Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha jelzek a munkáltatómnál,...

Ha jelzek a munkáltatómnál, hogy mennék vissza dolgozni, akkor mivel gyes mellett csak 6 órában lehet már, így növelődik a szabijaim száma?

Figyelt kérdés

Hú,remélem értitek,hogy gondolom?Tehát van x nap szabim,de csak 6 órában dolgoznék,így mivel egy munkanap 8 óra,akkor a napi 2 órámmal mi lesz?Összeadódva kapok érte újabb napot?

Tapasztalatok?Azért érdekel,mert 95 nap szabi jár,mielőtt dolgozni megye,de lehet ez miatt akár még több?


2011. ápr. 15. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmi nem lesz.

Te csak 6 órát dolgozol és kész. Neked ennyi lesz a munkanapod. A szabid ettől nem nő. A fizetésed meg megegyezés kérdése.

2011. ápr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz több a szabis napok száma, mert ez napokban van nyilvántartva, nem ledolgozott óraszám után jár.


Azt kell végiggondolnod, hogy mivel jársz jobban, mert mivel a 8 órás munkaszerződés mellett nem kaphatsz gyest, így választanod kell.

1. verzió:

Már a szabis napok is 6 órásként lesznek kifizetve (azaz a szerződésmódosítást már a szabik kivétele előtt megcsináljátok), és mellette kapod a gyest.


2. verzió:

A szabis napokra marad a 8 órás szerződésed, a gyest lemondod/nem igényled. Így a szabis napokat 8 órás bérben kapod. Ha letelt a szabid, átírjátok a szerződésed 6 órásra és megigényled a gyest.

2011. ápr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzet előtt állok. 2. nagyon jó ötletet adtál, köszi.
2011. ápr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Offolok, ne haragudj kérdező!

Ha 12 órában dolgozom, akkor is ugyanannyi napomnak kéne lennie, mintha 8 órában dolgoznék? Mert nekem kevesebb..

2011. ápr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, mert (mint írtam) nem munkaórák után jár a szabi, hanem életkorhoz rögzített éves szabadságkeret van, amit a munka törvénykönyve szabályoz. Azaz kukk mindegy, hogy 2 órára vagy bejelentve vagy 12 órára, ha pl. 28 éves vagy, akkor 22 nap az alapszabid. Munka törvénykönyve 130 § - 133 §
2011. ápr. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!
2011. ápr. 19. 12:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is köszönöm, hogy válaszoltál! Jó tudni!
2011. ápr. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!