Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyagi szempontból, hogyan...

Anyagi szempontból, hogyan oszlik meg a családi kassza?

Figyelt kérdés
Minden pénz egy kalapba és közös, vagy mindenki külön pénze van? Kiemelten az érdekelne, hogy mikor megszületett az első gyermeketek, azóta hogy van?
2011. máj. 9. 21:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
közöasen gazdálkodunk minden pénzünk egy számlára érkezik és két kártyánkvan.
2011. máj. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanaz a helyzet, mint az első válaszolónál.
2011. máj. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Közös a kassza, mindig is így volt (már akkor is, amikor még nem voltunk házasok). A férjem fizeti a lakáshitelt, én fizetem a rezsit és én vásárolom meg a vegyiárut (az én munkahelyem közelében van egy nagyon olcsó bolt), babaholmikat, kaját felváltva veszünk. Persze az én fizum szokott hamarabb elfogyni, ilyenkor a férjem utal át a számlámra annyit, amennyit kérek. Maga a pénz az közös, mindenben együtt döntünk, de külön számlánk van. Többnyire mindig van valami amire gyűjtünk, így egyikőnk sem szórja a pénzt. Ami hó végén megmarad, azt átutaljuk a megtakarítási számlánkra.
2011. máj. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Vegyes. mindkettőnknek van külön számlája,arra jön a fizunk és minden pénzünk. És van egy közös amire minden hónapban átutalunk valamennyi pénzt,abból megy a rezsi, nagyobb vásárlások.

Ami akülön számlánkon van, azt minegyünk maga kezeli.

2011. máj. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy bankszámlánk van, azt használjuk ketten. Olyan kevés pénzből élünk, hogy felesleges lenne több számla.
2011. máj. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is egy bankszámlánk volt, amikor még házasok se voltunk már akkor, ez nem változott azóta sem. Ugyanahhoz a számlához van apukának is kártyája, nekem is, ketten vagyunk a tulajdonosai és erre érkezik minden jövedelmünk.
2011. máj. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
külön bankszámlára érkezik a zsozsó, de 15 év alatt már bőven összecsiszolódtunk, hogy mit, honnan fizetünk. Minden közös, bevétel, kiadás egyaránt.
2011. máj. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Külön érkezik a pénz, megvan, hogy melyikünk fizetéséből mit fizetünk ki, és ami megmarad, azzal mindketten magunk gazdálkodunk.
2011. máj. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég kevesen tehetik meg azt, hogy külön pénzből éljenek. Esetleg aki nagyon sokat keres. Nálunk minden közös, általában én vásárolok, és fizetem be a számlát, a férjemnek nem kell fájjon a feje miatta. De nem is kell engedélyt kérnem tőle, ha mondjuk a gyerekeknek új ruha kell, vagy ilyesmi. Teljesen rám bízza. Viszont hó végére sajnos nem sok pénz marad.
2011. máj. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Külön bankszámlánk van, ide érkezik kinek-kinek a maga fizetése. Ennek egy részét mindketten átutaljuk egy közös számlára - így jut is, marad is :)
2011. máj. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!