Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg elég egy 6 hónapos,...

Tényleg elég egy 6 hónapos, általában már sokat mozgó babának kizárólag anyatej?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a tej összetétele folyamatosan változik és tartalmasabb, de mégis csak hamarabb megemészti mivel már nagyobb, többet mozog, nem?

És ha ilyenkor kezd el az anya hozzátáplálni, akkor eléggé sokára jut el oda, hogy tartalmasan kiegészítse a szopizást, nem?

Nem vitát akarok szítani, csak a véleményekre vagyok kíváncsi.


2011. ápr. 21. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Persze hogy nem elég.

Nekünk 4 hónaposan már ajánlotta a doki a hozzátáplálást!

2011. ápr. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

A kisbaba igénye a legfontosabb és mint olyan teljesen egyéni.


Van olyan baba akinek 4 hósan már kell a hozzátáplált étel mert kevés a tej és olyan is akinél elég a 6 hós korban elkezdett gyümölcs.


Az ételek bevezetése nem túl lassú de az igaz hogy jópár napig ugyanazt kell adni viszont nem túl nagy kezdetben a választék.

2011. ápr. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én is 4 hónaposan kezdtem, most 6 hónapos és ott tartunk, hogy uzsira gyümit kap(amitől sokkal jobban alszik éjjel)

ebédre pedig a szopizás mellett kap egy kis főzeléket...de nem tudnom elképzelni mi lenne ha most kezdenénk....szerintem éjjel is felkelne párszor, mert nappal nem lakna jól..

2011. ápr. 21. 10:22
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Babától is függ. Az enyém 6 hónaposan már 8700 gramm volt. Valószínűleg körberöhögött volna, ha csak anyatejet adok neki ennyi idősen.

Más babának meg elég, ha 6, vagy akár 7 hónaposan kezdik el adni a gyümölcsöket.

2011. ápr. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi 6 és fél hónaposan kezdtük csak a kóstoltatást, 8500 grammos volt akkor a kisfiam és csak anyatejes volt addig. 7 hetes kora óta átaludta az éjszakát, szóval szerintem neki elég volt az anyatej és jóllakott vele. :)


Most 8 hónapos, délelőtt már gyümit eszik, kora délután pedig főzeléket. De emellett napi 5x szopizik.

2011. ápr. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

tudod nem kötözködésképpen, de ez hülyeség, hogy uzsira kap egy kis gyümölcsöt és ez tartalmasan kiegészíti a szoptatást. nem tudom milyen gyümölcsöt, de egyiknek sincs semmi tápértéke. Tömény gyümölcscukor, de ezt is kb 20 perc alatt feldolgozza a szervezet. úgyhogy 20 percre jelent táplálékot. Ettől biztos nem alszik jól éjjel. Kóstoltatásnak jó a gyümi, hogy ismerkedjen az ízekkel, egy étkezésre nem. Mindenképp kell mellé tartós szénhidrát (gabonafélék), hogy egy teljes értékű étkezés legyen.

Az ebéd kicsi főzelék szopizás mellé szintén nem tekinthető valódi hozzátáplálásnak, inkább kóstoltatás ez is. Úgyhogy még te sem jutottál el oda, hogy tartalmasan kiegészítsd a szopizást.


A fő étele és tápanyagforrása a te gyerekednek is az anyatej. Igazándiból ez a korszak csak arról szól, hogy megismerkedjen az ízekkel, étel állagával-lé, püré, darabos- illetve a szerveit-máj, vese, gyomor, bélrendszer- felkészítse arra az időszakra (kb 1 éves kora körül), amikor már nem az anyatej kell, hogy jelentse a tápanyagot. És ott mindegy hogy 4 hónaposan vagy 6 hónaposan kezded a kóstoltatást, mert a vége úgyis az kb 1 éves korra fog annyit és úgy enni, hogy tartalmas étkezésről beszélhetsz.

2011. ápr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Háromból kettő gyerekem kizárólag anyatejet kapott 7 hónapos koráig, utána kezdődött a hozzátáplálás, kóstoltatás. Semmi gond ezzel.
2011. ápr. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát pedig szerintem ettől alszik jobban...délután fél5-5 körül kap egy kisebb banánt, almát és 2 kekszet.Ez így kb 180 ml, megeszi, fél8kor szopizik utána.De csak tudom már mitől és mióta alszik jól a fiam:)

És tényleg nem úgy etetem, hogy kimaradnak szoptatások, szóval tényleg a fő tápláléka a tej, de attól még örülök, hogy korábban elkezdtem, mert most már egy csomó mindent megkóstoltattam vele.

2011. ápr. 21. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!