Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyedet felmondom és a...

Ha a gyedet felmondom és a gyed ideje alatt visszamegyek már dolgozni, akkor jár-e a gyes a gyerek két éves korától?

Figyelt kérdés
Tervezem, hogy a gyerek 1,5 éves korától visszamegyek dolgozni. Tudom, hogy a gyedet ilyenkor elveszik, de ha két éves lesz a gyerek, akkor a gyes jár? Vagy csak akkor jár a gyes, ha a gyedet végig igénylem?
2011. máj. 30. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggés a gyes és gyed között.


Gyes-re csak akkor vagy jogosult, ha max 4 órában dolgozol.

2011. máj. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ki kell, hogy javítsalak. Gyes max napi 6 óránál is jár.
2011. máj. 30. 09:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Igazad van!
2011. máj. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen,jár.Annyi h onnantól h visszamész dolgozni,nem GYED-et kapsz hanem GYEST.Nem kell kivárni h 2 éves legyen!!! Attól kezdve h visszamész dolgozni,kaphatod a GYEST folyamatosan, amíg be nem tölti a 3 évet,napi 6 óra munka mellett.(GYES mellett dolgozni a gyerkőc 1 éves korától lehet amúgy )
2011. máj. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

9:27-nek.

Nagyon szépen köszönöm! Tehát jár a gyes? Erre nem is gondoltam. Azt hittem, hogy a gyed alatt csak fizetést kapnék. És esetleg nem tudod, hogy ikreknék a dupla gyes jár munka mellett? Ugye nem? Csak egy darab gyes jár, ugye?

2011. máj. 30. 09:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia,ezt találtam: Ikergyermekek esetében azonban figyelembe veszi a jogalkotó 2011-től, hogy hányas ikrekről van szó. Így a GYES összege azonos az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 2 gyermek esetén 200%-ával.


Szerintem ha a gyes teljes összege jár munka mellett 1 gyereknél,akkor itt is megkapod 2 gyerekre a dupla GYEST,de ennek inkább kérdezz még utána aki érintett benne,de sztem jár a dupla.

2011. máj. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Heti 30 óra munkánál jár a dupla gyes az ikrekre,ennél többnél csak egy gyes.
2011. máj. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
NAgyon köszönöm mindenkinek, sokat segítettetek!
2011. máj. 30. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!