Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez igaz, hogy a gyerek anyakön...

Ez igaz, hogy a gyerek anyakönyvi kivonatához 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat kell?

Figyelt kérdés
A szükséges papírok a gyermek anyakönyvi kivonatához és azt írja ,hogy ha az anya háza (én az vagyok júliusban lesz 1 éve)akkor kell a házassági anyakönyvi kivonat is de az nem lehet 300 napnál régebbi és akkor az enyémet nem fogják elfogadni? Eltudná ezt magyarázni valaki ,hogy ezzel most mit kezdjek?
2011. máj. 3. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:

En bo egy eve szultem.

Bementem az onkormanyzathoz, mert en is hallottam errol, de kozoltek, hogy megvaltozott a rendelet, nem kerhetnek a korhazakban frissitett anyakonyvit, el kell fogadniuk a regit. De azt is mondtak, hogy van olyan korhaz, amelyik kerni akarja, de akkor sem kerheti.

Vegul en megis kaptam, de nem emiatt, hanem azert, mert nem vettem fel a ferjem nevet es ilyenkor az anyakonyvi megjegyzes rovataba be kell iratni, hogya hazassagbol szuletett gyermekek milyen vezeteknevet kapjanak. Nalunk ez elmaradt, nem volt beleirva, igy adtak egy ujat, amiben mar benne volt.

De a korhazban teny, hogy nem azt kertek, hogy masolatot adjak, hanem azt, hogy az anyakonyvit es vissza is hoztak.

2011. máj. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha abban a városban szülsz, ahol az esküvő volt, akkor nem kell, elfogadják a régit is mert meg tudja nézni az anyakönyvvezető.

Barátnőm keszthelyi és Egerszegen szült és neki kellett hozni, mert nem a házasságkötés városában szült

2011. máj. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 3. 18:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Elso valaszolo vagyok. Rank ez egyaltalan nem volt igaz, amit a masodik valaszolo irt.

Budapesttol 300 km-re hazasodtunk, Pest megyeben eltunk, Budapesten szultem, tehat messzirol nem ugyanaz volt a korzet, megis azt mondtak, hogy nem kell.

2011. máj. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sem ott szültem, ahol házasodtunk, nem kellett friss anyakönyvi kivonat. A hivatalnak egyébként kell a friss, de nekik kell kikérni. És mivel ez plusz munka, sok helyen még mindig pofátlanul kérik, hogy a kismama szerezze be, holott, ez nem az ő dolga.
2011. máj. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

off: de elvileg a személyinkhez is friss anyakönyvit kéne kikérnünk. Nekem nem kellett, de a 40éves anyumnak nem hitték el, hogy nem változott az anyja neve... ugyan abban az okmányirodában, egy fülkével mellettem, egy időben...

Neki át kellett kocogni az anyakönyvvezetőhöz friss anyakönyvi kivonatért.


on: januárban a szobatársaimtól kértek frissítettet.

2011. máj. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!