Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt itthon egy jó nagy darab...

Volt itthon egy jó nagy darab anyagom. Kiszabtam szoptatós párnának, de mivel töltsem meg?

Figyelt kérdés

A nikecell gyöngy az mitől olyan jó?

Nem jó a szivacs töltelék?

Nekem olyan bizarr, hogy műanyag golyókat tegyek bele. Kényelmes?

Azért választottam a párna varrását és nem vásárlását, mert 5-9 ezer forint körül mozog bolti áron ez a párna, és van egy jó kis kelengye listám, ami azt írja "szoptatós párna vagy jól kitömött párna". Így gondolom nem tudok nagyon mellé lőni.


2011. máj. 9. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Olyan anyag mint a vatta nem lenne jó? Nem tudom a pontos nevét, pedig az jó puha lenne tölteléknek a párnába.
2011. máj. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Azért használnak ilyen kis gyöngyöket, mer felveszi a baba formáját, mégsem süpped bele, nem tud belefulladni. Nekem is bizarr a nikecell gyöngy..folyton attól rettegnék, hogy véletlenül kiszakad valahol nem veszem észre és már be is szipákolta a kisfiam :( de ez csak az én hülyeségem :)

2011. máj. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én vettem szoptatós párnát anno,az hungarocell gyöngyökkel volt megtöltve,nagyon jó volt,és kényelmes,míg pocakos voltam,szoptatáshoz nem vált be,ezért egy nagyobb méretű díszpárnát használtam,ami szivaccsal volt megtöltve,úgyhogy szerintem tökéletes a szivacs tölteléknek.
2011. máj. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lemaradt a lényeg, szerintem ha jól kitömöd szivaccsal ugyanolyan jó lesz :)
2011. máj. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is magam varrtam a szoptatós párnát és én ezzel a hungarocel golyóval töltöttem meg. Vettünk egy nagy zsákkal, varrtam még egy babzsákfotelt is, olyan sok volt a töltelék.

Azért jó ez az anyag, mert felveszi a baba formáját, a szivacs kevésbé. Viszont hátránya szerintem, hogy iszonyat hangos. Én nem tudtam terhesség alatt vele aludni, mert zörgött a fejem alatt.:)

2011. máj. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem is ez félelmem, hogy majd beszippantja a kis nikecell gyöngyöket, ha valahol kiszakad. Ezért is varrtam el a párnát mindenhol 2szer. Kritikusabb helyeken 3-szor is. :) De lehet a szivacsnál maradok, nekem az biztonságosabb.
2011. máj. 9. 10:16
 7/9 anonim ***** válasza:

10.14-es vagyok.

Dupla huzatot kell varrni, akkor semmiképpen nem jön ki belőle a golyó. Legalább is nekem egyáltalán nem jött ki sehol, soha. Amúgy is dupla huzat kell, mert másképp nem tudod mosni, pedig elég hamar koszolódik.

2011. máj. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is házilag készítettem.Kell egy belső huzatot varrni, és külön egy külsőt, mert így a külsőt csak leveszed, és ki tudod mosni.

Lehet kapni hungarocell golyócskákat.Néhány méteráru boltban van.Nálunk Balatonfűzfőn gyártanak ilyent.Az egyik ismerősöm onnan hozta.Cserébe én megvarrtam neki a huzatot.Ez jobb, mintha szivacs lenne benne.

2011. máj. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én is jobban szerettem a golyócskás párnát, nagyon jól tartja a hőt is- nemhiába hőszigetlő anyagnak is használják! :)

de sztem a szivacs olcsóbb, az OBI-ban pl 350ft-ért vettem töltelékszivacsot egy nagy párnába.

Ha már ilyen ügyes vagy - kb fél éves korára varrhatsz neki hengerpárnát, hogy tanuljon vele mászni, gurulni vele- abba tökéletes a szivacs is!

:)

2011. máj. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!