Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeptemberben fogok szülni,...

Szeptemberben fogok szülni, első gyermekem után októberig jár a gyes, akkor lesz 3 éves. Ilyenkor mi van, vissza kell mondani, vagy jár tovább?

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Meghagyhatod arra za egy hónapra, de értelme nem sok van.

Ha él a munkaviszonyod, akkor igényelj a kicsire tgyást, majd gyedet, valószínű az több, mint a gyes. És a gyest természetesen le kell mondanod.

2011. aug. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Le kell mondani, csak figyelni kell az időpontokra, ugyanis egyszerre két ellátás nem jár. Az átfutási idők miatt lehet egy kis gond:

Ha a szülés előtti napig szeretnél gyest, és a szülés napjától tgyást, akkor ezt csak szülés után tudod intézni, mert előre nem tudhatod, milyen időponttal mondd le a gyest előre. Ilyenkor viszont a tgyást addig nem folyósítják, amíg meg nem győződtek róla, hogy már nem kapsz gyest, így csúszhat a kifizetés.

Viszont meg tudod tenni, hogy egy biztosnak tűnő időpontra lemondod már most a gyest (pl. ha szeptember 15-re vagy kiírva, akkor szept. 1-től). A szülési szabadságodat és a tgyást pedig kérheted a szülés előtt már négy héttel, és így nem maradsz ellátás nélkül.

Nálunk a 2. gyerek születése előtt a férjem kapott gyest, december 8-ára voltam kiírva, lemondtam november 30-ával a gyest már jóval előbb, hogy megkapjuk a határozatot a megszüntetésről. Dec. 2-án szültem, így éppen jól jártunk.

A gyes lemondásához elég egy általad megfogalmazott levél a MÁK-nak, amiben pontosan leírod, hogy meddig kéred, és mikortól kezdve már nem.

2011. aug. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

:-D Én is szeptemberre vagyok kiírva!


Szülés előtt 28 nappal igényeld meg a t.gyás-t,mert úgy jobban jársz!

Vissza számolsz,és a gyes-t úgy mondod le,majd igényled a következő naptól a t.gyás-t.

Én jövőhéten adom fel a leveleket!:-D


Boldog babavárást,könnyű szülést és egészséges kisbabát!!


Üdv:2gyerkőcös,35 hkm.

2011. aug. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ó,azt elfelejtettem,hogy amikor 2 éve így csináltam,akkor a t.gyás-ra ráültek,mert a mák nem küldte az oep-nek az igazolást,hogy nem jár már a gyes! 2 hónapig lestünk,mire közölte az oep,hogy amit kaptam a mák-tól,azt lefénymásolva ha beküldöm,akkor az is jó,és következő esedékes utaláskor küldik a t.gyás-t.

Szóval most ha megkapom a mák-tól a papírt,akkor azonnal fénymásolom is le és küldöm is el!

2011. aug. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!