Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megtehetem, hogy felmondjak a...

Megtehetem, hogy felmondjak a munkáltatómnál úgy, hogy még egy napot sem dolgoztam?

Figyelt kérdés

Aláírtam a szerződést,de kaptam egy sokkal jobb ajánlatot,ami biztosnak tűnik. Holnap szeretnék bemenni a munkahelyre,ahol holnap kezdenék,de ma írtam alá a szerződést. Megtehetem,hogy felmondjak minden indok nélkül?

Köszi ha válaszoltok!


2011. okt. 12. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg próbaidős vagy, ez alatt bármikor felállhatsz és közölheted hogy ennyi, holnaptól nem jössz. Persze ez fordítva is így van, és egyik félnek sem kell indokolnia.
2011. okt. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ,akkor holnap reggel bemegyek és megteszem...
2011. okt. 12. 22:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Olvasd el a szerződést, hány nap a próbaidő. Én azért várnék a felmondással, ha a másik szerződés még nincs a kezemben, mert két szék közé is eshetsz. Ha mondjuk hétfőn megkapod az új szerződést és 100%, akkor is azonnal eljöhetsz a próbaidőd alatt.
2011. okt. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és még valami: Ha felmondok akkor már nem kötelezhetnek,hogy arra a napra maradjak még,ugye?
2011. okt. 12. 22:31
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos olyan dolgokat tudtam meg erről a cégről,ami nagyon gázos,néhol már ellent mond a jogszabályoknak... Nem is kicsit. Csak azért vállaltam be,mert már nem nagyon volt más,így meg nem szeretném húzni vele az időt.
2011. okt. 12. 22:33
 6/6 anonim ***** válasza:

"Sajnos olyan dolgokat tudtam meg erről a cégről,ami nagyon gázos,néhol már ellent mond a jogszabályoknak... Nem is kicsit"


Na, ez az én munkaadóm is lehetne. Csak az a baj hogy már 5 évvel túl vagyok a próbaidőn és nem olyan egyszerű felmondani.

2011. okt. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!