Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kell szülés előtt a TGYÁS...

Kell szülés előtt a TGYÁS igénybevételéhez háziorvostól táppénzes papír vagy a munkahelyen (TB kifizető) kell bejelenteni?

Figyelt kérdés
Nem tudok velük zöld ágra vergődni, küldözgetnek egymáshoz.38 hetes vagyok, az előző császárom hege teljesen el van vékonyodva, most is fekve írok, erre futkostatnak.
2009. márc. 23. 09:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tgyást a szülést előtt 4 héttel igénybe akarod venni, akkor szólni kell a háziorvosnak, hogy a nála lévő táppénzes papírt az előző napi dátummal zárja le. A munkahelynek kell benyújtani a tgyás igényléséhez szükséges papírokat.

A másik verzió amikor a szülés napjától igényled csak a tgyást. Ezt értelemszerűen előre nem tudod megtenni. Ilyenkor végig táppénzen vagy. Ebben a verzióban akkor kell szólni a háziorvosnak, ha kórházba kerülsz, mert akkor az azt megelőző nappal kell zárni a táppénzes papírt.

2009. márc. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Odáig el is jutottunk, hogy kiírt a doki betöltött 36. héttől keresőképesnek, azóta meg bejártam dolgozni, mert a kolleganőm követeli a TGYÁS-hoz a táppénzes papírt. Ezzel eddig nem is volt gond, mert egy megrövidült méhnyak 36. héttől már nem zárta ki a munkába járást, de pénteken kiderült a köv.probléma. A vicc az, hogy az első terhességkor ugyanez a kolléganőm a kiskönyvem alapján táppénzes papír nélkül TGYÁS-ra vett. Köszi a választ, most már tudom, kinek nincs igaza, lehetek kicsit erőszakosabb.
2009. márc. 23. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!