Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első fogamzásgátlás 2 gyerek...

Első fogamzásgátlás 2 gyerek után 23 évesen?

Figyelt kérdés

Ciki,ha még 23 évesen nem tudom,hogy mi az a fogamzásgátló?

Vagyis,hogy hogyan működik?

ráadásul 2 csemetém is van. :)

18 éves koromig nem is volt rá szükségem,mert nem éltem nemi életet.Utána óvszeres védekezés volt egészen 20 éves koromig.21 és 23 évesen szültem és lassan mennem kell dokihoz kontrollra és ha szóba jön a fogamzásgátlás,akkor nem fog elhűlni a doki,hogy nem tudom,hogy hogyan működik?

több babát nem szeretnék egyenlőre,így aktuális lenne a védekezésnek eme módja.


2011. nov. 4. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Elhülni nem fog, hallot már sztem ilyet.

De nem is kell hogy kiderüljön.Mondod neki hogy szeretnél felíratni fog.gátló tablettát és kész.

A gyógyszer papírjába minden benne van.

De röviden:

21 napig naponta szeded, azonos időben.

Majd 7 nap szünet, ekkor lesz a menses és utána kezded előröl.

Ha még szoptatsz, akkor cerazttet fog valószínűleg felírni.

Alkalmazása ugyan az, annyi különbséggel hogy nem kell 7 nap szünetet tartani.

2011. nov. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszod.


A ciki alatt amúgy azt értem,hogy ma már a 14 éves lányok úgy vágják ezeket a dolgokat,hogy csak lesek,hogy nem tudom ezeket. :O

2011. nov. 4. 10:54
 3/5 anonim ***** válasza:
nem ciki, hiszen nem kötelező tabival védekezni. Nem fog kinevetni ezért. De ha érdekel, megkérdezheted tőle, hogy mi a különbség a tabletták között, vagy milyen más módszert ajánl (hüvelygyűrű, pesszárium, spirál, injekció)
2011. nov. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem ciki szerintem.

Én 27 éves vagyok, van egy 2,5 éves fiam, lassan 11 éve vagyok a férjemmel és fogalmam sincs hogy kell adagolni a fogamzásgátlót. Hmmm... ez van. Én feleslegesnek tartottam a hormonkészítményeket, bár nyilván vannak már olyanok, amiben elenyésző mennyiség van, de így sem mertem bevállalni.

2011. nov. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

29 éves vagyok, 20 hónapos a kislányunk. A férjemmel 11 éve vagyunk együtt. Sosem szedtem fog.gátlót. :)

Egyelőre nem is szeretnék. Majd ha már nem akarok több gyereket, akkor íratok fel.

2011. nov. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!