Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnál is előfordul esténként...

Másnál is előfordul esténként másfél órán át tartó altatási procedúra?

Figyelt kérdés

Ma 9-kor lefeküdtünk, ahogy szoktunk, sötétben, csendben, picit beszélgettünk ahogy szoktunk, majd másfél órás vergődés után 3/4 11-kor elaludt... Pedig már 8-kor olyan fáradt volt, hogy csak fetrengett a szőnyegen... 28 hónapos... Néha van ilyen. Igaz, ma telehold van, pedig én általában nem hiszek az ilyesmikben, de lehet ez is befolyással rá?


Alapesetben max. 20 perc múlva már aludni szokott.


2011. ápr. 17. 23:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Én fiam még csak 9 hónapos, de mindig már reggel előre félek az estéktől :( Általában 8-9 között már dörzsöli a szemét, de 10-11 felé alszik el, addig meg hordozni kell, mert ha leteszem akkor kinyitja a szemét és ordít. Van hogy lent sír, ha felveszem nézelődik kipattant szemekkel és forgatja a fejét, ficereg. Megint leteszem, akkor vergődik, sír. Felveszem, megint nézelődik. Ha elálmosodik már nagyon akkor vállamra hajtja a fejét, de amint ágyikába teszem, már áll is fel üvölteni.......kiakasztó szegénykém :( Pedig nem ringatva aludt el soha, hanem régebben szopi közben, aztán egy időben hátát simiztem, most meg már semmi nem jó csak a hordozás, közben énekelés, különben éjfélig fent van. Sajnálom hogy megoldással nem tudok szolgálni, de van ilyen másnál is, talán ez megnyugtat :) Ja, egyébként ma pont nem volt, de ez ritka mint fehér holló :)
2011. ápr. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Húúú! :) Megértelek. Nálunk is rosszul és nehezen alvó volt a kislányom egy éves koráig. Őszinte legyek? Az leszek! Egy éves koráig babakocsiban altattuk el.. nappal abban is aludt, és este abban altattam el, vártam egy órát, és mikor már mélyen aludt, akkor raktam át a kiságyába.


A babakocsi azért volt jó (volt egy külön, nagy, benti babakocsink, amit ki nem vittünk), mert ha megébredt, ami elég gyakori volt, kis rázogatással gyorsan vissza lehetett altatni. Aztán kinőtte egy évesen... viszont azóta nincs is gond az alvással :) Csak néha-néha... de ez a másfél óra ma szétcintálta az idegeimet. Mert közben dolgozom is a gépen... (és közben ide is sandítok sajnos néha) :)


Köszi a választ, kitartás!!! :)

2011. ápr. 18. 00:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Az eltelt 2,5 év alatt szinte soha. Két kezemen meg tudnám számolni hányszor nem aludta át az éjszakát( a szoptatási időszakot leszámítva persze).
2011. ápr. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiamnal olyan egy eves kor korul volt ilyen idoszak. Amikor mar azt hittem, hogy talan alszik, akkor mindig felugrott es tancolt a fejemen...

De rajottem, hogy azert csinalja ezt, mert keves ido telik el a delutani ebredese es az esti altatas kozott, tehat meg nem volt almos.

Lehet, hogy nalatok nem ez a megoldas. Akkor ugy volt, hogy reggel 9 korul ebredt, 2 korul aludt el, negyig aludt, majd olyan 8-fel 9 korul akartam ismet altatni.

De attertem arra, hogy reggel 7kor ebresztem, deltol haromig aludt, mint a bunda, fel kilenckor lefektettem es max 10 perc utan ismet aludt. Kiveve, ha tulporgott, akkor meg most is nehezen alszik el. O most 28 honapos, mint a te gyermeked.

A kisebbik fiam 14 honapos, o csak akkor alszik el hosszadalmasan, amikor nyugje van, peldaul fogzik. Egyebkent hasra vagja magat, nyoszorog es 5 percen belul alszik.

O is ugyanigy alszik napkozben, mint a nagyobbik, reggel hetkor ebred, deltol haromig alszik napkozben, majd fel kilenctol este.

2011. ápr. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!