Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Néha úgy érzem nem vesznek...

Néha úgy érzem nem vesznek komolyan. Ti voltatok így ezzel?

Figyelt kérdés

Családomról van szó....nagyon nagyon szeretem őket, de néha olyan mintha nem vennének komolyan...

7 hós a kisfiam(első baba) és néha mondják, hogy "jaj nem lesz semmi baja" vagy ha mondom, hogy valamit ne csináljanak vele, akkor "jaj ne izgulj már", meg ilyenek...lehet ez így nem egyértelmű...szóval néha mutattam fiamnak gyerekdalokat a neten,persze náluk is nézte, de nem sokat, viszont megtanulta, és ha meglátja a gépet, akkor "követeli" a dalokat.Ma mondtam, hogy nincs számítógép, mert már sokszor itthon sem tudtam bekapcsolni a gépet a nélkül, hogy ne akarná nézni, és csak mosolyogtak, hogy ezzel nem fogom tudni leszoktatni...mármint, ha most már nem engedem egy ideig hogy nézze.

Jó tudom, anyum tapasztaltabb, 5 gyereket nevelt fel, de nem tudom kezelni ezt a helyzetet...nagyon szeretem, nem szeretnék vitázni...A másik, hogy tök elbizonytalanodom, hogy jól csinálom-e, de én nevelem.

Lehet le kéne ülnöm megbeszélni velük ezt ugye?


2011. máj. 15. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
bizony :)
2011. máj. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

na most mire írtad?hogy Te is érezted ezt, vagy hogy le kéne velük ülnöm beszélni?


jaaaj ez olyan hülye helyzet...mert megkérem, hogy vegyenek komolyan, a következő percben meg kérdezem anyát, hogy akkor ez így jó??van egy csomó bizonytalanság még bennem, sokszor csak úgy megyek az "ösztöneim" után, de nem vagyok biztos magamban, ilyenkor kérdezek.E mellett hogy várjam el, hogy vegyenek komolyan????

2011. máj. 15. 20:48
 3/5 anonim ***** válasza:
majd beleszoksz ebbe a szülőségbe és akkor már biztosabb leszel magadban, addig meg nyugodtan kérj segítséget
2011. máj. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem két gyerekem van,és anyámtól,tesómtól ugyanezt kapom.Lesz@rják mit mondok. Ha azt mondom 2 re jöjjön,negyed négyre jön,ha azt mondom 11 re hozza a gyereket a sétából,mert utána már nagyon álmos lesz,és nehéz lesdz elaltatni akkor is fél 12 kor utána telefonálnom hogy jöjjenek fel. A tesóm akinek nincs gyereke multkor lecseszett hogy miért bőgetem azt a gyereket!Próbáltam felöltöztetni a sétára 8 hónaposomat,akit előzőleg anyám 5 percel séta előtt álomba ringatott majdnem.Ne kérdezd miért nem tudom.Aztán amikor szóltam anyumnak hogy séta előtt nem tul okos dolog álomba ringatni a gyereket,akkor lesikitotta a hajamat,tesóm ugyszintén,hogy miért "bőgetem"(öltöztettem),meg miért töm9m ha nem éhes(próbáltam neki adni a tejét,hátha séta előtt még eszik).Szóval engem sem vesznek komolyan.Bármit mondok én vagyok a hülye,ha meg netán ideges leszek rajtuk akkor meg én vagyok az idegbeteg..
2011. máj. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Érdekes, nálunk fordítva van a családban.

A tesóm nagyon laza anyuka. Szerintem nem öltözteti fel eléggé a kicsit, simán a szájába adja a földre leesett dolgokat, pár hónaposan már ott ült az ölében, amikor számítógépezett... stb...

Mi Anyával meg a húgommal ki vagyunk akadva, mert itthon nem ezt látta. De kulturáltan jelezzük neki néha, de veszekedni nem tudnánk vele ezért...

Szerintem inkább ilyen legyél, és ne hallgass másra, úgysem az a jó, amit más mond, hanem amit az ember érez a gyereknevelés kapcsán...

2011. máj. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!