Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Voltatok már úgy?

Anyukák! Voltatok már úgy?

Figyelt kérdés
Úgy, hogyha tudjátok előre, hogy egy baba mennyi fáradtsággal, feszültséggel, kimerültséggel jár akkor inkább nem is vállaltátok volna? 5 hetes és gyönyörű a babám. De kicsit ki vok bukva, nem bírom már néha azt érzem! Szeretem nagyon a babát, de kikészülök! Ez elmúlik majd? Nem érzem depisnek magam! Ez a megbánás másnál is van?
2011. okt. 1. 05:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%

Még nagyon pici és már nem bírod?

Én azt mondom, hogy legyen bármennyi aggodalom, feszültség, kimerültség, ha ránézek a fiamra már kárpótol mindenért.

2011. okt. 1. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Lehet a hasfájóssága miatt sokaltam be! Nem tom!
2011. okt. 1. 05:29
 3/17 anonim ***** válasza:
Hasfájásra a legjobb az Espumisan csepp és a Mecsek baby édeskömény tea. Emellett tedd sokat hasra, így könnyebben kijön a bennmaradt levegő.
2011. okt. 1. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ezeket adom meg még mellé Aloe Activatort, meg büfiztetem sokáig, de aludni se nagyon akar. Fél órákat alszik csak.
2011. okt. 1. 05:40
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már 2,5 de Én ill. Mi is nagyon ki voltunk a párommal.

Kisfiam is keveset aludt és később is hajnali 3 volt a rekord, amikor ,,hosszabb" időre el bírt aludni.

Nem csak a hasfájás a gond, hanem egyszerűen Nekik is meg kell szokni a kint létet! Sokszor, amíg egy pici időre elaludhattam, olyanokat álmodtam hogy most már jókat derülök rajta! Pl.: egy hétig alszom és semmivel nem kell foglalkoznom.

Ezentúl mindig lesz valami, ami miatt nem tudsz egy éjszakát végig aludni, de majd megszokod!

A következő a fogacskák ill a megfordulás lesz.

Megfordul a babóca és majd ordít, mert nem tud még visszafordulni.

Az első nátha után azt fogod mondani, hogy bármi lehet, csak ne legyen beteg!

Ha nagyon nem bírod, akkor próbálj segítséget kérni és aludj egy kicsit. Lehet hogyha más vigyáz Rá, akkor esetleg nem nyűgös. Ez nem gonoszság, hanem egyszerűen Ő is érzi rajtad hogy fáradt vagy. Volt egy egyedülálló anyuka a házba, akiről messziről látszott hogy ki van akadva a gyerek apja miatt. Vele állandóan ordított a babája, de ha Én vettem fel, akkor rögtön elhallgatott és figyelt arra, amit mondtam Neki. Nagyon helyes kislány volt! Bezzeg a saját fiamat nem mindig bírtam így megnyugtatni. Nyugi, most válsz anyává és ez egy folyamat!

2011. okt. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Még utolsó vagyok:

Ha ennyire durva a hasfájás, akkor vigyétek el uh-ra ill. próbáljatok Papaverinast íratni.

Ez fájdalom csillapító egész piciknek,(nekünk nagyon rövid ideig kellett adni) de nem szokik hozzá.

Nem szívesen írják fel, de mi már sok mindent kipróbáltunk és ez volt a végső megoldás.

Egyébként a poci fájás ált. 6 hetes korban automatikusan elmúlik.

Még van egy GRIPE WATER hascsikarás elleni angol víz is, amit kipróbálhatsz. Ez egy hónapos kortól adható.

Egyébként a védőnőnk volt 1x egy olyan vizsgálatok, ahol a beleibe levegőt fújtak.

Hát ezek után Ő is elismerte, hogy valóban nagyon kínlódásos lehet a babáknak a hasfájás!:-(

2011. okt. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
13%

5 hetesen már be kellett volna állnia valamilyen rendszernek,és többet kellene aludnia.

Az orvos és a védőnő mit mond erre?

Milyen sűrűn szoptatod? A babák a szopás közben sok levegőt nyelnek,ettől pedig hasgörcsük lesz. Ha két szopás között nincs legalább 2-2.5 óra,akkor is hasfájós lesz,mert a gyomrának nincs ideje feldolgozni a tejed. Lehet,hogy nem elég neki az anyatej?

2011. okt. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kicsit nekem is volt ez az érzés, és szerintem minden anyukában benne van az elején. Sokan azt szoktál mondani inkább még egy kicsit vissza mehetnél a hasamba.

Nekem nem megbánás volt hanem hogy biztosan kellett volna-e vállalni. Hogy itt van ennyi nyüg és felkészületlenül ért stb...

Pedig nekem a lányom szuper baba volt aki sokat aludt és még többet evett.

De elmúlik. ezt szokták mondani hogy kb 3 hónap mire egybe érik a gyerek a családdal, szerintem is így van, de lehet nálunk ez fél év is volt.

Nekem olyan volt mintha csak ot lett volna egy idegen aki betolakodott az életembe és azt felforgatta.


Persze mi is és én is az elsö perctöl imádtuk ahogy most is. Most már 1 éves korára egy olyan óriási szeretet alakult ki hogy hihetetlen. Most meg azt kérdem, hogy ez mindig ilyen erös lesz?

2011. okt. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én még nem vagyok anyuka, de nagy voltam (18 éves), amikor a kishúgom megszületett, nagyon sokat segítettem és segítek most is körülötte, szinte második anyukája vagyok, így pontosan tudom, milyen nehéz gondozni egy kisbabát. Segítség nélkül elég nehéz, anyunak szerencséje van, hogy itt vagyok én :) Ennek ellenére én már nagyon várom, hogy legyen nekem is kisbabám, de még csak 21 vagyok, ami mondjuk nem lenne baj, de barátom még nincs rá felkészülve.
2011. okt. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van egy kis szülés utáni depressziód.

A legtöbb újszülött ilyen az elején,az enyém is ilyen volt,volt hogy este kocsiba ültünk és kocsikáztattuk,akkor elaludt.A húgomnak volt szülés utáni depressziója és ő is így élte meg,ahogy leírtad.Nagyon nehéz,én tudom, a húgomék velünk laktak és én is átéltem a kitöréseit emiatt meg a babasírást, mindent.Kevés vigasz, de kitartás,nem tart sokáig.Egy jó társ sokat jelent ilyenkor.

2011. okt. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!