Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Házilag készített popsikrémbe...

Házilag készített popsikrémbe mit tennél?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy elhagyom a klasszikus hatóanyagokat (pl körömvirág), és kicsit különlegesebbel próbálkozom.

Erre gondoltam (arányokon még gondolkozom)

mangóvaj

bázisolajnak jojoba

karnaubaviasz a vízlepergetés miatt

tamanuolaj

görögdinnyeolaj


Vajon pár csepp teafát tehetek-e bele? Még csak most kezdtem a kotyvasztást nemrég, így elkelne pár jótanács :)


2011. aug. 21. 18:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A teafa szerintem szárít, talán csíp is kicsit. Olivaolajat semmiképp ki nem hagynám.
2011. aug. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Ugye nem kísérlet? :)
2011. aug. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hogy érted a kísérletet? :)


Elsőnek: olíva tippet köszi, lehet hogy azt kéne bázisnak, és akkor a karnaubát meghagyom az ajakbalzsamokba... nekem az a tapasztalatom hogy nagyon sokáig hagy zsíros érzetet a bőrön, ezért krémbe nem szeretem tenni. De a popsikrémnél ez nem hátrány, sőt :)

2011. aug. 21. 19:24
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Ugye nem a babádon akarod kipróbálni a házi kenőcsöt,--így értettem. :)
2011. aug. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jaa, hát dehogynem, neki szánom.
2011. aug. 21. 19:27
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Azért bánj óvatosan a kencékkel, nehogy allergiát okozz./Nem rosszindulatból írom:)
2011. aug. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Tudom, köszönöm :)

Mindent magamon tesztelek először, és nem csecsemő már a lánykám, elmúlt már két éves, és még pelenkás. Nem hajlamos ekcémára, de azért óvatos leszek :)

Ja és csak fele részben magyar a génállomány, ezért is nem féltem az egzotikusabb dolgoktól :)

2011. aug. 21. 19:33
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
oké:)
2011. aug. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Sosem kentem még nem házi kenőccsel sem a popsiját, egyáltalán mi szükség van erre? A saját fenekedet is kened?

Oké egy újszülöttet el tudok képzelni, bent marad a kakiban huzamosabb ideig és kicsípi a fenekét, de egy kétévesnél még ez sem áll fenn.

Oké, ha ekcémás, száraz, allergiás, akkor kenegesse az ember, kísérletezgessen, de szerintem a baba bőrét vétek bármivel is kenni.

2011. aug. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
utolsó: Írta,hogy még pelenkás a kislány!!!! :O
2011. aug. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!