Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kell hozzá alkalom, hogy...

Kell hozzá alkalom, hogy néhány játékot, könyvet vegyél a gyerekeidnek, vagy ha meglátsz egy kihagyhatatlant, megveszed?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Játékot csak alkalmakkor kapnak. De, ha egy jó könyvről van szó azt megvesszük.
2011. máj. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem csak alkalomkor veszünk könyvet, játékot. Nyilván itt nem az X ezres játékokra gondolok, hanem pl matricás könyvet, színesceruzát, ilyesmiket kap csak úgy is. Sőt, mivel nyárra szeretnénk neki egy kerti kis házikót, így megkapja "csak úgy", mert semmi alkalom nincs a közelben. De így lesz a biciklivel is, mivel a szülinapja okt. végén van, így akkor már hova vegyek biciklit? :)
2011. máj. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira kihagyhatatlan, és nagyobb volumenű dologról van szó lehet, hogy megveszem és elteszem a legközelebbi alkalomra.

Egyébként apróbb dolgokat szoktak kapni "csak úgy" is. Persze nem minden héten, de ha olyan helyen járunk akkor igen. Pl. nagyszülőknél történő nyaralás előtt kaptak vizipisztolyt, labdát, frizbit. Ha akciós az aszfaltkréta abból pl be szoktam vásárolni, és akkor kapják az újabb vödörrel, ha az előző már elkopott.

Könyvet is szoktak kapni csak úgy, de inkább csak vékonyabb matricásat, foglalkoztató félét. A mondókás könyveiket sem alkalakra kapták, de ebből már van elég sok, erre már nem költök. Komolyabb könyveket (kisregények, nagyobb meséskönyvek) inkább alkalmakra kapnak, illetve könyvtárba járunk.

2011. máj. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Bennem is felmerült a kérdés a minap :-)

Még egyben vagyunk a kislányommal kb 2 hétig, de már eddig is annyiszor elcsábultam.

Most edzem magam arra, hogy nem szabad állandóan mindennek bedőlni, kísértésbe esni, kacatokat halmozni. Értékelni sem tudja majd előbb-utóbb.

Mint sok felnőtt, aki a vásárlásban keresi a boldogságot, de tudjuk, hogy az ilyen öröm egy napig tart :-)


Voltunk múltkor egy két gyerekes családnál, vittünk legót (hogy örültünk volna neki mi gyerekkorunkban...), elvették, megköszönték, és bevágták a sarokba a többi közé.

Ma már mindene megvan a legtöbb gyereknek. Vagy csak itt volt úgy? Olyan rossz volt, annyira szerettük volna, ha valami ajándékot-kaptam érzésük van, és örülnek.

2011. máj. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb dolgokat alkalmakra kapja, bár most a nyuszi hozott egy ugrálóvárat hirtelen felindulásból, pedig csak egy leporellót meg valami apróságot akart hozni...

De pl. tegnap voltunk vásárolni, és azért egy 300 ft-os autót kapott. Egy másik helyen meg egy 250 ft-os szerszámkészletet. Úgy vagyok vele, hogy labdából, autóból, könyvből sosem elég. Ha túl sok van, megy egy részük a két nagyihoz is, hogy ott is legyen.

De a nagyobb igazán fejlesztő dolgokat meggondolom, és ha nincs alkalom, akkor kap, ha tényleg kell, mint pl. a fenti októberi bicikli. A fiamnak sincs az év első harmadában semmilyen ünnep, ezért kapott most a nyuszitól nagyobb ajándékot. Szóval igen. Ha kihagyhatatlan és később úgyis kell, megveszem. De pl. FP játékokből csak bödönünk van, az is elég....

2011. máj. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Imádom a gyerekkönyveket, fejlesztő játékokat nézegetni. Külföldön élek, így pl. interneten rendszeresen rendelek otthonról magyar nyelvű könyveket, dvd-ket, de itt is sok mindent veszek. Nem adom oda őket egyből, gyűjtögető vagyok. Egy szekrény van tele leendő ajándékokkal, van olyan, ami majd csak 2 év múlva lesz aktuális, de beleszerettem. :) Ott jó helyen vannak.


Ha valami alkalom adódik, egyszerűen odaadok nekik valamit, így legalább nem kell az utolsó pillanatban kapkodni hogy mit vegyek. :)

2011. máj. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!