Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Összeesküvés elmélet, vagy...

Összeesküvés elmélet, vagy van benne igazság?

Figyelt kérdés

Valahogy úgy érzem, hogy nem csak a reklámokon keresztül tukmálnak ránk dolgokat.

A minap mondta a védőnőm, hogy a dokink 2 éves korig ki fogja írni a tápszert, meg hogy az a jó, ha üveges babakaját adok a babámnak.Semmi bajom a tápszerrel, de nem hinném, hogy egy egészséges gyereknek 2 éves korig azt kéne innia.Hiszen mégis csak egy mesterségesen előállított valami.

A babakajákat is nagyüzemben állítják elő, és ellenőrzik alulfizetett, stresszes munkások, az miért lenne jobb, mint amit itthon készítek?

De ami ma "kiakasztott", azt hallottam, hogy a szobatisztaság akkor megfelelő a gyermek lelki fejlődése szempontjából, ha nem erőltetjük, és a gyerek majd magától megy el a WC-re, bilire, és kakil/pisil.Nem kell neki odavinni a bilit, mert ha én akkor ültetem rá mikor már tud ülni, akkor azért szellemileg még nem olyan fejlett...tehát vásároljanak csak a szülők pelust a gyerek 3 éves koráig.Persze más az, ha valaki nem tudja rászoktatni, ez is egy folyamat, de nehogy már ártsak a babámnak, ha ráültetem a bilire, amikor nem ő szól magától!

Bocsi, csak mostanság annyi olyan dolgot hallok, ami számomra baromság, és szerintem annyi fölösleges dolgot lehet kapni, hogy az nem igaz...csak gondoltam ezért kiírom ezt a kérdést


2011. ápr. 12. 13:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Van bizony,én is ezt gondolom.Nem szabad átesnünk a ló túloldalára e tekintetben sem!
2011. ápr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
nagyon érdekes, amit írsz. ez a bili dolog eszembe sem jutott.
2011. ápr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Tovább van így pénz nekik........

Én olyat is hallottam, hogy a doki először a legdrágább tápszert írja ki, mert minél drágább dolgokat ír fel, több pénze, esetleg vmilyen hozama lesz neki ebből.Hogy miképp azt nem tudom.Ők tudják.

Én elterveztem egyébként hogy a bilire szoktatást kihagyom, inkább egyből wc szűkítővel, mert megszokja a bilit(ami elég nagy kűzdelem amúgy is), aztán lehet előről kezdeni a wc-re szoktatással.De ez csak egy terv, ki tudja hogy alakul........Úgyhogy én nem fogok pelenkát venni 3 éves korig!

2011. ápr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Minden reklám hazudik.


Én inden a saját belátásom szerint csinálok, nem reklámból, divatból.


Az üveges babakaját viszont kapott és én si főztem. De azért az ember nem ül mindig otthon éa akkor jól jön az üveges.


Tejet nem kap, mert még ciczik, ha meg kér néha "kakaót", csinálok babatejből.

2011. ápr. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

nem vagyok az a "fanatikus" anyuka, aki nem oltatja be a babáját, mert a gyógyszer csak árt, de azért mindennek van határa.Igyekszem mindent megadni a babámnak, de pl sterilizálónk sincs....pénzünk sem volt pont erre, meg fölöslegesnek tartom...kifőztem mindent 1szer és ennyi, teljesen egészséges a fél éves fiam.

Csak sajnálom azokat, akik az anyagiak miatt nem merik bevállalni a babát, pedig már nagyon szeretnének.Nem egy ilyen pár van a környezetben....folyamatosan csak azt hallják, hogy ezt is meg kell venni, meg azt is.Pedig nagyon sok olyan tízezres nagyságrendű dolog van, ami nélkül simán fel lehet nevelni egy gyereket.Tudom, mert nekünk se volt sok pénzünk az elinduláshoz, még sem szenved hiányt a fiam.

2011. ápr. 12. 13:45
 6/19 A kérdező kommentje:
Persze én is veszek néha üvegeset, nem azzal van a baj, de a védőnőm azt mondta ne mondjam a dokimnak, hogy adok neki mást, nem üvegest....na képzelem mennyit költ egy olyan anyuka aki kizárólag a dokira hallgat....
2011. ápr. 12. 13:47
 7/19 anonim ***** válasza:

13:40-nak

Lányom 2 éves, már régóta nyüstölöm a bilit, de még csak most volt, hogy pl reggel belepisilt.

De haa ne érdekli, akkor nem ragaszthatom rá.

Van wc szűkítő,hiába ültetem a wc-re, ha nem csinál semmit.

Ez egy hosszú folyamt, amit ha te akrsz, de gyerek még nem, akkor a falra is mászhatsz.



Fiam 2 évesen szobatiszta lett, pedig semmit sem csinálok most se másképp.

2011. ápr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

szia

tudom ezért is írtam, hogy csak 1 terv, majd meglátjuk mi lesz.....de inkább így mint 2x szoktatni ide-oda

aztán lehet jól beégek majd, csak szeretném ha így lenne!

gondolom egy kűzdés az egész(még csak 7 hós az enyém, ráérek agyalni ezen)

de 3 évesen már nem kell pelus az tuti

2011. ápr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nézd ez a legújabb, hogy 2 éves korig ne kapjon tehéntejet a gyerek, viszont kell a tejalapú. Ha felírja a dokid, akkor olcsóbban megkapod patikában- DE nem kötelező feliratni, nem kötelező kiváltani, nem kötelező azt adnod agyereknek. Ez egy lehetőség. Akik akarnak élnek vele. Ugyanígy az üveges bébikajával (ne hinném egyébként hogy ebből a doki jutalékot kapna)Ha nem akarsz, ne adj.

Hasonlóképp a pelenkával.


Nézd szerintem egy értelmes, intelligens ember tud választani a felkínált lehetőségek közül. Úgyhogy összeesküvés elméleteket gyártasz.

2011. ápr. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én egyszer valamelyik tápszercégtől kaptam egy termékmintát, és a kis tájékoztató füzetecskében azt írták, hogy 3 éves korig nem szabad a gyerekeknek tejet adni, csak tejitalt. Hát mondom, persze persze.


Az orvosok meg kapnak is érte pénzt, hogy egy adott terméket reklámozzanak. Nem csak a tápszereknél van ez így, hanem gyógyszereknél is. Pl. a régi gyerekorvos mindig a legdrágább, recept nélküli jóégtudjamit ajánlgatta egy szimpla megfázásra, meg a méreg drága orcseppeket, én meg megkérdeztem, hogy ebből nincs olyan, amit receptre lehet, és amit a patikában kevernek ki (szerintem azok általában amúgy is sokkal jobbak), erre savanyú képpel mondta, hogy de van, és felírta receptre. Kb. tizdedannyiba került, mint az agyonreklámozott cuccok.

2011. ápr. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!