Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az amire jogosult vagyok a...

Kíváncsicska kérdése:

Mi az amire jogosult vagyok a szülés után? Az előző évben alig volt bejelentett munkám. Most sem vagyok bejelentve. Mire számíthatok. Ráadásul a főnököm nem akar bejelenteni, pedig egy ideje nála dolgozom.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 21. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon semmire. De rohadjon meg az ilyen főnök, mondom úgy hogy én is az vagyok. Neked sem kéne hagynod viszont, miből fogod majd nevelni és miből lesz majd nyugdíjad? A főnöködnek persze ez mindegy, neked viszont nem.
2011. ápr. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyszeri anyasági alanyi jogon jár mindenkinek hatvan valahanyezer, babakotveny az államtól negyven valahanyezer. Esetleg családi pótlék.
2011. ápr. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyes + családi pótlék. Együtt a kettő 37-38 ezer között van kézbe.
2011. ápr. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Területi vedonot kellene megkérdezni, vagy az önkormányzatot.
2011. ápr. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs bejelentett munkaviszonyod, akkor neked a következők fognak járni:

alanyi jogon járó gyes 28500, kézbe 25650Ft,

családi pótlék egy gyerek esetén 12200Ft

ha 4 alkalommal megjelensz terhesgondozáson, akkor egyszeri anyasági támogatás 64150Ft

babakötvény 40000Ft, a baba nevére letétbe helyezve a MÁK-nál.

Amennyiben a lakóhelyed szerinti önkormányzat ad egyszeri támogatást szüléskor, úgy az is jár, de mindent igényelni kell, így érdemes utánanézni.

Ha rászorulók vagytok, akkor kérhettek támogatást is az önkormányzattól, ezek az információk akár telefonon is beszerezhetők.

2011. ápr. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, jelentsd be a munkáltatók ellenőrzésére hivatott szervnél, (anonim is lehetsz), hogy mi a helyzet, ők kötelezhetik a főnököt, hogy visszamenőlegesen is jelentsen be! Akkor legalizálva lesz a munkaviszonyod!
2011. ápr. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat.
2011. ápr. 23. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!