Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig jár még a családi...

Meddig jár még a családi pótlék? Jelenleg 19 éves vagyok 2011. szeptember 30. -án töltöm a 20-at,2010 szeptemberben elkezdtem egy OKJ-s képzést ami 1,5 éves (ez lesz az első szakmám). Tehát 2012 februárjában végzek.

Figyelt kérdés
2011. szeptember hónapban kapok utoljára, vagy addig amíg be nem fejezem a sulit?
2011. máj. 17. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
annak a tanévnek az utolsó napjáig jár, amelyben a gyermek a 20. életévét betölti
2011. máj. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha nappalis vagy, nem főiskolán, akkor amíg nem végzel.

Utánam onnantól nem járt, ahogy főiskolás lettem, előtte az okj-m egy középiskolában tettem le, és akkor járt utánam még, mert az iskola foka miatt tanulói és nem hallgatói jogviszonyom volt.

2011. máj. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]

A családi pótlék annak a tanévnek a végéig jár, amelynek időtartama alatt a gyermek betölti a 23. életévét, feltéve, hogy közoktatási intézményben folytatja a tanulmányokat.

Közoktatási intézmény: óvoda, általános iskola, szakmunkásképző iskola, szakiskola, gimnázium, szakközépiskola, alapfokú művészetoktatási intézmény, gyógypedagógiai-, konduktív pedagógiai nevelési-oktatási intézmény, diákotthon és kollégium.

2011. máj. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2011. máj. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom nem jár 23 éves korig. Én három éves nappali képzésre járok,az első két évre kaptam családit,az utolsó évben (vagyis tavaly szeptembertől) már nem. Most 22 éves vagyok. Szóval szerintem 20 éves korig jár.
2011. máj. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A 23 évet nemrég csökkentették le 20 évre, így te is addig fogod kapni. Annak a tanévnek a végéig jár, amelyikben betöltöd a 20-at.
2011. máj. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2011. máj. 17. 20:17
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom és úgy értelmezem a jogszabályt, hogy 20 éves korig. lanfear ez régi szabály, nem aktuális már.

Nem akarok hazudni, de úgy emlékszem a Fidesz vonta meg, és őket tavaly választották nem 2008-ban.

2011. máj. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem jártam rendesen utána, bocsi

Ki tudja ezt a sok változást követni, én feladtam.

2011. máj. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

én úgy tudom 20 éves korig jár sőt én augusztus 12.-én töltöttem a 20-at és ma hívtak hogy már nekem nem jár hiába tanulok de én írtam nekik e-mailt hogy miért nem kaptam mert én már julius óta nem kapom de csak augusztusban töltöttem a 20-at szóval még ígyis kéne kapnom 2 havit visszamenőleg!! [link]

itt tudsz nekik írni

2011. szept. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!