Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha 2010 december elején...

Ha 2010 december elején szültem, de munkáltató által kiadott jövedelemigazoláson nincs feltüntetve a TGYÁS-om, és arról papírt sem kaptam még, akkor belekel írni az adóbevallásomba?

Figyelt kérdés

2010 dec.8.-án szültem, de a TGYÁS-om csak márciusba állapították meg a könyvelő hanyagsága miatt, tehát a munkáltató által 2011 januárban kiküldött papíron még nem tudta feltüntetni...Bele kell írni valahogy?ha igen az OEP-től kell kérnem valamilyen igazolásos papírt?Mert az OEp még határozatot sem küldött a TGYÁS-omról, hogy mennyi az összeg, vagy meddig jár, tehát semmit sem kaptam ezzel kapcsolatban...

Aki ért hozzá, tudna segíteni?


2011. máj. 2. 09:28
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Vagy inkább az adózás topikba tegyem ki a kérdésem?
2011. máj. 2. 09:31
 2/14 anonim ***** válasza:
A TGYÁS-ról nekem is csak annyit küldtek, hogy meddig fogom kapni. Viszont ha a munkahelyed nem TB kifizetőhely, akkor az OEP-nek kellett volna küldeni az igazolást. Én febr. elején meg is kaptam.
2011. máj. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is kaptam igazolást az OEP-től. És szerintem valamit kellett (volna) kapnod erről, hisz a decemberi tgyás a 2010-es évet érinti. Semmilyen papírt nem küldtek a kifizetésekről?
2011. máj. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem, de egy könyvelővel kéne beszélned ez ügyben.

Mert azt hiszem csak a január 15-ig kifizetett jövedelmek számítanak bele. És mivel te márciusban kaptad ez nem.

Viszont szívás, mert ugyan megkaptad a pénzt visszaemnőleg, jővőre viszont a 14 havi jövedelmedre csak max 12 havi adójóváírást tudsz igénybe venni (illetve idén csak 10-et) és így jóval több adót fogsz fizetni, mert elveszett két hónapnyi jóváírás.

És figyelj oda, mert én hasonlóképpen jártam a GYED-del és az OEP simán figyelembe vett 13 havi adójóváírást és így nekem kellett befizetnem még adót. Mert több adójóváírást érvényesített, mint a maximum.


Úgyhogy tanácskozz egy könyvelővel,adószakértővel ez ügyben vagy menj be az APEH-hoz, az legalább ingyen van.

2011. máj. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én könyvelő vagyok, de nem tudok ilyenről, hogy csak a jan. 15-ig kifizetett jöv. számítana bele. Az a jövedelem, ami a 2010-es évet érinti, a 2010-es bevallásban kell szerepelnie,függetlenül a kifizetéstől. De utánanézek, van-e vmi ilyen szabály. Második voltam.
2011. máj. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mikortól igényelted a tgyást? Dec.8-tól?
2011. máj. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

hát azért javítottam nem is könyvelő, hanem adótanácsadó vagy adószakértő lenne az illetékes.

de egyébként ha 2010-re vonatkozik is, az összegét sem tudja még, úgyhogy nem tud mit beírni. De lehet, hogy most nem írja be, utána önellenőrzi, azzal, hogy ez tulajdonképpen a 2010-re vonatkozó jövedelem, csak az adóbevallás időpillanatában még nem kapta meg és az összegét sem tudta. És akkor nem vesznek el a kedvezmények sem. Bonyolult, nem tudom pontosan. Legjobb az APEH-től állásfoglalást kérni és akkor tutira nem hibázik.


Viszont

26. § (1) Ha a munkaviszonyból származó, előző naptári évre vonatkozó bevételt, a munkáltató által kifizetett adóköteles társadalombiztosítási ellátást a következő év január 15-éig fizetik ki, azt az előző naptári év utolsó napján megszerzett jövedelemnek kell tekinteni.

Lehet, hogy ebből indult ki az én adótanácsadóm, jó tudom ez nem a THGY-ra vonatkozik pontosan.

2011. máj. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én is utánaolvastam, és ugyanezeket találtam, amit írtál, hogyha jan. 15. után van kifizetés, akkor az a következő évet érinti. Mindig tanul vmi újat az ember, most már ezt is tudom :-)

De szerintem jobban kéne ismerni (pontosabban) a történteket, hogy valaki válaszolni tudjon korrekten. Az OEP-nek meg kell valamilyen igazolást küldeni, mert pl. 2011-ben én havonta kapok igazolást, a havonkénti tgyás kifizetéséről (adatlap a 2011.évre).

2011. máj. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az APEH állásfoglalással az a baj, hogy 30 nap a határidejük a válaszra, amit tartanak is. És akkor nem tudja beadni május 20-ig. APEH Ügyfélszolgálattal érdemes lenne beszélni, általános tájékoztatás, de azért segítség.

06/40-42-42-42

2011. máj. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!felhívtam az oep-et, tényleg az e éviben kell majd csak az adóbevallásba bele írni, mivel jan 15.- utáni a kifizetés...ÉS elvileg a TGYÁS-ról semmi papírt nem szoktak küldeni, sem hogy megítélték, semhogy mettől meddig....Érdekes hogy más kapott erről papírt:)
2011. máj. 2. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!