013. jan. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!