Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet két (vagy akár három)...

Lehet két (vagy akár három) gyereket egyformán szeretni? Milyen gyakori, hogy egy szülő az egyik gyerekét jobban szereti mint a másikat?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 17. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezen pont a minap ment a vita, jó sok válasz érkezett rá, lehet böngészni ki mit gondol.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2011. ápr. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm előző, hogy ezt belinkelted. Eddig azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen elfuserált, hogy az egyik gyerekem közelebb áll hozzám, mint a másik. De most olvastam, hogy nem csak én vagyok így.

Nagyon nagyon vigyázok, hogy semmiben ne essen különbség, mindkettő ugyanannyit kap mindenből, de bizony egy simulékony, ragaszkodó, kedves gyereket könnyebb szeretni, mint egy dacos, problémás gyereket.

Olvastam, hogy van aki szerint ez undorító. Undorító szerintem az, ha az ember érezteti is ezt. Ha az egyik többet kap bármiből is. De ha odafigyelésből, szeretetből, ajándékokból, mindenből mindkettő egyformán részesül, akkor nem tudom mi az undorító. Az érzéseinket nem tudjuk befolyásolni szándékosan, legfeljebb letagadni lehet őket.

2011. ápr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Anyám egész gyerekkoromban világosan éreztette ,hogy a testvéremet jobban szereti nálam. Ne tudjátok meg ,hogy milyen érzés , amikor egy 5 éves gyerek annyit érez ,hogy kicsi, gyenge,senki sem szereti, egyedül van , és ki van szolgáltatva az égvilágon mindennek és mindenkinek. És ilyenkor jön a kérdés ,hogy "de engem miért nem?". Nyilván vmennyire engem is szeretett, de ez egy kisgyereknek nem elég. Csak akkor érzi magát biztonságban, ha tudja ,hogy mindennel szemben prioritást élvez a szülei szemében, vagy ugyanannyit , mint a másik gyerek. Én mélységesen szégyelném magam , ha az egyik gyerekem jobban szeretném , mint a másikat, akkor is , ha az érzelmeinket nem mi irányítjuk. Addig-addig dolgoznék magamon, amíg meg nem változna a helyzet , és mindkét gyerekem egyformán szeretném. Tényleg undorító , ha egy szülő különbséget tesz.
2011. ápr. 17. 18:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is már többször leírtam itt,hogy úgy érzem,nem szeretem egyformán a 2 gyerekemet.

Rettenetesen nagy csalódás volt először,hogy nem kislány lett:(,bár erről nem ő tehet,de azóta sem tudtam feldolgozni.

Mindig is 2 kislányt szerettem volna ,de 2 kisfiam lett.

A 2 gyerekem belsőleg sem egyforma,a nagyobb dacosabb,a pici bújósabb...

2011. ápr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De nem csak kisgyerekekről van szó. Igazából nem is lehet felső korhatárt megállapítani, bár nyilván egy huszonévesnek nem esik annyira rosszul , mint egy gyereknek.
2011. ápr. 17. 18:54
 6/6 anonim ***** válasza:
nem esik annyira rosszul,de a tüske örökre ott marad:(
2011. ápr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!