Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha mindkét szülő egyformán...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha mindkét szülő egyformán megfelel minden feltételnek a gyermek neveléssel kapcsolatban, akkor miért ítélik mindig az anyának a gyermeket?

Figyelt kérdés

Egy előző kérdés kapcsán jutott eszembe, de ott nem akartam belekérdezni, mert véletlenül sem szeretném a kérdezőt megbántani.

Nagyon pici babánál egyértelmű, de nagyobb gyermeknél nem értem miért csak az anya javára döntenek, hiszen elvileg a két szülőt ugyanazok a jogok illetik meg.

Nem vagyok érintett a témában, csak a jogi oldalát nem értem.


2011. márc. 24. 11:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
70%

Igen, elvileg igazad van, de a legtöbb esetben még ép családban is az anya az, aki a gyerek mindennapjaiban sokkal többet vesz részt. Rendszerint ö föz, viszi orvoshoz, ha beteg, ápolja, otthon marad vele táppénzen, jár a szülöi értekezletekre, stb. AZ apa feladata az, hogy a megélhetés anyagi részét biztositsa - mivel csak az anya lehet terhes, és altalában neki kell otthon maradni Gyesen, ezért az apa az, akinek a jövedelme stabilabb.

Mivel igy a gyerekeket a válás elött is az anya nagyobb mértékben látta el, a gyereknek igy kisebb a törés az életvitelében, valamennyivel kevésbé viseli meg a család szétbomlása.


De azért szerintem sok esetben el lehetne kerülni a válást, ha a szülök nem csak a saját pillanatnyi érdeküket vennék figyelembe, hanem azt is, hogy a gyerekvállalás felelösséggel jár a gyerek felé. (Persze vannak esetek, amikor nem lehet együtt maradni, de elég sokszor csak önzésböl indit valamelyik fél válópert.)

2011. márc. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
51%

Mert a bírók többnyire nők,és nőpártiak! Ma az az elfogadott nézet,hogy gyereket csak az anya tud nevelni,az apák csak megcsinálni és fizetni jók. Ezt hívják nemi megkülönböztetésnek. A baj az,ha rosszul döntenek,senkinél nem lehet panaszt tenni ellene. A másdofukú tárgyaláson is csak nagyon ritkán ítélnek az apa javára. Onnan pedig már nincs fellebbezés.

Én is nő vagyok,de nem értek ezzel egyet minden esetben.

2011. márc. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
56%
Ez ősidők óta igy működik.Egy férfi nehezebben tudja ezt ellátni,mint egy nő.Igen vannak "elháziasodott" apukák,de ez igen ritka.Az anya,az anya marad.
2011. márc. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
81%
Jogos. Nem tudom pontosan hogy megy ez, de szerintem nagyobb gyerekeket meg is kerdezhetnenek, hol szeretnenek elni. En ismerek egy csaladot, 2 gyermek, akkoriban kb.9 es 10 evesek lehettek. Nem tudom hivatalosan is elvaltak-e vagy csak kulonkoltozott a no, de elkoltozott a gyerekekkel kb.15km-rel arreb. Az iskola ugyanaz maradt a gyerekeknek h-k-sz az apukaval voltak, cs-p-sz anyukaval, vasarnapot altalaban egyutt toltottek. Ennel jobb megoldast el sem tudnek kepzelni. Persze ez csak kulturalt szulok eseteben megoldhato.
2011. márc. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
71%
Hát pontozzatok le, nem érdekel. Ha az anya alkalmas a nevelésre, akkor az övé a gyerek. Ő szülte meg, ő szoptatta. Ő az anyja. Amennyiben nem alkesz, vagy egyéb, akkor még szép, hogy az övé a gyerek!
2011. márc. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem azért, mert sokkal több apuka hagyja el a gyerekét, mint anyuka.
2011. márc. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

ma 12:03 válaszát nem értem.

Miért lenne egyértelműen az anyáé. A férfi nem tehet róla, hogy biológiailag képtelen teherbe esni, és gyermeket szülni. Erre mi nők vagyunk képesek, de ettől jobbak lennénk a férfiaknál?

Így az jön le, hogy a férfi csak egy donor, aki hozzájárul ugyan a gyermek fogantatásához, de nem teljes értékű szülő.

2011. márc. 24. 12:19
 8/28 anonim ***** válasza:
45%
Majd ha az apukák maradnak otthon a gyerekkel 3 évig,anyuka meg dolgozik, jobb eséllyel apukának ítélik a gyereket.Egy sokkal jobban rá van hangolódva a gyerekére, hiszen egész nap vele van, babusgatja, vigyáz rá, tanítgatja.A jelenlegi általános modell szerint apuka délután vagy este hazaér, vele van 1-2 órát és ennyi.Szerintem sok apuka azt se tudja,hogy mekkora cipő,ruha kell a gyereknek.Szülői értekezletre,orvoshoz,különórára is anyák viszik többnyire.Szerintem érzelmileg sincsenek annyira ráhangolódva, mint az anyák.
2011. márc. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
51%
Előzőről az jutott eszembe, hogy ha meg valaki olyan jó apa, hogy otthon és a gyerek körül is kiveszi a részét a munkákból, attól a férfitól nem hiszem, hogy elválik a felesége, így nem merül fel a gyermekelhelyezés :) A válást sokszor éppen az okozza, hogy apuka nem része a családnak úgy, mint az anya...
2011. márc. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Nálunk is az apuka volt 2 évig gyesen a fiúgyerekkel,de még is az az okos bíróság a másik félnek ítélte a gyereket.Azt is elérte,hogy a gyerek rettenetesen apás,ha elhozza még a szobából se lehet kimenni,mert az apját keresi.A feltételek is nálam voltak a jók,biztos megélhetés,nagy lakás,még aki a gyámhivataltól kijött még arra is kiváncsi volt mi pénzem van a bankban,van e hitelem.Én vagyok a nagyszülő.Na mondanom se kell akkor van rajta új ruha,ha mi veszünk.Novemberben elküldte titok zokniban,leharcolt ruhában.A barátnőm szerint,lehet hogy azért,hátha veszek újat neki.Az tényleg a bírók 90 %-ban nők és azt gondolják,hogy csak nő tudja azt ellátni.Na de aki gyes-n volt vele? Úgy vagyok vele,hogy ,ha nagyobb lesz akkor,majd fogja magát és eljön,mert már most is firtatja a dolgokat,miért van ebben a helyzetben.
2011. márc. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!