Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek volt már abortusza,...

Akinek volt már abortusza, miért tette? Megtenné újra hasonló körülmények között?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy mi visz rá nőket, hogy elpusztítsák saját gyermeküket, milyen lelkiállapotban vannak ilyenkor, mit éreznek, mit gondolnak, mi vezet náluk idáig.Illetve, hogy miután megtették éreznek-e lelkiismeretfurdalást érte, megbánják-e, és megtennék-e újra. Milyen lelki következményei vannak, mit éreznek évek múlva? Ezt egy felmérésnek szántam, ezért csak abortuszviselt nők írjanak.Mindenki mást le fogok pontozni.
2011. ápr. 17. 08:46
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
37%

hát nekem még nem volt abortuszom.

de szerintem azért teszik mert vagy nem nőtt be a feje lágya egy gyerekhez,vagy nem olyan a környezet ( pénz,lakás,étel,ruha,stb) és valaki megbánja valaki nem. valakinek ugy kell elvetetni a gyerekét h megszeretné tartani de nem lehet neki sajnos... :/ vannak ilyenek :D

2011. ápr. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt olyan erős a kapcsolatom a fiúval, és egyedül nem mertem vállalni a kicsit. Nagyon sírtam utánna, és még most, 10 év után is néha eszembe jut, hogy most lenne egy 10 éves kislányom, vagy kisfiam.
2011. ápr. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
40%
Elmész a franc.ba, amiért mindenkit lepontozol. :( Más: ennél nyilvánosabban nem tudnád megbántani őket?
2011. ápr. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
42%

neked volt abortuszod vagy miért érdekel ez a téma?

(nyugodtan lepontozhatsz:))

2011. ápr. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
52%

"Arra lennék kíváncsi, hogy mi visz rá nőket, hogy elpusztítsák saját gyermeküket,"


nem gyermek magzat. amire te gondolsz az a gyerekgyilkosság és nem az abortusz.

2011. ápr. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
95%
Nos nekem volt abortuszom.Hogy miért?Mert 16 éves voltam csupán és még be kellett fejeznem az iskolát.Nagyon nagy lelkiismeretfurdalásom volt és van is nnéha azóta és nekem is sokszor eszembe jut, hogy bizony már lenne egy kamasz , majdnem felnőtt 17 éves gyerekem.Olyannyira, hogy minden tavasszal eszembe jut, ugyanis áprilisi születésű lett volna.Az indokok pedig számtalanok:Egyrészt 16 évesen akármennyire hihetetlen, de teljes óvszeres védekezés melett fogant a gyerkőc és nem vettük észre , hogy kiszakadt volna a gumi, mégis terhes maradtam, pedig se előtte, se utána nem volt még egy kicsi előváladékos történetre sem esély.X-akta.Viszont hiszek a sorsszerűségben és barom az, aki megmagyarázza flegmán a többi embernek, hogy mindenki saját maga irányítja az életét és annyi gyereket vállal, amennyit bír.Ha egyszer valaki meg akar születni, az meg is fog.Azóta már én is 3 gyermekes anyuka vagyok, pedig csak 2-t akartam és a 3. gyerkőc spirál melett fogant.Őt már nem volt szívem elvetetni.És nem bántam meg.
2011. ápr. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
94%

Másfél év sincs a két gyerekem között, most is kb így lett volna.

Csakhogy időközben válságba került a házasságunk, a hitelünk bedőlt (értsd: éppenhogy meg tudom venni a palust+kaját a kicsiknek, meg ki van fillérezve a rezsi, de ha bármi más kiadás jön, pl gyógyszer kell, akkor úgy kell kunyerálnom anyámtól). Már a második is becsúszott baba (fogigátló mellett), az apja és a család ellenkezése ellenére megtartottam, kiharcoltam hogy elfogadják... nagyon nehéz volt érzelmileg végigcsinálni. Most meg egyetlen elszakadt óvszer miatt fogantam meg, ráadásul ikreket. Az anyagi és párkapcsolati problémák végett döntöttem a műtét mellett, mert úgy éreztem, a meglévő gyerekeim szája elől vennék el a falatot az újak, és ezt nem mertem megkockáztatni. Ráadásul el sem tudtam képzelni, hogy mit kezdenék egy max 3 évessel, egy másfél évessel, meg 2 újszülöttel egyszerre, EGYEDÜL...

Az örökbeadás azért nem jöhetett szóba, mert ikrekkel várandósan hogyan láttam volna el a két nagyobbat egyedül? Szóval nem vállaltam őket.

Borzalmas volt meghozni a döntést, és azt hiszem, sosem fogok megbocsátani magamnak. De muszáj volt az eszemre hallgatnom. A szegénységbe sem akartam vállalni őket, talán jobb így nekik. A lelkiismeretem azt hiszem sosem fog elnyugodni, szégyenlem és fáj, amit tettem. De ha most újra döntenem kellene, azt hiszem, megint nem látnék más kiutat.

2011. ápr. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
94%
Nekem sajnos volt.20 éves voltam.Egy olyan ember kezdett a "szerelmével" ostromolni,aki havonta 1-2 alkalommal járt a környékünkön,mert árut terített. Egy idő után beadtam a derekamat,és sajnos teherbe estem. Hívtam a pasit(akiről azt hittem,hogy szinte már távkapcsolatban élünk),akkor közölte,hogy házas,és két gyereke van,amit azóta sem értek hogyan sikerült titokban tartania. Mondanom sem kell,hogy a hír sokkolt. Én szívem szerint megtartottam volna,de a szüleim kivágtak volna otthonról,a pasira meg nem számíthattam. Anyukámnak elmondtam,és teljesen kiakadt. Nem maradt más választásom,próbáltam akkor nem gondolni rá,valamint meggyőztem magamat,hogy ez a legészszerűbb amit tehetek,így akkor nem is volt olyan nehéz. Viszont mostanában gyakran eszembe jut,hogy már egy 4 éves gyerkőcöm lenne,és valahogy azóta képtelen vagyok a kisgyerekeket elviselni. Látom,hogy a barátnőimnek születnek a babáik,és mindig eszembe jut,amit tettem. Soha többé nem vállalkoznék abortuszra.
2011. ápr. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
74%

aki nem "sportot" űz a szexből és olyan okok vannak,hogy nincs más választás sajnos hozni kell egy ilyen fájdalmas döntést!A lelki állapot ilyen olyan ,hogy beledöglesz,életed végéig viszed magaddal ezt a súlyt és a lelkiismeret furdalást!Évek múltán is olyan mintha tegnap történt volna-százezerszer megbánod szinte naponta!

Sajnos én átéltem, a döntésem oka nagyon hosszú lenne megírni és nem is biztos írott állapotban,ezt meg lehetne fogalmazni!Nem tenném meg soha többet,én nem tudnám feldolgozni másodjára,mivel az elsőt sem tudom!!

2011. ápr. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is volt.

A doki azt mondta, hogy mivel gyógyszeres kezelés alatt álltam (plusz gyógyszer ÉS óvszer mellett estem teherbe:() így 50%, hogy egészséges lesz a pici. Viszont nagy bizonyossággal majd csak a 18. hét környékén tudja megmondani, hogy mi a helyzet, és ha baj van, akkor már nem abortusz, hanem meg kell szülni.

Mivel friss volt a párkapcsolat (nem volt véletlen az óvszer is a bogyó mellett), és nyilván nem terveztük a gyereket, ezért döntöttünk az abortusz mellett. Lehet, hogy egészséges lett volna, lehet, hogy nem. Mai fejjel is ugyanígy döntenék. Borzalmas volt, nagyon megviselt, és ha lehet inkább kihagytam volna, de ezt osztotta a sors. Hetekig sírtam, és a terhes nők+gyerekek látványától is rosszul voltam.


Off: borzasztó stílusban írsz erről a témáról, van róla fogalmad mit él át egy olyan nő, akinek missed ab-ja volt, vagy súlyos betegség miatt kellett elvetetnie a gyerekét? Gondolom könnyebb a lelkednek, hogy beletapostál jó alaposan más emberekbe:(

Feltételezem eszedbe sem jutott, hogy nem csak olyan emberek (sőt nagy számban nem!) járnak erre az oldalra, akik egyfajta védekezési eszközként használják az abortuszt.

Őszinte leszek: szégyellheted magad, főleg ha felmérést készítesz, mert ebben a lelketlen stílusban, amiben megnyilvánulsz nem lehet objektív felmérést csinálni.

2011. ápr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!