Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, nektek nincs honvágya...

Anyukák, nektek nincs honvágyatok a szüleitek után, a régi szép idők (gyerekkorotok) emlékei után?

Figyelt kérdés
Most költözünk el a szüleimtől,eddig egy lakásban laktunk,édesanyám,édesapám,párom,én és kisfiunk,de most különmegyünk,és bevallom őszintén,hogy sokszor a sírás kerülget,hogy itt kell hagynom a szüleimet.És nem azért,mert nem szeretem a párom,vagy a gyerekem,csak egyszerűen gyötör a bűntudat,hogy magukra hagyom őket,félek,hogy mi lesz,ha netalántán az egyikkel lesz valami,akkor mihez kezd egyedül a másik.Nagyon nagyon szeretem őket,és ragaszkodok hozzájuk.Ezek természetes érzések ilyenkor,ezen mindenki átesik?
2011. máj. 9. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezek természetes érzések.

Én már rég nem a szüleimmmel lakom, de miután különköltöztünk uígy voltam. Később más miatt jártam pszichológushoz, és erről is volt szó. Azt mondta, hogy vagy a szüleim nem "engedtek el" lelkileg mg, vagy én nem nőttem még ki a gyerekszerepből...:-(

Na, onnantól vhogy nem hiányoznak, hanem próbálom úgy felfogn, hogy az az ő életük, ez meg az enyém. Mostmár megy, de eltelt 15 év...

2011. máj. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia tisztelem az érzéseid,kevesen éreznek így a szüleik iránt.Én is közéjük tartozom.Amikor el költöztünk alig vártam hogy mikor mehetek haza.Ott tudtam igazán meg pihenni,fel töltődni.Az anyum sajnos 2 éve elment,és nekem azóta is szörnyű nélküle.Pedig van két gyönyörű gyermekem,és csodás párom.De az anyum nem lehet pótolni.Ezzel eggyüt kell élni,és szeretni kell őket.
2011. máj. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki ennyire szereti a szüleit és soha nem került konfliktusba velük pl."nem mennek az agyára" annak teljesen természetesek ezek az érzések. Én örülök a függetlenségemnek,sajnos én nem találtam meg velük a közös hangot,de így is sokat gondolok rájuk,találkozok velük,beszélünk telefonon stb. Ez egy örök kapocs. De együtt lakni nem tudnék velük.
2011. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 4 éve kötöztem el otthonról.

Az első két hét borzasztó volt.Néha rám jött a bőgés mint a kisgyerekekre.Vágyódtam haza.Aztán ez szép lassan elmúlt.

Mi is nagy házba laktunk és akkor egy kisebb házba költöztünk.Nem szerettem.

Azóta már nagyobb házba lakunk és mint írtam eltelt 4 év, de sokat, nagyon sokat gondolok az ,,örök" otthonra.

A gyerekkorom is nagyon sokszor eszembe jut, mikor látom a sajátomat.Szinte minden nap.

Viszont a férjem és a sógorom azt mondta (van egy nővérem)hogy ha anyum velünk van visszaváltozunk gyerekké.

2011. máj. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kései Sirató ***** válasza:
Az első válaszolt a legjobban. Fel kell nőnöd, főleg, hogy már van saját családod és már nem vagy gyerek. Az, hogy külön költöztök, az nem jelenti azt, hogy már nem szereted őket és viszont, csupán azt, hogy van saját családod és vannak hozzád közelebb álló személyek (a párod, a gyereked). Fontos, hogy érezzék, ezentúl is számíthatnak rád. Az ünnepnapokat úgyis együtt töltitek majd és gondolj arra, milyen jó lesz majd újra a nagy családdal ünnepelni.
2011. máj. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én örültem, hogy eljöhettem otthonról, az anyámnál önzőbb nőt nem sokat ismerek. 3 gyereke van velem együtt. Egyedül tőlem van unokája. Fél évente egyszer ha meglátogat, ha én megyek, akkor meg nézi a tévét. Nem nagyon hiányzik nekem. Bár az nagyon bánt, hogy nincs egy használható nagymama, mert néha jól jönne a segítség. (A párom szülei meg már nem élnek sajnos.)
2011. máj. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A gyerekkort le kell zárni! Én is otthon laktam házasságkötésünk után évekig, mert nem volt pénzünk külön költözni. Már 3 és fél éves volt a nagy, 3 hónapos a pici, amikor lett saját házunk. Pár napig volt egy kis fura érzés bennem, de hetente eszembe jut, hogy én semmiért nem cserélném már vissza. Sokkal jobb külön, a férjemmel és a három gyerekkel. Azóta jobb lett a kapcsolat a szülők és köztünk is, kell ez a kis távolság.
2011. máj. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!