Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kaphatok gyedet, ha lejár a...

Kaphatok gyedet, ha lejár a munkaszerződésem? Többi lent

Figyelt kérdés
Még nem vagyok várandós, de már nagyon szeretnék kisbabát. Az a problémám, hogy határozott idejű a munkaszerződésem. 2012. február 25-én lejár. Mi történik olyankor, ha pár hónapon belül teherbe esek és közben lejár a szerződésem? Természetesen tudom, hogy akkor megszűnik automatikusan a munkaviszonyom. De ha utána elmegyek álláskeresésire, akkor kaphatok gyedet? Addigra már 2 éves lesz a munkaviszonyom.
2011. ápr. 14. 08:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, akkor kaphatsz gyedet, mert az álláskeresési támogatás folyósítása alatt is biztosítottnak minősülsz. Kicsit körülményesebb lesz, mert a tgyás igénylésekor le kell mondanod az álláskeresésit, és a tgyás lejártakor újra kell igényelned, hogy a folyósítás alatt kérd a gyedet, de legalább járni fog.
2011. ápr. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hú, köszi! Nagyon megkönnyebbültem. Tényleg kicsit körülményes, de a lényeg, hogy kaphatok gyedet is. Még egyszer köszi a gyors választ. :)
2011. ápr. 14. 08:44
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja, és mennyi időre kell újra igényelni az álláskeresésit? Mondjuk igénylem egy-két hétre és utána igénylem meg a gyedet?
2011. ápr. 14. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!