Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Barátnőm gyermeke 7. napja...

Barátnőm gyermeke 7. napja bárányhimlős, elkaphatja még a gyermekem tőle?

Figyelt kérdés
2010. márc. 6. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha már beszáradtak a pörkök, akkor már nem!
2010. márc. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bocs, nem a kérdésre válaszolnék, csak érdeklődnék, hogy nem jobb, ha gyerekkorban túl vagyunk a bárányhimlőn? Asszem felnőttkorban sokkal több a szövődmény meg kockázat.

Én emlékszem általános suliba jártam, és a szomszéd srác beteg volt... rohantam át hozzá... és még meg is fogdostam a pöttyeit és magamra kentem... csak hogy elkaphassam. :D

Persze utána azért megbántam, mert nagyon szenvedtem. De azért jó a tudat, hogy most már nincs (vagy kicsi) esélyem elkapni.

2010. márc. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
A legjobb tudomásom szerint a bárányhimlő addig fertőz még ki nem jönnek a pöttyök a gyermekeken. Nekem három gyermekem van de nem egyszerre lettek betegek, de az orvos mondta, hogy a lappangási idő 2 hét.
2010. márc. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! A bárányhimlő lappangási ideje 3 hét! Ezt ne felejtsd el!
2010. márc. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jobb ha elkapja! Ha idős korban kapja el, az sokkal vezsélyesebb, viszont ha gyerekkorban átesik rajta akkor egész életére immunis lesz.
2010. márc. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. márc. 12. 06:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Jobb gyerekkorban elkapni, az igaz, de létezik ellene oltás, és mivel mostanában nagyon megszaporodtak a bárányhimlő szövődményei, érdemes a lehetőséggel élni. Amíg a skarlát megszelídült (100 éve volt, aki belehalt, mára sima mandula- és torokgyulladás pöttyökkel), a bárányhimlő kezd eldurvulni. Én ismerek olyan kislányt, aki lélegeztetőgépen volt, mert a hólyagok a tüdején is kifejlődtek, és nem sokon múlt, hogy nem halt bele. Szóval mi ezután beoltattuk a gyerekeket, és azóta nyugodtak vagyunk. Voltunk bárányhimlős mellett, és mégsem kapták el. Így a későbbi övsömör lehetősége is jelentősen csökken, szóval megéri. Nem túl drága.
2010. márc. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
9:32 már kijött rajta a bárányhimlő most 1 hét elmúltával,nagyon remélem nem lesz semmi szövődménye,most egy kicsit megijesztettél.
2010. márc. 14. 06:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!