Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekekkel, városban vagy falun?

Gyerekekkel, városban vagy falun?

Figyelt kérdés
Hol jobb élni? Tudom, mindennek van előnye és hátránya, de én úgy érzem, hogy nem tudnám itt hagyni a falut, ahol élek.
2009. márc. 13. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor eldöntötted, erre nem is lehet válaszolni, én megyeszékhelyen élek, én meg ezt nem tudnám itt hagyni, ki mt szokott már meg.
2009. márc. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokan azt mondják falun jobb élni. Legalább is régebben az volt, mára már szerintem nincs sok különbség, bár ez a lakosoktól is sokban függ. Én falun nőttem fel és nagyon jól éreztem magam. Imádtam mindig kint lenni a levegőn a kertben, hisz ott annyi jó szórakozás van. Mégis amint nagyobb lettem felköltöztem a fővárosba. A gyermekünk is ide született. És jól megvagyunk itt is. Sok a gyerekfoglalkozás, jó a közlekedés, minden közel van. Hátránya, hogy nem családi házban lakunk. Szóval szerintem mindegy, hol laksz, csak érezd jól magad. Miért költöznél el, ha ott jól elvagy, ahol most élsz? Nem értelek.
2009. márc. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem fel kell írni egy sorba előnyöket hátrányokat és összevetni aztán eldönteni melyik ér többet.

Én falun nőttem fel, akkor kisgyerekként nagyon vágytam a városba, mert ott van uszoda,különféle lehetőségek (tánc, zongora óra stb.)Tény hogy városban több lehetőség van a gyereknek! De most hogy felnőttem, annyira jó visszagondolni a gyerekkoromra a falun. Hogy akármikor elengedtek bicajozni és nem büdös autók között, hanem az erdőbe, utcákon stb.Hogy milyen meghitt volt a suli, mert mindenki ismert mindenkit, és szerintem mivel kevesebben voltunk, jobban odafigyeltek a tanárok a gyerekre,nem csak a tananyagot adták le, hanem tényleges nevelés folyt. Amit most itt látok egy két városi suliban...hogy milyenek a gyerekek - jó ez szülőn is múlik, de akkor is szerintem falun nyugodtabban, stresszmentesebben nőnek fel!Ha szereted a falud, van jó ovi-suli stb. akkor nem érdemes városba költöznötök!

2009. márc. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne hagyd ott!!!!Valóban,mindennek van előnye és hátránya.Én bp.-i vagyok,és én nem tudnék kisvárosban ,vagy falun élni.Megszoktam,h éjjel-nappal mindenre van lehetőség.Ettől függetlenül azt gondolom,h kb.4 éves korig a legideálisabb hely egy kisgyerek számára,ha falun,vagy kisvárosban él.Az még talán nem olyan fontos,h hova jár óvodába,de az iskola már nem mindegy.Ezt viszont-sajnos-csak a nagyváros,vagy (szerencsés esetben)a kisváros tudja biztosítani.
2009. márc. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én megyeszékhely külvárosában születtem és éltem 28 évig. Aztán megismertem férjem, és elköltöztem hozzá egy kistelepülésre, egy megyeszékhelytől 15 km-re. Szerettem itt élni, nem volt nagy különbség, hisz busszal ugyanannyi idő alatt értem be a városba, mint otthon 2 busszal a külvárosból, a környezet meg ugyanaz, családi ház, kert...

A babával viszont akármilyen fura is kimondani "unalmas" itt élni. Minden nap séta, ugynabban a 2 utcában, már a t...m tele van vele. Nem tudok elmenni vásárolni sehova, a gyereket nem cigölöm távolsági buszon, ki tudja mikor hol lesz nyűgös... Kocsim nincs, így nem vagyok mobilis.

Ha viszont városban laknánk, bármikor bemehetnék sétálni vásárolni, akár apróságokat is. Vagy csak fagyizni egyet, megnézni a belváros, a folyót, tavat... legalább a környéken elsétálni, üzelteket látni, nézelődni, emberek közt lenni. Falun ez kicsit más...meg kell szervezni, ha el akarok ugrani egy DM-be, Rossmannba, Spárba, állatkaját venni, az ajándékokról meg nem is beszélve...

2009. márc. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek!
2009. márc. 17. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!