Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol vásároltok be amikor a...

Hol vásároltok be amikor a nagy bevásárlás történik? Melyik a legolcsóbb bolt? És miket vesztek meg előre, mit érdemes? Egyedül maradtam a két kisfiammal és gyűjtöm az infókat, hogy jövök ki jobban.

Figyelt kérdés
2011. okt. 3. 08:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. mindig végignézem az akciós újságokat, bár nálunk csak Tesco, Aldi, Lidl, Spar és Interspar van, Cora és Auchan kilőve. Szóval végignézem, tudom nagyjából mire van szükségünk egy hónapban és úgy vásárolok. Ha húst látok akcióban, akkor általában nagyobb mennyiségben megveszem, kiadagolom és berakom a fagyasztóba. A múltkor is így tettem és 850 forintért vettem a tarja kilóját, amúgy meg 1340 forint itt a környékünkön...
2011. okt. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Húst, zöldséget,gyümölcsöt a piacon veszek (én a nagycsarnokba járok) kb 30%-kal olcsóbb mint a hipermarketekben és biztos,hogy friss.

A tartós élelmiszereket hiper-, supermarketben veszem.

2011. okt. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Szia, én is egydül nevelem a fiam, nem tudom neked mennyi idősek, de én a családiből megveszem a pelenkát, poopsitörlöt, fürdetőt, teát, popsikrémet(1 nivea, 1 sudocrem). Ezeket a dm-be veszem, valamilyen kedvezménnyel(vagy 15%, vagy joker kuponnal)most van olyan, hogy 100 pont, és végössezg kupon van benne, libero, pampers, mam, nivea és bármilyen termékre adják a 15, 25 % kedvezményt, így havi 10.000 ezeket megúszom. de a tescoba most van 5 darabos huggies popsitörlő, 1800 ft. ez is nagyon jó áron van. amikor megjön a gyed akkor bevásárolok husit, mert nagy tételben olcsóbb, és felszeletelem, kiporciózom, így cska elő kell venni. Most kezdtük a csanát, heti 2 nappal, mert nekem dolgozni kell, így azokon a napokon le van a gond, csak vacsit kell adnom neki. persze a fiatalúrnak kényes ízlése van, és semmijen felvágottat nem eszik meg csak a pick szalámit, így abból ha akciós veszek 2,3 vákumocsomaggal, és szintén egész hónapra elég neki. tojást, lisztet, tésztákat mgeveszem szintén hó elején, veszek egy nagy sajtot, így ezek 1 hónaig kitartanak, így ha hó végén elfogy a pénz, akkor is tudok neki adni kaját. nekem jó érzés az a biztonság, hogy kaja van itthon, mega a neki szükséges dolgok szintén megvannak, így nem járok úgy, hogy nincs pelenka, vagy ilyesmi.hó elején a fix kiadásokra iborítékolom a dolgokat, és amennyi marad annyi van, de hogy most dolgozni fogkm így könnyebb lesz. baránőm vidéken lakik, és most 5000 ft-ért kiturizott a fiamnak sok ruhát(6 naci, 4 pulcsi, sapi, bélelt naci, mellény, póló. figyeleme az akciókat. próbálok 2 napra főzni, pl: egyik nap pöri, másnap gulyásleves. vagy paprikás krupli, másnak krumplistészta. még ha eszembe jut valami leírom.
2011. okt. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a szokásos boltok az Auchan és a dm, a "napos" vásárláshoz Profi.

1 hónapban 1 nagybevásárlás, 1 héten 1-szer a kicsi. Ilyenkor csak tejet, friss felvágottat, kenyeret veszünk.

Hó elején megvesszük a pelenkát, popsitörlőt, tápszert, ha szükséges, akkor patikaszereket is (ha elfogyott a popsikrém, fürdető, esetleg lázcsillapító). Kifizetjük a számlákat, elintézzük a megtakarításos lekötést.

Igyekszem két napra főzni, kiadós, de egészséges ételeket. A babának én főzök, szoktam venni üvegest, de csak vésztartaléknak.

Ruhákat vaterázni szoktam, vagy most sok mindent a Tescoban szereztem meg, 400 Ft-ért vettem pólókat, pulcsikat, nem baj, ha nagyobb, majd belenő, de olcsóbb úgyse lesz.

2011. okt. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
én rettenetesen hörcsi-típus vagyok, mindent gyűjtögetek a fagyasztóba. Ha valahol kifogok akciós kenyeret, akkor bevásárolok belőle és a nagyját lefagyasztom. Kiengedés után épp olyan finom, mint ha frissen vennéd. A husit is porciózom, ha valamiből többet csináltam, mint képzeltem, azt is fagyasztom. Muszáj, mert bár nem megy rosszul a sorunk, a férjem rendszertelenül kapja a pénzt és előfordul, hogy elfogyott az utolsó fillér is, újabb bejövő pénz pedig csak pár nap múlva várható. A pénzhiányos napokban is kell enni. Szezongyümölcsöket szoktam eltenni, szilva megy a fagyóba, a meggyet befőzöm, lesz belőle télen leves, paradicsomlevet is teszek el, sok ételbe használom, a piacról veszek uborkát, azt is szoktam eltenni. Most például az egyik multiban csak zacskós zöldséget tudtam venni, viszont friss volt (az ilyeneket piacról veszem szívesebben, de most nem volt utam a piac felé), és nem akartam, hogy kárba vesszen, így amit nem használtam el, azt megpucoltam, feldaraboltam leveszöldségnek és bedobtam a fagyasztóba.
2011. okt. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!