Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jelnleg itthon vagyok a...

Jelnleg itthon vagyok a kisfiammal és most úton a kistesó. Nemrég költöztünk el egy faluba ahol én nem sok mindenkit ismerek. Mit csináltok ha unatkoztok?

Figyelt kérdés
Néha úgy érzem megbolondulok itthon. Itt nincs hova járni. Előtte városban laktunk ott nagyon jól éreztem magam. Itt egésznap nem szólók senkihez a párom csak este jön haza. Van valaki hasonló helyzetben?
2011. máj. 12. 08:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj ki ismerkedni, ott a kiisfiad, így elég egyszerü ismerkedni más anyukákkal.
2011. máj. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Én is így vagyok... mi kint lakunk a város szélén, alig van néhány szomszéd. Kisgyerekes anyuka egyáltalán nincs, csak néhány idő néni. És baromira tudok unatkozni. Szegény férjemet sajnálom, mert amikor hazajön, akkor állandóan csak mondom a magamét neki. :) Rossz, hogy nincs kivel beszélgetni. Néha úgy érzem, befordulok... Sajnos most csak 1 autónk van, így be sem tudok menni a városba (busz hébe-hóba jár erre). Pedig amikor van autó, az nagyon jó, akkor megyünk rokon látogatóba, vásárolni, csavarogni. Szóval már hetek óta autókat keresünk a neten, hátha találunk valamit végre, mert nagyon nem bírom már az egyedül létet. Pláne ebben a szép időben!
2011. máj. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De nem olyan könnyű ismerkedni,a játsztér is messze van tőlünk. Itt az utcánkban is vannak kisgyerekesek de valahogy nem nyitottak az ismerkedésre. Nekem itthon van a kocsi de ilyen benzin árak nem szaladgálhatok feleslegesen. Egyszerűen nem tudom megszokni hogy itt élünk!
2011. máj. 12. 08:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tanulj nyelvet!

Én is nagyon unatkoztam séták közben, aztán szereztem egy nyelvtanuló cd-t és nagyon élvezem :)

2011. máj. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!Én ugyan így voltam 3 éve.Elköltöztem a páromhoz falura,elkezdtem dolgozni,aztán jött a baba:))

Szét untam magam.hozzáteszem netre fél évet vártunk mire bekötötték még azzal se tudtam magam lefoglalni.Aztán sokat sétálltam a párommal délutánonként(oké neked dolgozik estiuhg)mindig kérdeztem ez meg az kicsoda erre ő se tudja mert nem nagyon járkált a faluba:(((Na aztán kezembe vettem az irányítást.Védőnőnél biztos összefutsz kismamikkal ne légy szégyenlős kérdezgess!Hány hetes vagy...stb.Kialakul a beszélgetés.Aztán ha minél többször összefuttok akkor még lehet hogy jóba is lesztek.Kicsit légy rámenősebb.Én így csináltam.Nálunk van zenebölcsi eljártam oda a fiammal mikor már megszületettt persze és ott is voltak anyukák.Ott ismerkedtünk össze a jelenlegi barátnőmmel is.

Meg játszótéren is el lehet kezdeni beszélgetni.

Had írjak le egy kis sztorit:

6 házzal odébb lakik egy kétgyerekes régóta faluba települt nő erre mikor beszélgetünk és mondom hogy hát a Szilvinél lehet turizni,a Rékánál tojást venni,szilvinél tortát csináltatni mindig rácsodálkozik hogy hogyan lehet hogy 3 év alatt ennyi mindenkit ismerek.Erre én őszintén,egyenesen megmondtam neki hogy hát persze hogy ő nem ismer senkit mert egész nap itthon vana két gyerekkel.2 és 1 évesekről van szó.Az én fiam is 2 éves lesz és rengeteg barátja van.Tudod ha csak otthon vagy a babával,meg kint a saját odvarotokon akkor nem fognak megismerni.Nem volt könnyű nekem se,de muszály volt mert azt hittem becsavarodok.Már énmondom a páromnak hogy ő az Erzsi néni unokája...stb és rácsodálkozik már ő is hogy jobba oismerem a saját szomszédainkat mint ő.Pedig itt nőt fel:)))Boltnál is dicsérd meg más gyerekét,puncsolj egy kicsit:PJátszótéren vigyél rágcsát kínáld meg a gyerekeket ülj le a padra már szülőkhöz.Az se baj ha többen vannak.És hidd el ez nem rátelepedés másokra,mert hidd el ők is ugyanúgy unatkoznak mint te:)))Sok sikert és KITARTÁST!!!

2011. máj. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A nyelvtanulás jó ötlet de nem nekem való az iskolában sokáig tanultam de nem nagyon ragadt rám semmi meg inkább társoságra vágyom.

Jó nektek hogy van ilyen zene bölcsi. Nálunk semmi ilyen nincs meg a bolt is nagyon messze van gyalog, a fiam meg már nem babakocsis. Nemsokára kezdi az ovit remélem akkor kicsit jobb lesz.

2011. máj. 12. 10:50
 7/7 anonim ***** válasza:
9:55 vok.Még valami eszembe jutott.Írj ki egy másik kérdést hogy xy faluból vannak itt még magányos anyukák??Vagy-vagy alapon hátha más is gyakori kérdésezik:))))
2011. máj. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!