Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállaltatok vagy vállalnátok...

Vállaltatok vagy vállalnátok úgy babát, hogy teherbeesés előtt nincs/nem volt munkahelyed csak a férjednek?

Figyelt kérdés

Így mivel gyedre nem jogosult az anya, csak a gyesre+családira, mennyire mernétek bevállalni?

Anyagilag és lelkileg mennyire nehéz?


2011. ápr. 26. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés mennyire keres sokat a férjed? képes titeket eltartani? Megtudja így is teremteni azt a feltételt amiket te szeretnél?

Mi így kezdtünk neki a gyerekvállalásnak, de a férjem két középkeresetnyi fizetést hoz haza, így nem volt kérdés. persze nem jött össze rögtön és kaptam állást, akkor kicsit feladtuk a babaprojektet, és mikor ott voltam már egy éve kezdtünk neki megint. de határozott idejü szezödésem volt így potn a szülés elötti napokban lejárt, így most pénzt kapok de nincs hova vissza mennem.


Nekem nehéz terhességem volt, így félnapra kértem a végén magamat, mert otthon sem akartam ülni.

2011. ápr. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Vállaltuk,de az én férjem is jól keres,így nálunk sem volt kérdéses,hogy egy fizuból is meg tudunk neki adni mindent.(pár nappal azután lett pozitív a teszt,hogy eljöttem a melohelyelemről)

Ez szerintem attól függ,hogy milyen a kapcsolatotok,mekkorák az igényeitek,és a férjed mentalitásától.(pl. ha az enyém olyan lett volna,hogy a fejemhez vágja,hogy ő tart el,akkor biztos nem)

2011. ápr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elso gyereknel majdnem megtortent, de vegul megsem.

Nagyon akartuk a babat, kulfoldon eltunk, a ferjem stabilan jol keresett, en is, viszont szerzodeses voltam. Tisztaban voltunk azzal, hogy amint osszejon a baba, azutan mar nem hosszabitjak meg a szerzodesemet. De azt is tudtam, hogy ugy is megelnenk. Szoval belevagtunk.

Az volt a vicces, hogy amint ezt eldontottuk masnap delelott szolitott a fonok, hogy allandositanak. (Isten keze volt benne, mert ez bo fel ev utan tortent meg es ugy, hogy 4 eve nem allandositottak senkit sem azon a reszlegen, mindenki szerzodeseskent dolgozott.)

2011. ápr. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jól keres a férjem, viszont van két hitelünk, és ilyen-olyan (nem felesleges!) kiadásunk! Sajnos az én munkahelyem pár hónappal ezelőtt megszűnt és azóta nem sikerült elhelyezkednem. Nagyon szeretnénk babát, de így egy kicsit félek... azt sem tudom, hogy kb. mennyi pénz kell havi szinten egy babára!? Egyébként a párom megértő és nagyon jó társ mindenben. Ő nem vágná a fejemhez soha, hogy ő tart el minket viszont nehezen viselném lelkileg ha mások mondanák azt rólam, hogy eltartott vagyok!
2011. ápr. 26. 15:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent az, hogy jól keres? Azért egy babához pénz kell. Bár az is igaz, hogy az elején nem jár akkora kiadással, mint azt az ember gondolná. :) Ti tudjátok, hogy Nektek jó lenne-e vagy nem. Másokkal ne foglalkozz! :)


U.i: Mi pont ilyen helyzetben vagyunk, én nem vállalom a babát. Inkább állást keresek most nagyon intenzíven, remélem a jövő évet sikerül végig dolgoznom és akkor 2013-ra jöhet a Bébi! :) Alig várom, minden vágyam, hogy anya legyek! :))))

2011. ápr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem keres rosszul a férjem, de azért ennél hallottunk már nagyobb fizetésről is:) Mivel névtelen, leírom, hogy kb 240e-t hoz haza. Nekem csak megbízási szerződéseim voltak, így tanítottam előtte, tehát most nekem csak a gyes jön.

A lakást béreljük (hitelünk viszont nincsen.)

Nyaralni valószínűleg nem megyünk, nincs kocsink, viszont van egy gyönyörűséges kislányunk, akivel az élet egy csoda.

Ezenkívül nekem az is fontos, hogy 28 évesen nem görcsölök azon, hogy te jó ég, már ennyi és még nincs gyerekem..

2011. ápr. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon fontos volt, hogy munkahelyről menjek el szülni. A párom nem keres rosszul, de a mai világban sosem lehet tudni, hogy mikor küldenek el valakit.

Az én melóhelyem nagyon instabil volt, tudtam, hogy pár hónapon belül el fognak küldeni, mert a munkaköröm a mi városunkban megszűnik. Amúgy is szerettünk volna már babát, hát belevágtunk, hátha összejön addig amíg elküldenének. Elsőre sikerült. Fiam 2,5 éves múlt, a tesó napokon belül érkezik, és még mindig állományban vagyok.

Tudom, hogy ez így hülyén hangzik, de akkor, 31 évesen, a cégnél eltöltött 5 év után én nem éreztem velük szemben kib@szásnak. Nem is kerestem rosszul, sőt, ezért nekem fontos volt, hogy onnan menjek szülni. Fiam 1,5 éves korában felhívtam őket, hogy mire számíthatok, azt mondták, hogy semmire, nincs munka a városban, szüljek még egy babát és akkor még állományban leszek évekig, hátha addig változik a helyzet. Megfogadtuk a jótanácsot! :)

2011. ápr. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs munkahelyem, férjem havi 70 ezret keres, albérletben élünk, de mivel már 30 éves vagyok, nem várunk tovább, remélem minél hamarabb megérkezik az annyira várt kisbabánk.

A pénz nem minden.

2011. ápr. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg én is munkát keresek. Ha véletlenül becsúszna, nem tudnám elvetetni. Nem keres rosszul a férjem (havi 240), de két gyerekkel (lassan 2,5 lesz a lányunk) szűkösen jönnénk ki ennyiből. Minimális hitelünk nekünk is van.
2011. ápr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!