Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha vállalnék második babát a...

Ha vállalnék második babát a gyedideje alatt, akkor továbbra is maradna ugyanannyi a pénzem mint eddig?

Figyelt kérdés
A kis lurkó most 11 hónapos. Dolgoztam 2,5 évet előtte. Most mi alapján számolják a továbbiakat, és mik azok?
2011. máj. 12. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a gyedbe szülsz bele, akkor jár a tgyás és a gyed újra. Viszont itt már a tgyásnak is van maximuma, megegyezik a gyed maxal.

Ha már a baba a gyes időszakába születik, akkor a tgyás maximalizálva van, a gyed esetében viszont azt nézik, hogy a gyed igénylése előtti évben mit kaptál zömében. Ha gyedet vagy tgyást, akkor ugyanaz lesz az új gyed alapja, mint a régié. Ha viszont zömében gyest kaptál, akkor a minimálbér lesz a gyed alapod.

2011. máj. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsi a visszakérdezésért, de ha én adott évben jún 3-ig kaptam gyedet, utána gyest, és kb január elején szülök, akkor nekem már csak a minimálbér után jár, ugye jól értem? ezek szerint ha visszamennék az idén még pár hónapra dolgozni, akkor jobban járok, igaz?
2011. máj. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Akármit csinálsz, mindig jobban jársz, mintha gyesen maradsz. Vagyis ha visszamész dolgozni ténylegesen, ha csak a szabikat veszed ki és táppénz, ha csak táppénzre mész, mindegyik jobb, mintha gyest kapnál. A tgyást egyik sem befolyásolja, de a gyednél nem mindegy, hogy maximalizálva a szerződésed szerint járót kapod, vagy minimálbér után. Persze, ha minimálbéres a szerződésed, akkor mindegy :)
2011. máj. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!