Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2010 február 17-én szültem,...

2010 február 17-én szültem, még a változtatások előtt. AKkor gyermekem 2 éves koráig jár a gyed?

Figyelt kérdés
Csak mert ebben a hónapban jóval kevesebb gyedet kaptam mint szoktam. Felhívtam a MÁKot azt mondták ők azt látják a gépen hogy szept. 20-án lejárt a gyedem. Nem értettem hogy ez hogy lehet, csaj is mondta majd visszahívnak. Visszahívtak, erre azt mondta meg kell nézni hogy mennyit dolgoztam a szülés előtt és majd kiszámolja, és majd újra visszahív. De én továbbra sem értem miért kell ezt számolgatni, mivel mikor még én szültem, úgy volt hogy ha megvolt a fél év biztosított viszony, akkor jár a gyed a gyerek 2 éves koráig. Úgy tudtam az új számítás csak a 2010. május után szültekre vonatkozik. Most akkor mégsem így van? Nagyon örülnék ha valaki tudna nekem ebben segíteni.
2011. okt. 6. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egyszerűen a programban nem állították át automatikusan, hogy tovább jár a GYED. Remélem, így lesz.
2011. okt. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen a 2 éves koráig jár a gyed.Sőt akik május után szültek,azoknak is,mivel vissza állitották.Én május 8.án szültem,és szintén 2 évig jár a gyed.
2011. okt. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Másodiknak:

Rosszul tudod, ehhez a részéhez nem nyúltak. Csak a 3. gyeses évet hozták vissza, jelenleg annyi ideig jár a gyed, amennyit biztosítási jogviszonyban a szülést megelőző két évben töltöttél.


Kérdezőnek:

Valószínűleg rád már az új szabályokat alkalmazzák - tévesen.

"A korábbi szabályokat a 2010. április 30-án hatályos szabályt kell azonban alkalmazni a 2010. május 1-jén már folyamatban levő ügyekben (a már benyújtott kérelmekre) és a 2010. május 1-je előtt született gyermekekre tekintettel igényelt ellátásra akkor is, ha a kérelmet 2010. május 1-jét követően nyújtják be az egészségbiztosítóhoz."

2011. okt. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom,nekem 2012 májusig jár a gyed,akkor lesz 2 éves a lányom.
2011. okt. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

● 2010. április 30-ig a gyermekgondozási díj a szülőnek a terhességi-gyermekágyi segély lejártát követő naptól járt - egységesen, minden erre jogosultnak - a gyermek kétéves koráig.


● 2010. április 30-át követő szülés esetén a gyed változatlanul a szülési szabadság idejére járó tgyás lejártát követő naptól jár, de

- az anya esetében a szülést

- minden más igénylő (apa, gyám, örökbefogadó stb.) esetén a jogosultságot megelőző két éven belül megszerzett, biztosításban töltött napoknak megfelelő időtartamra, de legfeljebb a gyermek 2. életévének betöltéséig.

[link]

2011. okt. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jajj de jó, köszönöm szépen. Igen, én is úgy gondoltam hogy csak azt állították vissza hogy 3 éves korig lehet kapni a gyest, viszont a gyedes dolog az maradt. Csak azért pánikoltam be, mert én is úgy tudtam hogy mivel még jóval május előtt szültem, ez rám nem vonatkozik. Ha gondoljátok majd azért megírom mi lett a válasz. Köszönöm aki vette a fáradtságot és válaszolt!
2011. okt. 6. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!