Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 15 hónapos kislányomnak...

15 hónapos kislányomnak milyen ételt nem adhatok még?

Figyelt kérdés
2011. máj. 3. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:

gombát (nehezen emészthető, bár az án 16 hónaposmnak meg sem kottyan).

Mogyorót, diót, olajos magvakat a fulladásveszély és a potenciális allergiaveszély miatt.

szóját, szójaszósz, epret, málnát, kivit, aprómagvasokat szintén az előzőek miatt.

szénsavas vizet, üdítőt, túl cukros üdítőt hígítatlanul.

de ezek csak irányelvek, babája válogatja, ha pl, nem allergiás az eperre és társaira, felesleges megfosztani tőle:)

2011. máj. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kivit kaphat már. Az én 1 évesem is kapott már. Doki nénink azt mondta most hogy 1éves kaphat mindent kivéve gombát káposztát és tejet...Még narancsot is:)
2011. máj. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam 15 honapos es a malnan meg szedren kivul mindent eszik.

Imadja a gombapaprikast, nekunk ezzel nincs semmi gondunk. 12 honaposan kapott eloszor akkor meg turmixoltam neki 2-3-szor de utanna mar nem.

Epret kiwit is kb. 1 eves kora ota eszik. Epret foleg a reggeli muzlijevel szereti. Ra szoktam neki vagni eper darabokat a muzlijere banannal vagy kortevel...

Mogyorot darabosat termeszetesen nem eszik mert fulladas veszelyes de pl. szereti a mogyorokremes szendvicset lekvarral. Szinten evett dioskalacsot husvetkor meg valami dios meggyes sutit a baratnomnel.

Padlizsant 13 honaposan adtam neki eloszor, az is eleg magvas, de azzal sem volt gond. Rantva nagyon szereti. A rantott tokbol sem szedem mar ki a magokat neki.

Igaz mi kulfoldon elunk es itt picit mas a hozzataplalast, mert itt mar lehet pl. gombat adni 10 honaposan meg az eperrel sincs gond. De ha otthon meg nem adhato akkor varjal vele, ha gondolod. Ugy csinald ahogy nektek kenyelmes de a kisfiamnak semmi gondja nincs es senkinek aki itt babas a kornyezetembe.

2011. máj. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy olajos magvakat és dióféléket 1 éves kor után ehet, kb. 14 hónapos kora után folyamatosan adom neki a darált diót a gyümölcsbe, vagy a kesudiót, de azzal mixelem a gyümölcsöt, ugyanígy a mandulát is. Magos kenyeret szokott kapni, nem volt még baja. A szezámmagot egyben kikakilja, bár abban is sok kalcium van, jó lenne, ha hasznosulna.

Kivit is adtam neki 1 éves kor után párszor, bár úgy gondolom, hogy a magjától fájt a hasa (de lehet az is a fogától volt) így mag nélkül adom. Narancsot szintén, mióta kinőttek a rágói, de facsarva vízzel higítva már korábban 1 év után. Én még mandarint és grapefuitot is adtam így neki.


Amit még nem kapott és még nem is fog egy darabig: gomba és mogyoró.

Nyáron majd fog kapni epret (hazait) és málnát is.

Nem tudom, hogy az egres ezek közé tartozik e, de a napokban evett egresszószt is, nem volt tőle baja.

2011. máj. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én 15 hónapos lányom is mindent eszik már, kivéve:

- a tej: tejberizsnek, tejbegríznek adom neki, de vízzel hígítva, sütikben is kap, csak simán nem. Babatejet és tápszert kap.

- eper, málna, kivi, szeder: babajoghurtban eszi, de magát a gyümölcsöt még nem adtam neki, majd most a nyáron, biztosan szeretni fogja.

- dió, mogyoró: magában nem, de sütiben már evett, semmi baja tőle.

- csoki, babapiskóta, cukor, szénsavas üdítő, gyümölcslevek: ezeket nem eszi-issza, csak a csokiból néha egy picit, túró rudi formájában, vagy ha mi eszünk csokit ő is belekóstol, de ez nem heti rendszerességgel.

- zsíros, fűszeres ételeket

2011. máj. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hasonlóan gondolom én is.


Szénsavas cukros üdítőket nem iszik csak vizet, esetleg Pickwick gyerekteát cukor és izésítés nélkül. tejet még nem kapott, főzeléket is csak 1szer. Tejtermékeket már igen.

Diót-mogyorót még nem narancsot már kapott

Csokit csak húsvétkor adtam neki, amit gyakrabban kap az a tejszelet. De azt is csak heti talán egyszer, van mikor még annyiszor sem.

kivit, málnát epret maximum babajoghurtba kapott.

Meg az ilyen nehezen emészthető dolgokat sem kapott mint a gomba, káposzta bab

2011. máj. 4. 15:35
 7/7 anonim ***** válasza:
a tej érdekes kérdés, sok szülőtől hallottam már, hogy még másfél évesen sem ad a gyereknek. a lányom egy éves kora óta, mióta úgy döntött, nem és nem kell neki tápszer és tejital azt issza, a gyerekorvos és a védőnő szerint ebben a korban (17 hó) már simán ihatja, napi max. fél litert. De gondolom ez is anyukája (és gyereke) válogatja:)
2011. máj. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!