Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babakocsi vásárláshoz szeretné...

Babakocsi vásárláshoz szeretnék segítséget kérni. Tippek?

Figyelt kérdés
Nemsokára elkövetkezik, hogy babakocsit vásároljunk. Igen nagy kérdés. Annyit olvastam róla, de nem vagyok előrébb.:( Már a keréknél megakadtam, hogy a tömör vagy a felfújhatós.. Gondolom azt is, hogy a minőséget meg kell fizetni, evvel nincs is semmi baj, inkább 1 jót veszünk,mint hogy széthulljon és másikra is beruházzunk. Első babát várjuk, de szeretnénk testvért/eket is...szóval több gyereket szolgálna ki. Sokat kirándulunk, szóval benne lenne a kilométer, illetve nehéz se legyen, jó kicsire összecsukható, és a lényeg a gyerkőcnek kényelmes, (meg persze nekünk is kezes)!! Drága tapasztalt anyukák! Kérlek segítsetek nekem, várom jó és rossz tapasztalataitokat !!! Köszönöm!
2011. máj. 18. 10:20
 1/10 anonim ***** válasza:

erre nincs tipp se szabály el kell menni minél több boltba és minél több kocsit kell tologatni félkézzel is - tesó kezét is fogni kell később-


a babakocsi vásárlás nem olyan mint egy csontváry kiállítás nem elég nézni és olvasni róla azzal semmire se mész nem az kell hogy tudd mi miért jó meg előnyös olyan kell ami az életviteleteknek körülményeiteknek és a magassátotoknak megfelel.


ezt nem lehet bemagolni elolvasni mert semmire se mész vele.

2011. máj. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez mind igaz, amit írsz, tisztában vagyok vele, hogy fogni kell és próbálni, de azt nem tudom meg, hogy majd használat közben épp az a fajta hogy muzsikál... A boltban az eladók eddig nem győztek meg, úgy tűnt, nekik tök mindegy mit veszek, minden boltban mást mondtak.. Szóval szükségem lenne a tapasztalatokra és utána könnyebb lenne elindulni...
2011. máj. 18. 10:28
 3/10 anonim ***** válasza:

hát nem tudom .. kanyarnál már látod érzed hogy emelni kell-e v. fordul szépen könnyedén.


először úgy hogy tolj egy máskást aztán egy olcsóbbat

egy háromkereküt majd egy négykereküt


hogy érezd a különbséget.

azt hogy milyen a környék ahol sétáltatni fogod a babát -vidéki földút v. városi aszfalt

hogy sokat jártok -e majd tömegközlekedéssel

hogy mekkora autó mekkora csomagtartójába kell belepasszírozni

hogy hol tároljátok majd ..


ezeket kérdezd tőle mert mindenhol passzívak épp ezért hogy ne legyenek tolakodóak a választásban de dönteni ezek alapján már segíthetnek ha valóban értenek hozzá és segítőkészek.

2011. máj. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

KEREKEK:

terepre, gödrös járdákra: nagy felfújható kerék(felfogja a rázkódást), nem bolygókerék (össze vissza megy)

városba: teljesen jó a tömör is, bolygókerekes(könnyebben kezelhető)

ÖSSZECSUKHATÓSÁG:

minden esetben a könnyebb szállításhoz az esernyőre csukhatót ajánlom.

TÁROLHATÓSÁG:

ha van hely: olyat, aminek külön felépítményei vannak (mózeskosár, bébihordó, sportkocsi) ez nem csak a szállításnál előny, hanem a gyerekülésed is meglesz így a kocsiba

HUZAT:

könnyen leszedhető, takarítható, a világos színek érzékenyek a sötétek láthatóbban fakulnak

KEZELHETŐSÉG:

logikusan, könnyen lehessen összecsukni, kinyitni, változtatni

2011. máj. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A drágább és olcsóbb kocsik között akkora az árkülönbség, hogy az nevetséges.

Pl. egy új Graco van már 30e Ft körül (és nagyon jó, nekünk eddig két gyereket kiszolgált), de kapható több száz ezer forintért is babakocsi.

Gondold végig, mi minden az, amire szükséged lesz. Van autótok? Akkor kell autósülés. Azt írtad, sokat fogtok kirándulni, akkor fontos, hogy minél nagyobb legyen az alsó tároló része - ez sajnos általában nagyon picike. Ha pedig időnként te fogsz elmenni bevásárolni a gyerkőccel együtt, akkor végképp olyan kocsit vegyél, aminek nagy az alsó tárolója. A felfújható kerékhez kell pumpa is, amit hordhatsz mindig magaddal, nem túl praktikus (ráadásul ki is lyukadhat). A lábzsákot mindenki megveszi, de csak kevesen használják, praktikusabb egy nagy takaró, amibe bebugyolálod a hidegben. Esővédőre szükség van, ez férjen el összehajtva minél kisebb helyen (lehet kapni átlátszó esővédőket külön, pár ezer forintért, tehát ebből sem kell a drága márkásat megvenni). Ha van felül, a fogójánál apróságoknak való műanyag tartó, az jó, de anélkül is nagyon jól el lehet lenni. Tapasztalatom szerint még az első kerekek fixre rögzítése is teljesen felesleges, soha nem használtuk azt a funkciót. Viszont fontos, hogy jó legyen a fékje és könnyen le lehessen fékezni és a fék feloldása is egyszerű legyen. Nézd meg, milyen széles és milyen hosszú a gyerek ülőhelye, van olyan, hogy a gyerkőc keresztben növi ki a babakocsit, akkor meg lehet újat venni.

2011. máj. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez nem is olyan egyszerű kérdés. Azért is nehéz a választás, mert a gyerek igénye sem egyforma. Az első időszakban fekszik, szóval olyan kell, ami vízszintesig dönthető, és amiben kényelmesen elfér a nagy gyerek is. Később, pedig olyan , amiben rendesen tud ülni, szétlátni, fordítható a tolókar, bolygós a kerék, könnyen összecsukható.

Így nekünk (és többeknek az ismerőseim közül) kettő babakocsijuk van/volt. Még szerencse, hogy nem ruháztunk be nagyon az elsőre, mert tudtunk venni egy megkímélt használt sportot. Amúgy -szerény véleményem szerint- én alig látok olyat, amit átalakítva sport kocsivá megfelelő lenne és tetszik is.

Az elején használt masszív kocsik később túl nagyok, nehezen kezelhetők.

Bocs, gondolom, nem sok segítséget nyújt válaszom...

2011. máj. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

En konkretan azt a valtozatot preferalom, hogy elso kocsinak egy olcso, de normalisabb fektetheto kocsi, olyan fajta, ami tartja az arat. Amikor mar nem igenyli a baba a fekvest, akkor pedig be lehet ruhazni egy tenyleg szuper es minden igenyt kielegito sportbabakocsira, mert az lesz igazan kihasznalva.

Legalabbis ket gyermek utan nekem ez a tapasztalatom.

Mi sokat jarunk autoval, de sokat setalunk is, sokat utazunk teljesen felpakolva 1-1 honapra, repulni is szoktunk. Elsosorban varosban kozlekedunk babakocsival.

En nem igenyeltem azt, hogy legyen mozeskosar, sot, kifejezetten nem akartam, mert az elso gyermekunk erkezesekor meg egy nagyon kicsi lakasban eltunk, nem akartam meg egy dolgot tarolni pluszban. Arrol mar nem is beszelek, hogy nekem hosszu babaim lettek es nagyon-nagyon gyorsan nottek. (Peldaul az elso gyermekunk 5-6 honaposan teljesen kinotte a babahordozot, vennunk kellet 0-18-as dontheto autosulest, pedig azt jo lett volna kihagyni, mert mas babak siman elvannak egy eves korig is akar a hordozoban. Ha lett volna mozesunk, akkor azt is csak rovid ideig tudtam volna hasznalni.)

Szoval a mi elso kocsink egy olcsobb, de jo minosegu dontheto peg perego lett, a sulya sem volt brutalis, teljesen fektetheto volt, a kerekek bolygosithatoak/fixalhatoak igeny szerint, a tolokar egykezes. Lapracsukhato volt, osszecsukva nem volt kicsi, de meg jol elfert, tobb kocsit megneztem es a lapracsukhatoak kozott volt olyan, ami boven volt masfelszer ekkora osszecsukva. Olyan babakocsi is van, ahol csak a vazat tudod osszecsukni, ha ra van rakva a sportules, vagy mozesresz, akkor mar nem megy. Ilyet nem akartam, mert egy boltba/postara/stb-re kiugrasnal nem szerettem volna babakocsit szerelni, patentozni, akasztgatni, jobb volt csak kinyitni es tolni a gyereket. Ehhez vettunk hordozot, a peg perego hordozokhoz van talp (mas markahoz is), ami azert jo, mert a talpat fixalod a kocsiba (isofix is van es sima is), a hordozot babastol csak rapattintod es kesz, nem kell kotogetni. Ha elalszik a gyerek es 5 percre szallsz ki a kocsibol vele, akkor is gond nelkul egy kattanassal kiszeded a hordozot. ILyenkor jo, ha kompatibilis a hordozo a babakocsival, mert akkor tolod tovabb, nem ebreszted fel a gyereket. (persze lehet vinni kezben is, de a legtobb hordozonak olyan rossz a megfoghatosaga gyerekkel egyutt, hogy igy nagyon nehez cipelni, jobban is razod igy az alvo babat, en ezt a modszert nem szerettem.)

Eljott hamar az a resz, amikor a gyerek mar stabilan ult es nem volt hajlando fekudni, nem is aludt el utkozben, ha mentunk valahova. Ha 3 orat setaltunk, akkor sem aludt el. Igy en felreraktam a babakocsit (eladni nem akartam, mert mar keszultunk a kistesora) es beruhaztam egy olyan sportbabakocsira, ami:

nagyon kicsire osszecsukhato

konnyu

jo minoseguek a kerekek, konnyen fordul

nem csorog, nem zorog

kulonbozo forumokon csak jot irnak rola, panasz nincs

mutatos, mert nekem ez is fontos

legyen eleg nagy a kupola, vagy ferjen ra a napernyo stabilan

legyen valamennyi pakolos resz, vagy legyen annyira stabil, hogy a ket oldalara taskakat kotogethessek bevasarlas utan

a tolokar egy kezes legyen, ne ketkezes, mint az esernyobabakocsiknal, mert mint irtam en mar akkor vartam a 2. gyermeket, szoval tudtam, hogy szuksegem lesz mindket kezemre.


En hamar rajottem, hogy ez volt a jo megoldas, mert gyerek elott nem volt sok tapasztaltom a babakocsikrol ugy, ahogyan most neked sincs, en is kerdezoskodtem itt es mindenki mast irt, mert mindenkinek mas meretu a penztarcaja es mashol lakik, mas nagysagu a gyerek, mas erdeklodesu, egyszoval az igenyek kulonboznek. Igy megvartam, amig bennem is kialakul, hogy mire is van szukseg es az igenyeim szerint kivalaszthatom majd a nekunk tokeletes sportbabakocsit. Addig a par honapig meg tokeletesen megfelelt az, amit tapasztalatlanul valasztottunk, bar szerencsenkre az is bejott.

Sok anyukanal lattam viszont, hogy a gyerek fel eves/egy eves kora utan mar sportbabakocsit toltam, ebbol gondoltam, hogy hiaba veszik meg a szuper tobbfunkcios babakocsit, a legtobben cserelik kisebbre es utana azt hasznaljak meg ket evig.

2011. máj. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én ajánlanék inkább, ha nem baj:

[link]

2011. máj. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolso elotti vagyok.

Egyebkent en ilyet vettem vegul elso, fektetheto kocsinak baba korra. [link]

2011. máj. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen van (bár még az előző szériás):

[link]

Teljesen megvagyok vele elégedve. Az egyetlen amiért úgy érzem külön sportkocsira is szükségünk van az az, h az autó csomagteréből elég sok helyet elfoglal, és nyaralásnál... De teljesen jól befér, ami sok ilyen nagy méretű kocsiról nem mondható el. Azt hiszem most ezt a verziót választanám (a hordozót ebbe is úgy kell tenni, mint az előzőbe): [link] Bár előtte lecsekkolnám egy bababoltban, h ez pontosan milyen. Az elsővel is ezt tettük, és innen rendeltem meg. A Pierreket itt lehet a legolcsóbban megvenni.

Míg kicsi volt a fiam a hordozóban feküdt (és alá a sportrészbe rengeteg mindent bepakoltam :) ). Aztán (majdnem) vízszintesre döntve feküdt mikor már sokat ficergett. Kényelmesen elfért benne, pedig elég nagy baba volt már akkor is. Még biztos használni fogjuk jódarabig.

2011. máj. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!