Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Összeesküvés elmélet, vagy...

Összeesküvés elmélet, vagy van benne igazság?

Figyelt kérdés

Valahogy úgy érzem, hogy nem csak a reklámokon keresztül tukmálnak ránk dolgokat.

A minap mondta a védőnőm, hogy a dokink 2 éves korig ki fogja írni a tápszert, meg hogy az a jó, ha üveges babakaját adok a babámnak.Semmi bajom a tápszerrel, de nem hinném, hogy egy egészséges gyereknek 2 éves korig azt kéne innia.Hiszen mégis csak egy mesterségesen előállított valami.

A babakajákat is nagyüzemben állítják elő, és ellenőrzik alulfizetett, stresszes munkások, az miért lenne jobb, mint amit itthon készítek?

De ami ma "kiakasztott", azt hallottam, hogy a szobatisztaság akkor megfelelő a gyermek lelki fejlődése szempontjából, ha nem erőltetjük, és a gyerek majd magától megy el a WC-re, bilire, és kakil/pisil.Nem kell neki odavinni a bilit, mert ha én akkor ültetem rá mikor már tud ülni, akkor azért szellemileg még nem olyan fejlett...tehát vásároljanak csak a szülők pelust a gyerek 3 éves koráig.Persze más az, ha valaki nem tudja rászoktatni, ez is egy folyamat, de nehogy már ártsak a babámnak, ha ráültetem a bilire, amikor nem ő szól magától!

Bocsi, csak mostanság annyi olyan dolgot hallok, ami számomra baromság, és szerintem annyi fölösleges dolgot lehet kapni, hogy az nem igaz...csak gondoltam ezért kiírom ezt a kérdést


2011. ápr. 12. 13:31
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Én tudok dönteni, és mindenki úgy dönt ahogy jónak látja persze...csak érdekelt, hogy más is látja-e így és örülök, hogy nem vagyok egyedül:)
2011. ápr. 12. 15:39
 12/19 anonim ***** válasza:
Engem ezen felul meg az is zavar nagyon, hogy sehol nincs egy ugymond "hivatalos eloiras" hozzataplalsrol... Ne haragudjatok, nem akarok se vedonot se dokit megserteni tavol aljon tollem de mindenki mast mond.:O Van akinel mehet a gomba 8 honaposan van akinel csak 2 eves kor utan, szinten ez van a tehentejjel (1-3 ev), tojas... es ezt meg folytathatnam par soron keresztul. Szoval igyis ugyis te dontesz el mindent mert valahol rad van bizva. Aztan jonnek a mergezo habtapik. :) Most meg ez a bilizes is??? Sokszor ugy gondolom mar tul sok az informacio. :(
2011. ápr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez már csak ilyen... "Hivatalos" előírás sosem lesz, mivel ez egy tudományág, és a tudományban sosincs hivatalosan jó, különböző nézetek vannak, mindenki megpróbálja a sajátját igazolni, több vagy kevesebb sikerrel. A táplálkozásra vonatkozóan is az összes lehetséges nézet mellett lehet felhozni érveket és ellenérveket is, azt meg mindenki maga dönti el, hogy melyiket tartja meggyőzőbbnek.
2011. ápr. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

pont kiírtam egyszer egy ilyen kérdést, hogy volt e már vki aki belezavarodott a hozzátáplálásba(egy előttem szólóról jutott eszembe)

Teljesen igazad van!Mindenki mást mond, én meg kétségbe voltam esve, hogy mit tegyek!Kire hallgassak.


Meg pl. ott vannak a mindenttudó 20ezres játékok.

Aki megteheti persze vegye meg!Egy műanyag öntött vmi, ami zenél 10 000ft.Egy-két anyuka meg megy a másik után, nehogy az ő babájának ne legyen!De mint írtam nem vagyok ellene, aki teheti vegye meg.de én is felnőttem a homokozóban egy lapáttal meg egy kisvödörrel.

2011. ápr. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

A hozzátáplálás meg a "fejlesztő játékok" lett volna nekem is a következő amit írok:)Én is felnőttem egészségesen úgy, hogy 3 hónapos koromtól már szinte mindent ettem, és hogy a konyhai fazekakkal játszottam...


Mellesleg ezeket a méreg drága játékokat szó szerint pár száz forintért gyártatják Kínában...kb 120%os haszonnal dolgoznak a boltok.És ez nem kamu,a férjem egyik üzlettársa ilyen megrendelésekkel foglalkozik...

2011. ápr. 12. 19:41
 16/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon sok minden van abban, amit írsz. Ugye a gyerek hatalmas üzlet, azzal mindent el lehet adni, hogy a "gyereknek arra feltétlenül szüksége van!".


Különben a nagyszülők a mi gyerekünknek is vettek rengeteg méregdrága játékot, zenélnek, világítanak stb. stb. A fiam nagyjából lesz@rja őket, sokkal szívesebben játszik a konyhai eszközökkel, papírlapokkal, vagy élvezi, ha éneklek, mondókázok neki.

2011. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
erről van szó.Nekem is úgy kellett lebeszélnem szüleimet arról, hogy egy méreg drága pihenőszéket vegyenek, mert tudtam hogy nem lesz rá szükség, ők persze csak jót akartak az unokájuknak.A hordozó nálunk a pihenőszék, amúgy el sem fért volna a kis lakásunkban még egy hintázós remegtetős éneklős valami, ami kb 30ezer ft és kb 1 hónapig jó a babának...
2011. ápr. 13. 11:08
 18/19 anonim ***** válasza:

biliztetéshez szólnék hozzá ha nem gond.

Szerintem is csak akkor fogja használni a bilit a gyermek ha már elég érett hozzá.A kislányom 21 hónapos volt mikor nappal már szólt,hogy pisilnie vagy kakilnia kell.Alvásnál a mai napig használunk pelust,ebben a hónapban lesz 3 éves.És ma azt látom mikor megyek be a fürdőbe,hogy próbál a wc-re fel evickélni,hogy ő oda pisil.Eddig mindig bilibe,és hiába mondtam neki,hogy a wc-t is használhatja,oda nem akart.Mostanáig.Szóval tuti,hogy amíg ő nem érzi úgy,mi csinálhatunk aztán akármit,ugyan nem szoktathatjuk rá akkor mikor mi úgy gondoljuk.

2011. ápr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Persze, értem, de gondolom Te sem akkor tetted rá először a bilire mikor ő szólt, hogy kell.A műsorban viszont ezt mondták, amire érdekesen néztem.
2011. ápr. 13. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!