Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a gyermeke már volt bárányhimlős és mégis elkapta még 1x?

Figyelt kérdés

Kislányom most van benn,már kezdtem megnyugodni,de jó,túlleszünk ezen a gyermekbetegségen és utána már nem kell tőle tartani,hogy elkapja.De minap hallottam,ha valaki elkapja,az nem garancia arra,hogy még 1x nem fertőződik meg későbbiekben is-nem ad védettséget már ha túlesik a himlőn valaki.Ezen meglepődtem és egyben dühit is.Állitólag a himlő-virus is átalakult már az évek során.

Fiam még nem kapta el,holott náluk az oviban van a járvány és ő hozta haza a picinek is.Szeretnék már túllenni rajta mindkét gyerekkel,de elkeserit,hogy még lehetnek himlősek...Tapasztalatok,akinek a gyermeke esetleg elkapta 2x?


2011. máj. 20. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia,

nekem a fiam az oviban amikor elkapta, csak kb 10-15 pötty jött ki rajta, és már akkor figyelmeztetett a doki, hogy ez semmiféle védettséget nem fog jelenteni a későbbiekben! Azóta (hogy lekopogjam) nem találkozott a vírussal...

Nagynéném kapta el 2x. Gyerekkorában bárányhimlő, 40 valahány évesen övsömört kapott (ha jól emlékszem a nevére). Állítólag a himlővírus miatt. Na, az nagyon brutális volt!!! Akkor neki a doki azt mondta, hogy aki egyszer bárányhimlőn átesett, az bárányhimlőn még egyszer már nem, de annál csúnyábbat kaphat a himlővírus miatt (az idegdúcokban tanyázik)...

2011. máj. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányom még nem volt bárányhimlős, de én viszont kétszer voltam!A doki nem akart a elhinni, hogy 3 évvel később megint az lettem!És mind a kétszer durván pöttyös lettem!


Érdekes amit az első válaszoló írt, folyamatosan (kb 2-3 havonta) becsípődnek a bordaközi idegeim....Demég senki nem vont le következtetést, vagyis nem kaptam magyarázatot hogy miért!

2011. máj. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Off: Létezik bárányhimlő elleni oltás.
2011. máj. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Utolsónak:valóban létezik az oltás,de baromi drága+2 évig ad védettséget és ha valaki be van oltva,akkor is elkapja,csak esetleg enyhébb lefolyású,de ez sem biztos!Én nem oltattam a gyerekeimet ellene,feleslegesnek tartottam,ha oltás mellett is el lehet kapni!
2011. máj. 23. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!