Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » De most komolyan, normális a...

De most komolyan, normális a sógornőm? Szerintem nem!

Figyelt kérdés
Van neki 2 kisfia, 7 és 8 évesek. Iskolások mind a ketten, tavaly kezdték a sulit, egy osztályba jártak. Idén viszont csak a nagyobb ment 2.-ba a kisebbet újra beíratták elsőbe. Ezzel nem is lenne gond, csak a sógornőm kitalálta, hogy a 7 éves hiperaktív. Elvitte orvoshoz, hogy megerősítsék ezt. Ezzel sem lenne baj, csak hogy a gyereknek semmi baja nincsen! Egészséges, érdeklődő 7 éves kisfiú. Sógornőm ezt mind azért találta ki, hogy több juttatást kapjon utána... Én nem rontanám el így a gyerek életét, és szerintem ez nem is normális! Hogy tehet valaki ilyet a saját gyerekével?
2011. szept. 29. 21:47
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, és nem kisebbségi.
2011. szept. 29. 21:48
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezzel jól elba....hatja a gyerek későbbi életét. A párom anyukája is ezt csinálta az öccsével és meg is írta a doki hogy hiperaktív, viszont onnantól kezdve akár milyen gond volt vele a suliba erre fogták rá a tanárok. Most kezdte a középsulit és csak speciális suliba vették fel, pedig nincs semmi baja se csak az anyja "hülye"
2011. szept. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ezt az idiótát!
2011. szept. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
ha nem hiperaktív,akkor úgysem fogják rámondani,hogy az.komoly vizsgálatok után mondják ki,és szerintem ezeket nem tudja átverni egy hét éves
2011. szept. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én másként látom,mint te kedves kérdező.

Nagyon részletes és alapos vizsgálódást követően mondják csak rá egy gyermekre,hogy hiperaktív.

Ha rámondták akkor valóban az!

Az anyuka érezhette,hogy probléma van és szakemberhez fordult.


Miféle juttatásokról beszélsz?Nem jár semmiféle anyagi juttatás!


Viszont mivel figyelemzavarral jár a hiperaktivitás ,ezért tanulási problémák lehetnek,járhat fejlesztés(bár mi magunknak finanszírozzuk)és felmentés bizonyos tárgyakból.


Rosszabb a struccpolitika,mert a gyermek érdeke,hogy minél előbb kiderüljön ha hiperaktív,te lehet,hogy csak egy érdeklődő gyermeknenk látod,de a szakember nem mondja rá anélkül,hogy nem produkálná a gyermek a tüneteket.


Támogasd a sógornődet ,mert biztosan nem mindegy neki,hogy probléma van a gyermekével.

2011. szept. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre válaszolva IGEN NORMÁLIS ,egy gondoskodó,felelősségteljes szülő ,mert szakemberhez fordult segítségért a gyermeke érdekében.
2011. szept. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha jól olvasom osztályt is kell ismételnie a gyermeknek,talán a tanítónénik is kérték az anyukát,hogy legyen kedves keressen fel egy szakembert,mert a kisfiú nem tudja végigülni a tanórákat,nem tud figyelni elég ideig és emiatt is vitte el a gyermeket az anyuka.


Nekem is van egy hiperaktívnak diagnosztizált kisfiam és az én rokonaim( jó kapcsolatban vagyunk,nagyon szeretik a kisfiamat) is fel vannak háborodva amiatt,hogy én elfogadtam a gyerekemről amit a szakember mondott,hogy hiperaktív,sokszor hangzik el ilyesmi "Nincs annak a gyereknek semmi baja,csak mozgékony" , "Ne foglalkozz mindig ezzel,ne vidd fejlesztésre,majd megokosodik! " , "Most mond meg miért hiszed el a pszichológusnak,hogy hiperaktív,amikor nem az ?! "


Ahelyett,hogy támogatnának,mert persze nem mindegy nekem,hogy ez van,hárítják a problémát,nem hajlandóan beismerni,hogy ez van,ezzel még sokat rontanak a szorongásomon amit a kisfiam jövője miatt érzek.


Nem saját magamtól mentem szakemberhez,hanem már az oviban szóltak több éve,hogy probléma van és nevelési tanácsadóba küldtek bennünket,amiért utólag hálás vagyok nekik,bár akkor felháborított,hogy miért gondolják,hogy nem jól nevelem és attól ilyen eleven,de később rájöttem,hogy sokat segítettek,hogy a probléma már korán kiderült és annak megfelelően tudok foglalkozni a kisfiammal.

2011. szept. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Hát ezzel jól elba....hatja a gyerek későbbi életét. A párom anyukája is ezt csinálta az öccsével és meg is írta a doki hogy hiperaktív, viszont onnantól kezdve akár milyen gond volt vele a suliba erre fogták rá a tanárok. Most kezdte a középsulit és csak speciális suliba vették fel, pedig nincs semmi baja se csak az anyja "hülye" "


Ha nem lett volna probléma vele,akkor a szokásos felülvizsgálatokon már nem minősítették volna újra és újra hiperaktívnak,ez nyomokövetéssel jár és ha nem produkálja a tüneteket,akkor már nem számít speciális nevelésü igényűnek,sokan a felülvizsgálaton már nem kapják meg a diagnózist,mert enyhe elváltozás volt csak és nem mondható már rá,hogy hiperaktív lenne.

2011. szept. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, felelősségteljes szülő lenne, ha tényleg ez lenn. Nem is akarják annak nyilvánítani, mivel semmi baja a gyereknek, de a sógornőm inkább elviszi máshova, hátha ott "sikerrel" jár. Az osztályismétlést NEM a tanárnő javasolta, szerinte mehetett volna tovább nyugodtan a gyerek. Azt is az anyja találta ki, mert szerinte hülye a gyerek. Ő maga mondta nekem, hogy semmi baj nincs vele, csak szeretne több családit kapni, mert tartósan beteg gyerek esetén több jár. Ha beteg lenne a gyerek, akkor nem írtam volna ki ide, akkor egyértelmű, hogy ez az eljárás. Szóval a lényeg, hogy nem felelősségteljes szülő. Ja, és mellesleg nem is dolgozik mióta meg vannak a gyerekek, csak a férje. Ezért akar több pénzt... Nem tudom, hogy tényleg jár-e neki.
2011. szept. 30. 11:35
 10/13 anonim ***** válasza:

"Igen, felelősségteljes szülő lenne, ha tényleg ez lenn. Nem is akarják annak nyilvánítani, mivel semmi baja a gyereknek, de a sógornőm inkább elviszi máshova, hátha ott "sikerrel" jár. Az osztályismétlést NEM a tanárnő javasolta, szerinte mehetett volna tovább nyugodtan a gyerek. Azt is az anyja találta ki, mert szerinte hülye a gyerek. Ő maga mondta nekem, hogy semmi baj nincs vele, csak szeretne több családit kapni, mert tartósan beteg gyerek esetén több jár. Ha beteg lenne a gyerek, akkor nem írtam volna ki ide, akkor egyértelmű, hogy ez az eljárás. Szóval a lényeg, hogy nem felelősségteljes szülő. Ja, és mellesleg nem is dolgozik mióta meg vannak a gyerekek, csak a férje. Ezért akar több pénzt... Nem tudom, hogy tényleg jár-e neki."


Nem,nem jár hiperaktív gyermeknek emelt családi pótlék !


Egy hiperaktív gyermek,amennyiben a szülő elkövet minden lehetségest,hogy segítsen a gyerekén inkább rengeteg kiadással jár ,mintsem emiatt több pénze lenne a családnak.

Fejlesztő torna,gyógypedagógus stb...


Amennyiben van valamilyen olyan betegsége a gyermeknek ami miatt tartós beteggé nyilvánítják akkor viszont jár emelt családi pótlék és a gyermek 10 éves koráig otthon maradhat GYES-en vele,de még a GYES igénybevétele esetén is dolgozhat akár teljes munkaidőben is.


Ahhh én mit nem adnék,ha csak egy helyen mondták volna azt,hogy asszonyom az ön fiának semmi baja,de sajnos minden szakember aki látta egyértelműen azt mondta,hogy "figyelemzavaros-hiperaktív" :-( .

(gyógypedagógus,pszichiáter,pszichológus,mozgásterapeuta,

fejlődésneurológus)

Rám is jellemző volt,hogy megnézettem másokkal is,de én inkább azért,hátha tévednek,hátha mégsem akkora nagy a baj.


Így ismeretlenül nem tudom mi a motivációja a sógornődnek,talán ő is aggódik a gyermekért és hiába mondogatják neki,hogy nincs vele baj,de ő problémásnak érzi a gyermekét.

Az osztályismételtetést sem értem,ha a tanítónéni nem találta indokoltnak...bár szerintem lehettek problémák amiért a szülő kénytelen ez mellett dönteni,a semmiért nem hiszem,hogy az anyuka évet akar ismételtetni...

2011. szept. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!