Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi nem tetszik anyukádban?

Mi nem tetszik anyukádban?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 07:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Külsőre vagy belsőre?
2011. ápr. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
BELSŐRE
2011. ápr. 13. 08:13
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Durva kifejezes, hogy nem tetszik benne, inkabb ugy mondanam, hogy jo lenne, ha egy dologban valtozna egy kicsit:

hagyja magat elnyomni. Mindenki altal. Nem szol, ha baja van, nem emeli fel a hangjat, nem mond nemet. Mar 60 eves, de meg mindig ugy dirigal neki nagymamam, mintha Anya csitri lenne, Apa is teljesen kiszolgatltatja magat egy koszonom nelkul, sot, meg kritizalja is a kiszolgalas minoseget.

De ugyanez van mindenkivel: a szomszedok a csillagos eget is kolcsonkerik tole, penzt is, majd honapokon at rangatjak a valukat, hogy nem tudjak megadni, vagy elfelejtik, Anya pedig egyszer nem szol, hogy neki kellene a penz, vagy a kolcsonkert dolog, hanem hallgat, mosolyog, de magat pusztitja belul miatta, mert nagyon faj neki, hogy ennyire kihasznaljak es nem tud mit tenni ellene.

Pedig tudna, csak nem mer.

De ez nem Anya hibaja, sajnos nagymamam igy nevelte, hallgass volt a neve vegig, egy szot nem szolhatott, verte is okkal, ok nelkul, kihasznalta, stb. Szoval emiatt lett ilyen felenk es tulsagosan onfelaldozo.

Nagymamam hibait holnap estig tudnam sorolni. Egy gyermeke volt, de annyira onzo volt (ennyire onzo es buta ember ritkan szuletik), hogy az eselyt sem adta meg Anyamnak, hogy normalisan nojon fel. Nagymamam nem gyermeket vallalt, hanem cseledet nevelt. O lusta volt dolgozni, szult hat egy gyermeket, aki dolgozott helyette. Tobbet nem is vallalt, mert ahhoz mar nem lett volna turelme, egy cseled eleg volt neki.

Nah, abbahagyom, mert ez nagyon erzekeny tema nalam.

2011. ápr. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az nem tetszik benne,hogy nem gondolkodik előre semmiben,nem biztosítja be magát soha több oldalról.Van egy A verziója a dolgok megoldására,és nem gondolkodik B verzión....Az elképzelései gyakran csődöt mondanak,ekkor összezuhan,magába roskad,és hagyja,hogy a problémák tornyosuljanak a feje fölött.Egy ki nem fizetett számlából például több hónapja torlódó kamatokkal,büntetésekkel emelt tartozást tud csinálni.Csak akkor szól amikor már az eredeti összeg többszörösét kell fizetni...

A falra mászom tőle.


Valamint az sem tetszik,hogy 8 unokája van,de sosem tart otthon egy darab 30 Ft-s csokit sem....Nem figyel az ilyesmire.

Szülinapon nem köszönt senkit.Nem is az ajándékok értékéről van szó,mert a gyerekeim egy 250 Ft-s babát,vagy autót is értékelnek,csak a gesztus hiányzik,hogy azt tudják mondani,hogy ezt a "másik" mamától kaptam,mert fontos vagyok neki és gondol rám.....

2011. ápr. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

az nem tetszik benne, hogy teljesen máshogy neveli az öcsémet, mint velem tette. Nem tudom, hogy azért-e, mert én lány vagyok, ő meg fiú, vagy azért, mert engem 21 évesen szült, őt meg 34 évesen, vagy azért, mert én nevelőapával nevelkedtem, aki az öcsémnek édesapja. Például engem 12 évesen már odaraktak takarítani, segítettem főzni. Az öcsémet 15 évesen még egy bútorcipelésre sem lehetett befogni, mert jaj, szegény gyerek, nem fogja elbírni. Anyám csinálja az ágyat helyette, ágyba viszi neki a reggelit. Nem hiányzik, hogy velem nem csinálta mindezt, de úgy gondolom, sokkal életrevalóbb vagyok, mint amilyen az öcsém valaha lesz.


Meg mindíg mindenbe beleszól, bár valahol az anyáknak ez is a dolguk. Általában nem tartom meg a tanácsait.

2011. ápr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
az,hogy megkülönböztet minket gyermekeit,unokáit....mármint szeretet téren.mindig úgy éreztem,hogy a fiait jobban szereti....
2011. ápr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az nem tetszik, hogy mindig okosabb mindenkinél. Már többször végighallgattam, hogy ő sokkal következetesebb a fiamhoz, mint én, sokkal jobban tudja nevelni, neki sosem rosszalkodik, csak az anyjának, mert én nem nevelem jól. Hozzáteszem, havonta, hat hetente egyszer találkozunk, úgyhogy az egésznek erősen okoskodás szaga van, de nyelek nagyot, és elengedem a fülem mellett, különben igencsak összevesznénk. (hiszen természetesen másnak nincs igaza, ha kigondolt valamit, akkor jaj annak, aki ellent mer mondani:()
2011. ápr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem az nem tetszik, hogy már nem él. épp akkor halt meg mikor az első kislányommal 32. hetes voltam.

örüljetek, hogy a tiétek még megvan. mindenkiben lehet hibát találni, az enyém se volt hibátlan, bőven nem, de mennyivel jobb lenne, ha még itt lenne.

2011. ápr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
De sajnálom utolsó!Hogy élted túl??Én ki sem bírnám.Az én anyukám is akaratos, de nem cserélném el semmi pénzért!Én is akaratos lettem.Sőt a kislányom is az lett!
2011. ápr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hogy örököltem az alakját:-)

De viccen kívül most nem tudok ilyet mondani. Nagyon jó lett vele a kapcsolatom felnőtt koromra.

2011. ápr. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!