Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A házilag történő fertőtleníté...

A házilag történő fertőtlenítés ( alias "kifőzés") nálatok hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Én egy fazékban vizet forralok, beleteszem a cuccokat ( cumi, bimbóvédő, cumisüveg )egy pár percig áztatom a forró vízben, majd egy csipesszel kiszedem őket egy tálcára száradni.

Van olyan, aki még így csinálja?

Egyéb praktikákat is írhattok, hogy legyen tényleg steril minden sterilizáló gép nélkül is.

Ez nem leszólás volt, csak vacillálok a megvételén, de kiváncsi vagyok előtte, vajon más hogy csinálja?


2011. ápr. 17. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
felforralom a vizet és belerakom amit éppen fertőtleníteni akarok.1percig főzőm,majd benne hagyom a vízbe és hagyom állni míg le nem hűl 1kicsit.
2011. ápr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi pont úgy csináljuk ahogy te.
2011. ápr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, de én eddig nem forraltam, ez nekem új.
2011. ápr. 17. 13:48
 4/9 anonim ***** válasza:

szia,

nekem anno 2,5 éve mikor a fiam született, akkor mondták a kórházban, hogy házi fertőtlenítésnél mindig 1-2 percig hagyjam forrni a vízben és csak utána vegyem ki, különben semmi értelme.

üdv

2011. ápr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oké. köszi.
2011. ápr. 17. 13:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom(csinálom) ahogyan a 13:53as írta.
2011. ápr. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1-2 percig forralom, és rakok bele egy pici citrom levet is
2011. ápr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez nekem is jól jött, köszi mindenkinek.

Én sem akarok drága sterilizálót venni, szerintem már így is sok fölösleges dologra költöttünk..

2011. ápr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ma beszéltem a védőnővel és azt a verziót javasolta, hogy nem forralom egy percig sem a cuccokat, hanem elzárom, amint forr, belerakom őket és addig a vízben hagyom őket, amíg ki nem hűl teljesen a víz.Azt mondta, hogy a régi időkben kellett főzni is a cumikat, amikor még ócskább anyagból csinálták, de a mai szilikon alpanyagú cumikat felesleges forralgatni, meg tönkre is mennek a forralás hatására.
2011. ápr. 18. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!