Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék leszokni a...

Hogyan tudnék leszokni a cigiről terhesség elött?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Napi másfél doboz cigit szívok, és babát szeretnénk a párommal, de addig nem szeretnénk próbálkozni, míg nem szokok le. Tudnátok mondani pár olyan tippet ami segít a leszokásban? Tegnap próbáltam kevesebbet szívni, úgy 5-6 szállal kevesebbet szívtam, de rámtört a pánikroham ( a legrosszabb a légszomj volt, szinte egész nap alig kaptam levegőt és halálfélelmem volt miatta, olyan volt, mintha nem tudnék elég levegőt beszívni). Egyébként pánikbeteg vagyok. Légyszi segítsetek. Ezt a cigi problémát még terhesség elött rendezni szeretném.
2011. máj. 4. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ne gyújtsál rá többet! gondolj a gyerekedre! jobban megissza a levét mint te a ciginek... csak akaraterő kérdése! inkább szotyizzál helyette...
2011. máj. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia.Mi nem terveztük a babát, és napi 2doboz cigit szívtam el. Mikor megtudtam hogy terhes vagyok, a dokim azt mondta hogy inkább cigizzek kevesebbet mint hogy elvonási tüneteim legyenek, az rosszabb a babának.

Még 2napig szívtam napi pár szálat, és akkor végiggondoltam hogy beteg babám lesz, nem lesz egészséges, esetleg fogyatékos lesz, és ez mind az én hibámból,na onnantól egy cigit se bírtam elszívni, a kezembe vettem, rágyújtottam, és sírógörcsöt kaptam, 2hét alatt megundorodtam a cigitől!

Agyban dől el!Sok sikert neked!

2011. máj. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is elment napi egy doboz. Aztán beterveztük a gyereket, szerencsénkre hamar össze is jött. Mikor nem jött meg, másnapra teszteltem pozitívat reggel és este is egy másik fajta teszttel.

Attól a pillanattól többet nem nyúltam cigarettához, és meglepő módon nem is kívántam. Annyira örültünk a csöppnek, minden más foglalkoztatott, csak éppen a bagó nem. :)

2011. máj. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk ez az első éles hónapunk. Pár hete én is elgondolkoztam, hogy mit tehetnék annak érdekében, hogy könnyebb legyen leszokni. Mondjuk én csak max. 1 dobozzal szívtam. Vettem Béres Magnézium+B6 vitamint. Azt szedem, napi egyet. Elméletileg stressz ellen jó. Nálam bevált. Valamelyik nap elfelejtettem bevenni és éreztem is, hogy kicsit ingerültebb vagyok a kelleténél. Még napi 1-2 szál cigi becsúszik, tényleg nem könnyű a leszokás. Ha rám tör az inger, akkor néha 1-1 nyalókát is elnyalogatok. Sok sikert a leszokáshoz és a babázáshoz is! :)
2011. máj. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
Szia! Ez egy nagyon szép dolog szerintem, hogy le akarsz szokni a cigiről, a baba előtt. Egyébként hány éve cigizel? Mert azt ugye tudod, hogy ahány éve cigizel, annyi év kell hogy kiürüljön a szervezetedből minden káros anyag? Persze, még így is jobb, ha a terhesség alatt nem cigizel, mert nem "mérgezed". Én 8 hetes terhesen tettem le, mert volt egy bevérzésem, és nem akartam kockáztatni. Volt, hogy napi 1-1 szál még utána is becsúszott, de mindenki mondta (orvos is), hogy ha nagyon kívánom akkor szívjak el egyet nyugodtan, mert az sem jó, ha valamit nagyon kívánsz, és nem "adod meg" a szervezetednek.
2011. máj. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem először a pánikbetegségedet kezeld, addig ne próbálkozz babával:(
2011. máj. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is először a pánikbetegséged tedd helyre. A húgomnak is az van és ugye baba mellett nem lehet a gyógyszereket szedni, szóval pszichológus, gyógyszeres kezelés, legalább egy kúra erejéig. Ezzel párhuzamosan elkezdheted a cigit is abbahagyni. Én is 1,5 dobozzal szívtam, aztán úgy 1 évvel a baba megfoganása előtt elkezdtem lecsökkenteni heti 1 szállal. Két hónap majdnem tisztaság után (2-3 aponta 1 szál cigi) fogant meg a babánk. És ezt az ütemet én jónak éreztem, főleg, hogy voltak 4-5 szál/nap-nál kilengéseim, visszaeséseim. Szerintem legalább egy év kell, mert aze rős dohányosok a gyors letevésre extérmül reagálnak az esetek többségében.
2011. máj. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sokat segítettetek! 7 éve cigizek, de napi 1-2 szállal kezdtem. A pánikbetegségemet jól tudom kezelni magne b6-al, csak a napi cigi csökkenés miatt tört rám a frász, amúgy csak hébe-hóba jön elő mostanában szerencsére!!!
2011. máj. 4. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!