Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet feldolgozni hogy...

Hogyan lehet feldolgozni hogy gyerek nélkül kell leélni az életemet?

Figyelt kérdés
2011. nov. 5. 10:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%

Sehogy. Ha nem jön össze a baba, akkor örökbe kell fogadni. Meg kell próbálni.

Akit ilyen mélyen érint, hogy nincs gyereke, hogy azon gondolkodik, hogyan lehet ezt feldolgozni, annak nagy valószínűséggel soha nem is fog sikerülni.

2011. nov. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
11 év próbálkozás, 2 méhenkívüli,6 lombik,a hátam mögött,férjem elzárkózik az örökbefogadástól:(
2011. nov. 5. 10:49
 3/25 anonim ***** válasza:
48%

Bocsánat, hogy ezt mondom, de aki elzárkózik az örökbefogadástól, az nem is akar gyereket.

Ebbe tönkre fog menni a házasságotok.

2011. nov. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
65%
sajnos azt kell mondjam, a gyerek fontosabb a házasságnál. nekem. mindeképp örökbe fogadnék, akár egyedül is. belehalnék az életbe gyerek nélkül. a gyerek az abszolút első és semmivel sem pótolható semmilyen szinten. ne törődj bele a boldogtalanságba! 50 évesen már túl késő lesz.
2011. nov. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%

Hát igen... Sajnos az idő így is-úgy is ketyeg, mert bizony az örökbefogadásnál is van korhatár.

Jusson eszedbe, hogy csak egyszer élünk. Egy esélyed van arra, hogy anyaként vagy gyermektelenül éled le ezt az egy életet.

2011. nov. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
De egyedül semmi esélyem az örökbe fogadásra,igaz?
2011. nov. 5. 11:55
 7/25 anonim ***** válasza:
74%

egyedül a tegyeszhez fordulhatsz, a civil szervezetek csak házaspárokkal állnak szóba. Viszont ma már a tegyesz is bonyolít pl nyílt örökbefogadást, de kicsi az esély rá, hogy újszülött babát kapj, sajnos.

Az örökbefogadás pedig csakúgy mint a gyerekszülés nem egy rózsaszín álom, ezt is tudni kell. Csak annak való, aki ezt át tudja gondolni és vállalja a gyereknevelés nehézségein kívül az örökbefogadással járó spec nehézségeket. Amúgy pedig iszonyatos öröm és boldogság egy kis emberpalántát nevelni, szeretni, vezetni az életben.

2011. nov. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

De van esélyed, és a várólista sem lesz feltétlen olyan hosszú.

Az átlag így is 3-5 év, míg újszülötthöz jut valaki.

Egyik ismerősöm egyedülállóként, 40 évesen, 3 év várakozás után vitt haza a kórházból egy újszülöttet.

A remény mindig él, csak türelem kell hozzá.

2011. nov. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

De van esélyem egyedül örökbe fogadni ezek szerint??Csak újszülöttet nem?

11 éve vigyázok különböző családok gyermekeire,sokszor 6-7 hetes babákat nevelek fel 3-4-5 éves korukig,teljesen rám bízzák a szülők,volt amelyik heti 5 napot nálam lakott 7 hetes korától,és csak 2 napra kellett haza vinnem.úgy szeretem őket mint ha az enyémek lennének,és így még nehezebb hogy nekem nincs!

2011. nov. 5. 13:56
 10/25 A kérdező kommentje:
Tényleg adnának nekem újszülött babát??Istenem az életemet adnám érte!34 éves vagyok hosszú lenne az élet gyermek nélkül!
2011. nov. 5. 13:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!