Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan fegyelmezed/bünteted...

Hogyan fegyelmezed/bünteted gyermeke (i) det?

Figyelt kérdés
2011. okt. 7. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

A kicsit, aki két éves, szóval igyekszem megtanítani arra, hogy mi a rossz. Ha nagy disznóságot csinál, a legnagyobb bünti, hogy beviszem az ágyára, és ha kijön, újra- és újra visszaviszem 4-5 alkalommal esetenként. Néhány ilyen akció után már elég, ha megemlítem, hogy megy az ágyára.

A verést, kiabálást nem tartom célravezetőnek, sőt az igazi büntetést sem, mert ennyi idősen még nem rosszaságból cselekszik, csak keresi a határait.

A nagyoknál már más a helyzet. Ők már tudatosan tesznek rosszat időnként. Számítógép megvonással szoktam büntetni. De pl. rosszabb jegyért nem ez a megtorlás, hanem néhány alkalommal kőkeményen kikérdezem Őket. Olyan is volt, hogy külön "kötelező olvasmányt" adtam fel nekik.

Szerencsére nagyon ritka, hogy bármilyen eszközhöz kell nyúlnom, általában elég csak megbeszélni a bűntényt.

2011. okt. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tiltással büntetek.

2 éves 3 hónapos a kisfiam, most olyan időszakát éli, hogy ha kérek valamit, azért is az ellenkezőjét csinálja. Csak úgy érek el valamit, ha tiltok neki olyan dolgot amit szeret. Pl. akkor nem kap túró rudit, nem megyünk a játszótérre, elrakom a legóját a szekrény tetejére, vagy csak egyszerűen megmondom neki, hogy akkor nem játszom vele, ha nem fogad szót.

A legnagyobb probléma most nálunk, ha indulnánk valahova és kéne jönni öltözni direkt elszalad, nem engedi, hogy felöltöztessem. Hiába a játszótérre mennénk, akkor sem jön oda, ha kérem. Most már úgy büntetem, hogy akkor nem megyünk, és tényleg nem viszem le. Nagy a sírás, de csak így fogja fel, hogy ha kérek valamit, akkor tegye meg. Persze csak átlagos, normál dolgokat kérek tőle.

Nálunk csak ez vált be. (tiltás).

2011. okt. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Az a következetesség, amivel a második kezeli ezeket a szituációkat, nagyon jó! Ez tényleg fontos nevelési elv, bármilyen normális büntetési formáról (verésre nem érvényes) van szó.
2011. okt. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Lefogom a kezét és mondom neki, hogy ezt nem szabad. Ha a játszótéren renitenskedik (kissé verekedős természet) akkor mondom neki, hogy még egy ilyen és megyünk haza. Aztán ha megint csinál valamit, amit nem kellene, akkor hazaviszem. Ha nagyon kezelhetetlen, akkor kizárjuk 1-2 percre az előszobába. De előtte, mondjuk neki, hogy: "Még egyszer ezt, vagy azt csinálod, akkor kizárunk az előszobába." (Ez általában használ.)


Különben 22 hónapos.

2011. okt. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
36%
olvasd el a suttogó könyveit.
2011. okt. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 7. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!