Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák a ti férjetek is úgy...

Anyukák a ti férjetek is úgy gondolja, hogy otthon lenni a gyerekekkel kész élvezet?

Figyelt kérdés
Nem rossz apa a férjem leszögezném, csak kiborít mikor azt hiszi hogy gyesen lenni kész leányálom és hogy milyen jó nekem mert egész nap azt csinálok amit akarok. Miért nem érzik hogy ez mennyire nem így van?? Ma is ő egész nap pihent ( a nagyobbik fiam a mamánál volt a kicsi meg csak eszik meg alszik még) én meg egész nap tettem vettem körülötte mert mindig van mit csinálni..
2011. nov. 6. 22:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
21%
Én nem vagyok férfi de én is egyetértek abban hogy ez nem olyan nagy dolog. Nem mondom hogy élvezet, de az kissé túlzás amikor azt hiszik az anyák, hogy ennél nehezebb dolog nincs a világon.
2011. nov. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%

Igen az enyém is azt hiszi!

Két gyerek van de én már sokszor mondtam hogy hogy csak egy napig cseréljünk aztán nem hinné ezt 7-kor elmegy dolgozni és este fél 9 -kor ér haza.

Barátnőm férje tiszteli a gyes-es gyed-es anyukákat mert ő is volt gyed-en a gyerekével a felesége helyett és ő vezette a háztartást.

De sajnos még nagyon kevés férfi van aki átérzi a helyzetünket.

2011. nov. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
56%

Nem, szerencsére a férjem tudja, hogy nagy meló a gyereknevelés.

Eddig csak azért mondta, hogy jó nekem, hogy itthon lehetek, és irigykedik, mert szeretne ő is több időt a lányunkkal tölteni.

De amikor szabadnapja van és sokat segít a lányunk körül, akkor nap végére tök fáradt és néha kivan idegileg. Úgyhogy látja, hogy micsoda munka egy kis húsgolyót kergeti egész nap, aggódni érte, segíteni neki és megküzdeni sokszor a hisztijével.

2011. nov. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%

Gyes-en lenni 24 órás "szolgálat" és ezt sajnos nem értik meg a férfiak.

Másrészt egy nőnek van viszonyítási alapja hisz már dolgozott is(jó esetben) és Gyes-en is van(volt).Így eltudja dönteni melyik a nehezebb.


Gyes-en lévő anyuka.

2011. nov. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
én sem azt mondom hogy ez egy mártírság mert vállaltam mikor gyereket akartam. Csak azt utálom, hogy sok pasi nem tekinti feladatnak a háztartást, az én férjem csak rácsodálozik néha, főleg hétvégén hogy én akkor sem állok meg és hogy kb ugyanazt csinálom hétköznap is, de pl a legjobb barátnőm férje szegényt szinte semmibe veszi mióta nem kenyérkereső tökre lekezeli.
2011. nov. 6. 22:56
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem az első gyerek megszületése után 10 napot volt itthon. Amikor visszaállt dolgozni, kijelentette, hogy nem gondolta, hogy valaha ennek örülni fog... :D

Azóta megszületett a 2. gyerek is, aki még 2 hónapos.

Ha itthon hagyom őket 1-2 órára (bevásárlás, stb..) a férjem olyan aranyosan tudja mondani, hogy jajj, hát bocs a káoszért, de ugye a 2 gyerek mellett nem tudtam rendet tartani :DDD Én meg persze megbocsátom :))

Mielőtt megirigyelnétek az idilli állapotért, kijelentem, hogy nem mindig ilyen habos-babos a családi élet :))

2011. nov. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
72%

Az en parom pontosan tudja, hogy mit jelent itthon lenni gyerekkel. 1 honapot birt ki, azota a lanyunk bolcsibe jar es apuci is talalt masik melot. O ugy is elfaradt, hogy en munka utan meg elvegeztem a hazimunkat is, persze miutan a gyerek elaludt, mert addig csak vele foglalkoztam.


Kedves elso!!!

Probald ki egyszer, hogy milyen gyereket nevelni. Ez nem egy atlagos melo, amit 8kor kezdesz es 4kor vegzel. Ejjel nappal keszen kell allni, mindig ki kell talalni, hogy eppen miert sir a baba, gondoskodni kell arrol, hogy mindig legyen babakaja, mindig tiszta legyen a pellusa, ne unatkozzon, naponta tobbszor lecsereld a ruhait, mert pipis, kakis, kajas vagy belemaszott a wcbe es csurom viz. Emellett a haztartast is vinni kell termeszetesen, es ezt tetezheti, ha nem csak 1 gyerek van.

Ha majd egyszer kiprobalod, akkor ra fogsz jonni, hogy egy anyukanak bizony sok olyan napja van, amikor nemhogy fogat mosni, de meg wc-re sincs ideje.

De mindemellett nagyon jo anyanak lenni, mert minden faradtsagunkat egy edes kis vigyor jutalmazza!!!

2011. nov. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Mi ugyanannyit vagyunk külön-külön is a gyerekekkel itthon,így tudja,hogy nem "kész élvezet":)!

Amikor pl.a hétvége mind a 2 napján dolgozom,akkor nem panaszkodik,hogy annyira unatkozott itthon:)!

2011. nov. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%

Hagyd otthon őket néhány órára, vagy akár egy napra is. Közöld, hogy a húst csak meg kell sütni, a rizst meg feltenni. Jah, és a kicsinek nincs otthon pelenkája, úgyhogy boltba is kell menni, és majd' elfelejtetted, hogy holnap jönnek a rokonok, és ki kéne takarítani.

De neked fontos dolgod van.:P


Kiderül, mit kezd a feladattal....ha estére nem lesz kifáradva, akkor cseréljetek "munkahelyet".:)))

2011. nov. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
69%

Amikor még én is dolgoztam,akkor tiszta rohanás volt az életünk,későn értem haza,alig találkoztunk a férjemmel,meleg étel nem volt,hideg volt a ház (fával tüzelünk),takarításra csak hétvégén volt idő ezt a férjem rosszul viselte.

Mióta itthon vagyok a kicsivel, minden nap meleg étel van az asztalon,tisztaságra jön haza a férjem és meleg házra.Azt mondta,hogy ez nyugodtságod ad neki és még dolgozni és jobb kedvvel megy el.Neki csak élvezni kell a kicsivel a játszásokat,miden mást én látok el a gyerekkel és értékeli is.Neki így kényelmes.

2011. nov. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!