Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most akkor tejfehérje vagy...

Most akkor tejfehérje vagy tejcukor allergia?

Figyelt kérdés

2,5 évesemnél tavaly ekcéma jelentkezett, akkor nem adhattam neki semmilyen tejterméket. Később ez elmúlt és néha evett túrórudit vagy joghurtot, tejet nem. Idén (1,5 hónapja) hasmenése miatt megint orvoshoz fordultunk aki azt mondta, hogy ezt biztos laktóz intolerancia okozza. Nem adtam neki semmilyen tejterméket (pedig szegénykém nagyon szeretné), tegnapelőttől máig megevett egy doboznyi laktózmentes tejet és ma délre csináltunk pudingot laktózmentes tejjel és Dr.Outker-es porral. Ma délután újra megy a hasa. Most akkor ezek szerint ő nem birja a laktózmentes dolgokat sem? Vagy megint mi ez?

Várom azok írásait akiknek szintén allergiás a gyerkőcük.Ja, és mi lesz az oviban? S.O.S írjatok!


2011. júl. 31. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kell allergiavizsgálat! Ezt tudom javasolni. Szerencsésebb rossz, ha tejcukor-érzékenysége van, mert akkor több savanyított tejterméket is ehet.

A Dr. oetker csokis pudingporban van tejfehérje, ezt vedd figyelembe! Az én fiam egy falattól is ekcémás lett amikor rizstejjel csináltam.

Oviba viszel papírt az allergiájáról, és olyan ételt fognak neki külön adni!


Egy tejfehérjeallergiás fiú anyukája

2011. júl. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltál! Teljesen kétségbe vagyok esve, hogy ezt nem fogja kinőni, minta ahogy azt én ezelőtt 1 évvel elképzeltem. Oviról itt azt tudom, hogy nem foglalkozik külön kajával, egy ismerősöm saját maga főz a gyerekének és minden reggel viszik magukkal, ez borzasztó.

A te kisfiad hány éves? Számítassz még rá, hogy kinövi?

Ha visszajön a dokink, csináltatok allergia vizsgálatot.

2011. júl. 31. 17:49
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, a pudingpor epres volt.
2011. júl. 31. 17:50
 4/7 anonim ***** válasza:

hmm

sajnos mind a kettő lehet akár egyszerre is a húgom semmilyen tejterméket nem ehet mert mind a kettőtől megy a hasa még akkor is ha csak tejpor volt a termékben :-/


ö a tejfehérjére és a laktózra is allergiás viszont a allergia teszt nem mutatta ki


viszel papírt h allergiás és külön étrendet kap ha olyan az ebéd amiben van tej van


rizstejet és szójatejet tud csak inni

próbáld ki nem olyan rossz izű egyik sem :-))

2011. aug. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Az én fiam 2 éves. Meg is kaptuk a papírt, ha megy bölcsibe, már külön étrendet kap. Őszintén megmondom, talán jobb, ha te viszed neki az ételt az oviba, mert pl nálunk a tejmentes külön étrend egyszer túrós tészta volt ...vicces. Amit te viszel az biztos, hogy tejmentes.

Ki tudja nőni, ha szigorúan be van tartva, és teljesen elfelejti a tejfehérjét. Nagyon sok mindenben van tejszármazék, még a felvágottakat is nézni kell. Még nyomokban sem tartalmazhat. Először nehéznek tűnik a dolog, de könnyen bele lehet jönni. Lényeg, hogy ne kerüljön a szervezetibe egyáltalán.

Főként risztejet és zabtejet használj, a szójatej finom, de a tejfehérjeallergiások könnynen keresztallergiába léphetnek a szójával, úgyhogy azzal csínnyán kell bánni.

De ha ilyen allergiája van kaptok speciális tápszert. Majd igényelheted az emelt családit és a közgyógyot.


Én most csak a tejfehérje allergiáról beszéltem.

2011. aug. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mindenképpen elmegyünk kivizsgáltatni! Ez így nem állapot, hogy kisérletezünk.

Cuki a sztori a túrós tésztával, hihetetlen hogy ilyen megtörténik.

2011. aug. 1. 13:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy allergiavizsgálat megmondja.

Nekem vérből csináltak, de van az a másik módja is, amikor ilyen szereket csöpögtetnek a karra, azt elkenegetik és ha bepirosodik akkor arra allergiás az illető..

Bocsi, OFF, de meg kell osztanom, hogy a Te gyermekeddel nehogy ez történjen:

Néhány évvel ezelőtt megállapították az orvosok, hogy ekcémás a kezem, majd a macskaszőrre fogták, holott egyiknek sincs köze a kiütéseimnek.. Foltok vannak a kézfejemen, néha nem is látszik, van hogy szinte vörös, piros és rózsaszín. Amikor azt mondták az orvosok, macskaszőrre vagyok allergiás, volt macskám, több is. Tavaly nyáron elmentem valahová nyaralni, ott is volt egy cica, simogattam, ölbe hordoztam és a kezemen mégsem volt semmi. Mára már nincs egy cicám se, és a kezem ugyanolyan.

Na, ennyit ér az orvostudomány?!

Szerintem az orvosok se tudták mitől van ez...

2011. aug. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!