Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A tejcukor és a tejfehérje...

A tejcukor és a tejfehérje allergiát milyen vizsgálattal lehet kideríteni?

Figyelt kérdés

Akinek a babája/gyermeke laktóz vagy tejfehérje allergiás, hogyan vette észre, mik voltak a tünetek, és hogyan bizonyosodott be, hogy valóban az a baj?

Nagyon köszi a válaszokat!


2011. máj. 6. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk felmerült a gyanú. A széklete lazább volt, és fájdalmasan pukizott, gyakran fel volt fújódva. Éjaszakánként sírva ébredt ha tejterméket evett, vagy amíg szopizott, és én ettem, akkor is.

Vérvizsgálatból meg tudják állapítani, vagy esetleg terheléses módszerrel is. KÉsőbb, ha már nagyobb a gyermek, 3 éves kor után, szokták alkalmazni azt a módszert, hogy egy szerkezetbe levegőt kell fújnia, amely megmutatja az érzékenységet.

Nálunk ezt kinőtte, most 2 éves és elmúltak a tünetek. Néhány hónapig mellőznöm kellett a tejtermékeket, illetve csak keveset szabadott ennie (ha keveset evett belőlük, azt jól tolerálta a szervezete), majd egyre többet. MA már nem jelent gondot, le is kopogom. A doktornő mondta, hogy 2 éves kor után kinőhetik a gyerekek.

2011. máj. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mind a 2 fiam tejallergiás.

A nagyobbik arca már újszülött korában ekcémás volt a tápszertől,kaptunk rá gyógytápszert,2 éves korában mentünk el kivizsgáltatni.Most 7 éves,azóta sem nőtte ki,ha valami tejeset eszik,estére kisebesedik a feneke,és görcsöl a hasa.

A picinél 1 éves korában vettük észre(addig anyatejes volt),neki az arca,keze,lába ekcémás.Amint észrevettük,kihagytam a tejet az étrendjéből,rizstejet adtam helyette.

1,5 éves volt,amikor elvittem a gasztroenterológusunkhoz,vért vettek tőle,és ott derült ki,hogy ő is tejallergiás.

Amióta laktózmentes termékeket adok nekik,azóta nincs semmi bajuk.

2011. máj. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok! nagyon köszönöm, hogy írtatok

sajnos lehet hogy nálunk is gond van, és stimmelnek a tünetek is, egyrészt ekcémás, másrészt mindig laza a széklet

2 hét múlva megyünk vérvételre :(

22 hónapos a kisfiam, az ekcémája 4 hónapos korában jött ki, de azt nekem eddig senki nem mondta hogy a tejtől is lehet :(

2011. máj. 7. 13:31
 4/4 A kérdező kommentje:
pedig már 3 orvos is megnézte az ekcémáját
2011. máj. 7. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!