Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a kötelessége az osztályfőn...

Mi a kötelessége az osztályfőnöknek, ha egy szülő (anyuka) megfenyeget egy osztálytársat az iskolában?

Figyelt kérdés

A 11 éves fiam belerúgott x táskályába véletlen, mert nem figyelt és átesett rajta plussz az ásványvíz kiömlött az asztalára. Gyerekem azonnal feltörölte! A táskában eltőrt két vonalzó.

Másnap bement x anyukája az iskolába kihívta a fiam az osztályból és megkérdezte, hogy miért utálja x-et és, ha még egyszer ilyet csinál kitíltatja az iskolából, de még a városból is, mert Ő egy nagyon kemény anyuka!!!

Persze megszereztem a telszámát a gyerekétől, de aznap ki volt kapcsolva! Másnap sikerűlt elérnem és kérdőre vontam mit miért tett. Persze mentegetőzött és tagadott, de osztálytársak is hallották a fenyegetőzést.

Engem kellett volna felhívnia és, majd én helyre rakom a gyerekem, ha úgy gondolom! Szerinte az én gyerekem egy állat és dúrva! Soha nem jelezték, ezt a tanárok és nem is volt panasz, úgy viselkedik mint egy kistini fiú!

Megkértem az osztályfőnököt, hogy vizsgálja ki az ügyet, mert felháborítónak tartom, hogy egy számomra idegen

fenyegeti a kisfiam!

Az volt a válasz, hogy beszéljük mi szülők!!

Szerintem pedig a of. tanár, aki jelen volt a szóváltásnál

nem hagyhatta volna a fenyegetést vagy utólag tájékoztatja a fenyegető szülőt, hogy ilyet nem tehet!

Azt hozzáteszem, hogy az üzenőbe írtam le az esetet, panaszomat a tanárnak, beszélni nem beszéltem vele a fiamnak mondta, hogy beszéljük meg egymás között!

Basszus a kisfiamtól 70km választ el és az osztályfőnök, ezt nagyon jól tudja!! Én nem tudok csak úgy berohanni az iskolába és megvédeni a gyerekem az ilyen rosszindulatú emberektől! Az eltőrt vonalzókat megvettem neki, ez természetes!

Mi a kötelessége a tanárnak vagy ennyivel elintézheti???


2011. okt. 18. 07:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

hát figyelj az osztályfőnök szar.k az esetre és szarn. is fog

én tesóm mostoha fiát védtem meg mindig, szegény kis srácot minden nap bántotta egy bizonyos kölyök, tesómék nm foglalkoztak vele a tanárra hagyták a dolgot a tanárt nem érdekelte, így én bementem úgyszintén 70km-re lakom tőlük és nem a tanárral kommunikáltam hanem a kis kölyök grabancát kaptam el


neked pedig az anyukát kéne elkapnod, a tanár pártatlan akar maradni

2011. okt. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az osztályfönök a GYEREKEK viselkedésével foglalkozik, a szülökhöz SEMMI köze és SEMMI joga a szülöket "nevelni".


Ezt tényleg nektek - a két szülönek - kell elrendezni. Ha a másik anya azt mondja, hogy részéröl le van zárva, akkor ennyi elég. Másrészt nem kizárt, hogy a gyereked nem egészen öszinte hozzád, mert elég nehéz úgy "véletlen" belerúgni egy táskába, hogy eltörjön benne két vonalzó is, ehhez már elég nagy erövel kell rúgni.

Nem irod, hogy mekkora a gyerek, de feltételezem, hogy a kamaszkor felé tart - és ilyenkor elég sok gyerek hazudik, hogy ne öt tartsa a szülöje hibásnak.

2011. okt. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az osztályfőnöknek tényleg a gyereket kell nevelnie, nem a szülőt, de az oktatási intézmény területén és osztálykirándulás alkalmával ő felelős a gyerekek testi és lelki egészségéért is. Ez így egy kicsit túl hivatalosnak tűnik, de szerintem kutya kötelessége lett volna leállítani a szülőt, ha az nem megfelelő hangnemet üt meg a gyerekkel szemben, illetve miután tisztázta a történteket a szülővel, neki kellett volna kérdőre vonni a rugdosódó fiút, s jelezni a rugdosódó fiú szülőjének, hogy mi történt aznap az iskolában. Véleményem szerint egy szülő sem eshet neki más gyermekének. Ez a nevelő dolga. A szülő szerintem csak a tanárral és a másik szülővel kommunikálhat, ha valami problémája van. Gyereket, akármilyen nagy, rossz, eleven stb., nem félemlítünk meg, nem alázunk meg mások előtt.
2011. okt. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A fél osztály tanú, hogy meglökték véletlen a fiam, így lett a baleset (vonalzó törés)!!

Nem a szülők nevelésére gondoltam a tanár részéről!!

Hanem, ha a tanítási időben törtét a fenyegetés, miért nem kötelessége a támadó szülő ellen védeni a diákot!????

Aztán, ha tényleg bármi rosszat tesz a diák azért a saját szülei büntessék, ne egy félkegyelmű anya, aki utálja saját magát is!


Egyáltalán nem értem, aki azt mondja, hogy a szülőknek kell ezt megbeszélni!!! Miért?? Ott sem voltam, míg a tanár igen!

Mindenesetre én nem lennék ilyen primitív, aki felveszi a kesztyűt egy 11 éves gyerekkel, ráadásúl nem beverte az orrát a másiknak, hanem 2 olcsó vonalzó miatt járatta le magát!

Lehet tényleg szemtől-szembe én is ezt fogom tenni:-)

2011. okt. 18. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!